68gogo
04.08.12,11:53
Som rozvedený už 8 rokov,moja exmanželka sa pri rozvode vzdala nároku na byt, ktorý máme v spoločnom vlastníctve, nakoľko z mojej strany nebola iniciatíva a hlavne som bol pracovne max.zaneprázdnený,nepodal som návhr na vysporiadenie BZM do 3 rokov ,v tejto dobe by som rád byt chcel predať, lebo ho neužívam neviem ako mám ďalej postupovať .Ex žije v Nemecku a s predajom bytu súhlasí bez akéhokoľvek nároku na fin. vysporiadenie, vzhľadom k tomu,že figuruje na liste vlastníctva a na Slovensko nemá chuť a ani čas prísť ako mám ďalej postupovat ??? Existuje nejaká možnosť,že by mi podpísala splnomocnenie, prípadne generálnu plnú moc na akékoľvek disponovanie s bytom??? bude takéto splnomocnenie právoplatné na právne úkony spojené s predajom bytu?
ďakujem za skorú odpoveď, nakoľko včera bolo už neskoro.
buchač
04.08.12,10:22
Som rozvedený už 8 rokov,moja exmanželka sa pri rozvode vzdala nároku na byt, ktorý máme v spoločnom vlastníctve, nakoľko z mojej strany nebola iniciatíva a hlavne som bol pracovne max.zaneprázdnený,nepodal som návhr na vysporiadenie BZM do 3 rokov ,v tejto dobe by som rád byt chcel predať, lebo ho neužívam neviem ako mám ďalej postupovať .Ex žije v Nemecku a s predajom bytu súhlasí bez akéhokoľvek nároku na fin. vysporiadenie, vzhľadom k tomu,že figuruje na liste vlastníctva a na Slovensko nemá chuť a ani čas prísť ako mám ďalej postupovat ??? Existuje nejaká možnosť,že by mi podpísala splnomocnenie, prípadne generálnu plnú moc na akékoľvek disponovanie s bytom???
ÁNO..
bude takéto splnomocnenie právoplatné na právne úkony spojené s predajom bytu?
ÁNO..
ďakujem za skorú odpoveď, nakoľko včera bolo už neskoro.
Vzor plnej moci ...

http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/hladaj-generálna%20plná%20moc/parametre--spojenie--nazvy--zmluv_10-/

...lenže keď je mimo republiky , nemá čas dobehnúť , tak si prever ako je to potom s overovaním listiny ...
Dalo by sa aj vonku zriadiť plnú moc , no potom tie overené preklady do slovenčiny a následne aj iné úkony ...
...šak nech si urobí výlet na rodnú hrudu...
...pozveš na obed a kávu ...pospomínate na dobré časy , tie určite boli , keď sa vzdala bytu ...
zalobaba
04.08.12,10:59
Vzor plnej moci ...

http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/hladaj-generálna%20plná%20moc/parametre--spojenie--nazvy--zmluv_10-/

...lenže keď je mimo republiky , nemá čas dobehnúť , tak si prever ako je to potom s overovaním listiny ...
Dalo by sa aj vonku zriadiť plnú moc , no potom tie overené preklady do slovenčiny a následne aj iné úkony ...
...šak nech si urobí výlet na rodnú hrudu...
...pozveš na obed a kávu ...pospomínate na dobré časy , tie určite boli , keď sa vzdala bytu ...


Postačuje Plnomocenstvo overiť v Nemecku pred notárom (ten však zrejme bude požadovať listinu, ktorú bude overovať, v nemčine), následne celú listinu (vrátane pečiatok) preložiť a úradne zviazať súdnemu prekladateľovi do slovenčiny. Alebo overiť Plnomocentvo v slovenčine na slovenskej ambasáde v Nemecku. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o krajinu v rámci EU, nie je potrebné Plnomocentvo ďalej nostrifikovať na Slovensku.
buchač
04.08.12,11:05
...šak nech si urobí výlet na rodnú hrudu...
...pozveš na obed a kávu ...pospomínate na dobré časy , tie určite boli , keď sa vzdala bytu ...


Postačuje Plnomocenstvo overiť v Nemecku pred notárom (ten však zrejme bude požadovať listinu, ktorú bude overovať, v nemčine), následne celú listinu (vrátane pečiatok) preložiť a úradne zviazať súdnemu prekladateľovi do slovenčiny. Alebo overiť Plnomocentvo v slovenčine na slovenskej ambasáde v Nemecku. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o krajinu v rámci EU, nie je potrebné Plnomocentvo ďalej nostrifikovať na Slovensku.

...a nie je jednoduchšia tá moja verzia ????...a aj príjemnejšia ???

Keď si vezmem do úvahy tie poplatky a behačky po úradoch ......že ďakujem...
Ale na druhej strane , byt sa predáva ...takaj s určitými nákladmi je nutné počítať ...
Mária27
04.08.12,16:15
Rada by som upozornila, že na predaj nehnuteľnosti nestačí generálna plná moc (dohoda o plnomocenstve), musí to byť dohoda o splnomocnení na tento konkrétny právny úkon.
Dohoda o splnomocnení na prevod nehnuteľnosti musí obsahovať všetky údaje ako zmluva o prevode - presný popis nehnuteľnosti, parcely, prevodcu ...
68gogo
07.08.12,15:04
Dakujem vam za pomoc a Maria 27 tebe obzlast mala si pravdu ..... prosim ta este ak mozes mi poradit kto by mi mohol sformulovat tu dohodu???? dakujem
Mária27
07.08.12,15:48
Požiadaj notára na Slovensku o vypracovanie celej dohody (prípadne môžeš/nemusíš priložiť overený preklad) - notár ti presne poradí. Notár v Nemecku jej osvedčí podpis.

Pozri najmä § 58 priloženého notárskeho poriadku.
68gogo
08.08.12,15:58
Dakujem velmi krasne