suusan
04.08.12,10:53
chcem sa opytat ked mam byt na seba a nemam ziadny prijem zijem len s priatelom a este k tomu som v 4 mes.tehotenstva ako si vypocitam hmotnu nudzu.
Katy a R
04.08.12,08:56
veronikasad
04.08.12,08:57
chcem sa opytat ked mam byt na seba a nemam ziadny prijem zijem len s priatelom a este k tomu som v 4 mes.tehotenstva ako si vypocitam hmotnu nudzu.
Priatel je zamestnaný ? Bude sa jeho príjem posudzovať spoločne s tebou ? (má u teba trvalý pobyt ?)
suusan
04.08.12,09:09
nie momentalne na podpore pracu si uz nasiel ale este nenastupil...a nie nebude ani pobyt nema u mna ani ja tu nemam trvaly
pepsikova
04.08.12,09:15
nie momentalne na podpore pracu si uz nasiel ale este nenastupil...a nie nebude ani pobyt nema u mna ani ja tu nemam trvaly..

..pokiaľ nemáš trvalý pobyt v byte, máš aspoň nájomnú zmluvu?..s touto zmluvou musíš na odbor sociálny (v 1. príspevku) a tam dostaneš informácie, tlačivá...priateľ ani jeho príjem sa s tebou neposudzuje, nie ste manželia,ani trvalý pobyt nemáte...

...spýtam sa, ako to teda máš??..v zadaní máš byt na seba-ale trvalý pobyt v ňom nemáš?..tak máš nájomnú zmluvu?..lebo pokiaľ nemáš nič, tak príspevok na bývanie nedostaneš...
suusan
04.08.12,09:18
no ja som uz bola na urade aj s tou zmluvou vsetko som si uz vybavila ale neviem musim cakat nikto mi zatial nic nepovedal.. a je na zmluve ale ale len ako priatel co aj je len splu zijeme...
veronikasad
04.08.12,10:13
nie momentalne na podpore pracu si uz nasiel ale este nenastupil...a nie nebude ani pobyt nema u mna ani ja tu nemam trvaly
čo potom znamená, že byt máš na seba ? Je to tvoj byt v osobnom vlastníctve, alebo máš s vlastníkom nájomnú zmluvu ?
Kedy skončil tvoj posledný pracovný pomer , Vznikne ti nárok na materské, alebo budeš poberať len rodičovský príspevok ?
veronikasad
04.08.12,10:14
no ja som uz bola na urade aj s tou zmluvou vsetko som si uz vybavila ale neviem musim cakat nikto mi zatial nic nepovedal.. a je na zmluve ale ale len ako priatel co aj je len splu zijeme...
Kedy si bola na UP ? Dávka v hmotnej núdzi sa vypláca mesiac pozadu.
suusan
04.08.12,11:05
no od decembra mam tento byt patri mestu.....ja som len najomca...ako kazdy kto ho nema odkupeny...prestala som pracovat...v januari poberala som podporu minuly mesiac mi skoncila ale prislo tehotenstvo a nepracujem ani nic nepoberam....
suusan
04.08.12,11:07
v piatok lebo kym som mala podporu tak sa to nedalo riesit...ahej viem len som chcela vediet kolko by som asi tak dostavala..
veronikasad
04.08.12,11:08
no od decembra mam tento byt patri mestu.....ja som len najomca...ako kazdy kto ho nema odkupeny...prestala som pracovat...v januari poberala som podporu minuly mesiac mi skoncila ale prislo tehotenstvo a nepracujem ani nic nepoberam....
Kolko trval posledný pracovný pomer ? Máš splnenú podmienku 270 dní poistenia v posledných dvoch rokoch ?
Máš rizikové tehotenstvo ?
suusan
04.08.12,11:11
4 roky so pracovala..a no su tam nejake choroby ale ale ja som doma koli tomu lebo neviem kto by ma ako tehotnu zamestnal..
veronikasad
04.08.12,11:14
4 roky so pracovala..a no su tam nejake choroby ale ale ja som doma koli tomu lebo neviem kto by ma ako tehotnu zamestnal..
Nemyslela som na zamestnanie, ale dobrovolné nem.poistenie. Ak by ti lekárka vypísala rizikové tehotenstvo, mala by si nárok na nemocenské z minimálneho vymer.základu, ak sa prihlásiš pred začiatkom PN-ky na dobr.poistenie (celý balík) v sociálnej poisťovni.
Bolo by to asi o trochu viac ako dávka v hmotnej núdzi (obidvoje poberať nemôžeš).

