lonci
04.08.12,13:18
Vyhláška 224/2011 §3 ods.1? Zástupca sa nevymenuje na základe výberového konania (Z. 552/2003 § 5 ods. 6)
wagner
04.08.12,11:22
Vyhláška 224/2011 §3 ods.1? Zástupca sa nevymenuje na základe výberového konania (Z. 552/2003 § 5 ods. 6)
Pokiaľ ja viem, tak zástupcu si vyberá riaditeľ bez výberového konania. On určuje, kto ho bude zastupovať, komu verí.
Sabadka
07.08.12,09:51
Záleží na riaditeľovi a hlavne na tom čo má v internej smernici-organizačnom poriadku školy. Ak chce môže zástupcu (vedúceho zamestnanca) vybrať aj výberovým konaním - zákon 596/2003 Z. z. alebo ho môže aj menovať.
katisa
14.08.12,16:20
Ja sa tiez chcem opytata na to iste. My mame v pracovnom poriadku uvedene miesto zastupcu RŠ obsadi RŠ priamym vyberom.... to znamena, ze si ho len vyberiem a vymenujem ho.
A pri menovani uz asi nebudem uvadzat ziaden zakon, len mozem odkazat na presny clanok a odsek prac. poriadku?
A este jedna otazka. Ak mam len jedneho zastupcu a chcem, aby bol zastupcom statutara, cize mna (RŠ) tak hoi musim pisomne poverit, ake ukony moze v mojej nepritomnosti vykonavat. Kde to uvediem? v prac. naplni alebo to musi byt nejake osobitne poverenie alebo menovanie za zastupcu statutara?
Dakujem.
Sabadka
15.08.12,08:22
Ja sa tiez chcem opytata na to iste. My mame v pracovnom poriadku uvedene miesto zastupcu RŠ obsadi RŠ priamym vyberom.... to znamena, ze si ho len vyberiem a vymenujem ho.
A pri menovani uz asi nebudem uvadzat ziaden zakon, len mozem odkazat na presny clanok a odsek prac. poriadku?
A este jedna otazka. Ak mam len jedneho zastupcu a chcem, aby bol zastupcom statutara, cize mna (RŠ) tak hoi musim pisomne poverit, ake ukony moze v mojej nepritomnosti vykonavat. Kde to uvediem? v prac. naplni alebo to musi byt nejake osobitne poverenie alebo menovanie za zastupcu statutara?
Dakujem.

Odpoveď na otázku číslo jedna je áno!
Otázka číslo dva. Zástupcu riaditeľa do funkcie menuješ a nie poveruješ, teda vystavíš mu menovací dekrét a to buď na dobu neurčitú (neodporúča sa) alebo na dobu určitú t. j. do konca trvania tvojho funkčného obdobia. V náplni práce zástupcu riaditeľa školy uvedieš všetky jeho práva a povinnosti, ktoré má ako zástupca riaditeľa školy.
babkamaja
09.01.13,16:09
Zástupca riaditeľa školy sa ustanovuje do funkcie na základe pracovnej zmluvy, prípadne dohody o zmene pracovnej zmluvy, ak bol napr. učiteľom. Žiadne menovania a poverenia nie sú potrebné, ani ich zákon nepozná. Menuje sa jedine riaditeľ školy. V dohode uvedieš aj dobu výkonu funkcie, ak sa dohodnete, lebo musí byť dohoda - podpisy obidvoch strán. Nemyslím, že by podpísal zmenu určitej doby na dobu neurčitú.
Sabadka
10.01.13,17:28
..... určite sa v školstve žiadne menovacie dekréty nepoužívajú? °)