BELLA
18.02.06,09:49
Čo sa považuje za základ DPH, ak obchodník zabezpečí službu - predaj zvereného umeleckého diela / obraz - príloha č.5 , a zákona o DPH / vo svojej prevádzke, pričom autorský honorár vyplatí autorovi a cenu služby si ponechá?
Autorský honorár aj cena služby pri predaji diela tvorí cenu diela registrovanú ERP.
BELLA
27.03.06,08:23
Tvrdý oriešok? Pokúsim sa odpovedať si sám : za základ DPH sa berie iba služba - predaj, poskytovaná autorovi umeleckého diela. Tržba sa rozdelí na položku ovplyvňujúcu daň / služba / a neovplyvňujúcu daň / honorár požadovaný autorom /.

Je možné s tým súhlasiť?
BELLA
22.03.07,16:11
Ja s tým súhlasím a držím sa toho
Monika Kováčová
22.03.07,16:13
Keby som mala istotu, tiež by som s tebou súhlasila, ale čo sa týka umeleckých diel, som totálne out....
Inak.... super...:)
emgeton
22.03.07,17:51
Tvrdý oriešok? Pokúsim sa odpovedať si sám : za základ DPH sa berie iba služba - predaj, poskytovaná autorovi umeleckého diela. Tržba sa rozdelí na položku ovplyvňujúcu daň / služba / a neovplyvňujúcu daň / honorár požadovaný autorom /.

Je možné s tým súhlasiť?


Ak dobre chápem §66 Z DPH, tak postupujete správne.
striebro1
31.12.09,12:14
uctujem sro ktora ma v predmete cinnosti prevadzkovanie galerie, nakladanie s vysledkami tvorivej cinnosti so suhlasom autora.
v roku 2008 kupili obraz cca za 500tis. zauctovane to bolo ako tovar na sklade.
koncom roka 2009 bol obraz predany pod cenu. je rozdiel medzi obstaravacou cenou a cenou predajnou danovo uznany vydavok?
obraz chceli predat a kedze kupujuci bol ochotny zaplatit len urcitu sumu, tak ho predali pod cenu. kedze nejde o klasicky tovar, ale o umelecke dielo, tak si nie som celkom ista, ci je rozdiel danovo uznany....
dakujem za odpovede a vsetko naj v novom roku....
striebro1
01.01.10,08:22
uctujem sro ktora ma v predmete cinnosti prevadzkovanie galerie, nakladanie s vysledkami tvorivej cinnosti so suhlasom autora.
v roku 2008 kupili obraz cca za 500tis. zauctovane to bolo ako tovar na sklade.
koncom roka 2009 bol obraz predany pod cenu. je rozdiel medzi obstaravacou cenou a cenou predajnou danovo uznany vydavok?
obraz chceli predat a kedze kupujuci bol ochotny zaplatit len urcitu sumu, tak ho predali pod cenu. kedze nejde o klasicky tovar, ale o umelecke dielo, tak si nie som celkom ista, ci je rozdiel danovo uznany....
dakujem za odpovede a vsetko naj v novom roku....

nik tu neuctuje galeriu?????
striebro1
05.01.10,06:35
nik tu neuctuje galeriu?????


naozaj tu medzi poradakmi nik neuctuje galeriu?????