Z tohto poistenia by ti vznikol aj nárok na materské, ktorý je o dosť vyšši ako rodičovský príspevok, ktorý dostaneš po narodení dieťaťa.
suusan
04.08.12,11:19
no tak napisem takto ked som bola na zrade tak som napisala len ze mam byt a nepoberam ziadne financie tak myslim ze sa to bude tykat toho tehotenstvo nejak do toho nemiesam len viem ze nejake 13 sa pobera ked je zena tehotna neviem presne
veronikasad
04.08.12,11:35
no tak napisem takto ked som bola na zrade tak som napisala len ze mam byt a nepoberam ziadne financie tak myslim ze sa to bude tykat toho tehotenstvo nejak do toho nemiesam len viem ze nejake 13 sa pobera ked je zena tehotna neviem presne
pre porovnanie výška dávky za mesiac :

- dávka v hmotnej núdzi tehotnej uchádzačky vrátane príspevku na bývanie - 131,80€
- nemocenské - cca 186€
- materské - cca 220€
suusan
04.08.12,11:39
len problem je v tom ze ja som vravela ze som tehotna ale neriesilo sa to ...ta neviem v pondelok idem zase tak neviem asi by som to mala zase spomenut?...a este to ze ked uz budem poberat matersku tak toto uz nie?mne ide o to aby som mala aspon nieco kym nepoberam tu matersku
veronikasad
04.08.12,11:44
len problem je v tom ze ja som vravela ze som tehotna ale neriesilo sa to ...ta neviem v pondelok idem zase tak neviem asi by som to mala zase spomenut?...a este to ze ked uz budem poberat matersku tak toto uz nie?mne ide o to aby som mala aspon nieco kym nepoberam tu matersku
materskú nedostaneš, budeš mať nárok len na rodičovský príspevok až deď sa dieťa narodí.
Nemocenské UP nevypláca, tak to spomínať budeš zbytočne - vybavuje sa inde. (len sa na UP nahlasuje vyplatená výška)
suusan
04.08.12,11:48
ok...ale tak aspon nieco a ved uvidim ako to dopadne ...nie zeby som bola na tom az tak zle ale nie je to voci mojmu priatelovi fer ked byt je moj a on plati vsetko tak ked mam narok aspon na nieco tak som chcela vediet ze co a kolko asi...
andyluk74
08.08.12,07:27
Mala by som na Vas otazku,

byvam v podnajme s mamou ktora je teraz len par dni evidovana na urade prace. Bude dostavat nejakych cca 68€. Ja som na materskej dovolenke poberam rodicovsky prispevok vo vyske 196€ a rodinne pridavky 20€. Chcela by som sa opytat ci mama ma narok na prispevok na byvanie alebo nejaku inu davku alebo ci aj ja by som si vedela vybavit nejaky prispevok od statu. Za byt platime mesacne 320€ a na najomnej zmluve figuruju 4 osoby (mama vek 51 rokov, ja vek 24rokov, 9mesacny syn a priatel s ktorym nie sme manzelia a nema tu ani hlaseny trvaly pobyt). Viete mi niekto poradit?

Dakujem

S pozdravom

Andy
veronikasad
08.08.12,07:33
Mala by som na Vas otazku,

byvam v podnajme s mamou ktora je teraz len par dni evidovana na urade prace. Bude dostavat nejakych cca 68€. Ja som na materskej dovolenke poberam rodicovsky prispevok vo vyske 196€ a rodinne pridavky 20€. Chcela by som sa opytat ci mama ma narok na prispevok na byvanie alebo nejaku inu davku alebo ci aj ja by som si vedela vybavit nejaky prispevok od statu. Za byt platime mesacne 320€ a na najomnej zmluve figuruju 4 osoby (mama vek 51 rokov, ja vek 24rokov, 9mesacny syn a priatel s ktorym nie sme manzelia a nema tu ani hlaseny trvaly pobyt). Viete mi niekto poradit?

Dakujem

S pozdravom

Andy
Kolko máš rokov ? Máš stanovené výživné na dieťa ?

Prehliadla som tvoj vek. Do veku 25 rokov sa posudzuješ spoločne s matkou. Ak by si chcela byť posudzovaná samostatne, musíš mať od rodičov súdom stanovené výživné.
andyluk74
08.08.12,09:28
Mam 24 rokov. Vyzivne stanovene nebolo nakolko zijeme spolu s priatelom.
Oliwa
09.08.12,13:00
ok...ale tak aspon nieco a ved uvidim ako to dopadne ...nie zeby som bola na tom az tak zle ale nie je to voci mojmu priatelovi fer ked byt je moj a on plati vsetko tak ked mam narok aspon na nieco tak som chcela vediet ze co a kolko asi...
mimotemy Dievča, dievča, toľko chaosu v Tvojich príspevkoch... asi ako v Tvojom živote... prečo si dnešní mladí takto zbytočne komplikujú život...
Máš byt - ale nemáš byt, bývaš - ale nemáš trvalý pobyt, máš priateľa - ale nemáš manžela, priateľ má prácu - ale nepracuje, raz si pred úradmi tehotná - raz nie si, budeš matka - ale nebudeš mať nárok materskú... Snáď aspoň to dieťa má otca, ktorý naň bude platiť výživné... :(
Si uvedom, že mestský nájomný byt patrí mestu, takže nie je Tvoj. Ak nebudeš mať na nájomné, mesto Ťa z neho môže vysťahovať. Nezaškodilo by trošku zodpovednosti k životu i k dieťaťu, ktoré čakáš... :rolleyes: