martahu
04.08.12,09:40
Bývame vpanelaku s55 vlastnikmi bytov.,manžel robí domovníka a chceme sa opýtať kolko sa platí za prenájom nebytového priestoru za m2 a či sa platí aj do FO.,v nebytovom priestore je večierka a má plochu 19m2 a platí za prenájom 33eur a do FO nič,bolo to schvalené ešte za prvého domovníka,nám sa to zdá velmi málo veď priestor má na podnikanie,chceme to znova prejednať na schôdzi vlastníkov a nevieme o kolko môžeme zvýšiť nájomné a kolko do FO má platiť,a ašte niečo môže sa schôdze zúčastniť aj podnájomník a vstupovať do diskusie a reagovať na témy čo sa budú preberať.Ďakujem
Indeed
06.08.12,03:36
Prečo by mal platiť do fondu opráv ??

Vy ste mu azda niečo prispeli keď zariaďoval predajňu ??

Alebo zakupite z Fondu opráv farbu a pridete mu natrieť vchodové dvere na jeho predajni,ked to bude potreba ???
mattto
06.08.12,04:35
vlastníci bytov a nebytových priestorov prispievajú do fondu prevádzky, údržby a opráv, nie nájomníci

výška nájomného je stret ponuky - dopytu, je na Vás koľko budete pýtať a koľko bude potencionálny nájomník ochotný dať

nájomník sa môže zúčastniť schôdze, môže vystupovať (bolo by vhodné ho vypočuť), ale nemá hlasovacie právo
martahu
06.08.12,14:33
Ďakujem za odpovede ale ja som sa zato pytala na ten FO pretože my máme garaž v inom panelaku odkupenu,nepoužívame ani spoločne priestory a musíme platiť do fondu oprav tolko kolko platia aj vlastníci bytov a nepomohlo nám ani súdenie sa s nimi,musíme platiť pretože z FOsa platí aj oprava strechy a všetky ostatné opravy ,FASáDA,OKNA PIVNIčNé A TO VšETKO IšLO zFO.
mattto
06.08.12,19:31
Ďakujem za odpovede ale ja som sa zato pytala na ten FO pretože my máme garaž v inom panelaku odkupenu,nepoužívame ani spoločne priestory a musíme platiť do fondu oprav tolko kolko platia aj vlastníci bytov a nepomohlo nám ani súdenie sa s nimi,musíme platiť pretože z FOsa platí aj oprava strechy a všetky ostatné opravy ,FASáDA,OKNA PIVNIčNé A TO VšETKO IšLO zFO.

práve si si odpovedala, "máme odkúpenú", ste vlastníci nebytového priestoru, nie nájomcovia