MichaelaMilan
05.08.12,23:43
Vlastním byt v budove ktorá je v LV označená ako pamiatková zóna 203. Chcel by som urobiť nejaké malé detaili v budove z vonka. Samozrejmosťou je žiadosť apd, apd, apd na úrad, ale tam veľmi ĺahko zamietnu aj to čo by sa dalo nejako riešiť. Preto volám o radu.
Do hlavnej ulice mám 6 okien, chcel by som jedno zamurovať, a časť steny pod oknami zatepliť. (všade su obvodové steny 80cm, ale pod oknami su len 15cm). V podstate by som nijako nemenil vzhľad budovy, tie okná i steny pod okami sú ako keby zapustené do obvodových stien, takže ak by som dal 10cm izoláciu, tak by to ani vidieť nebolo pri priamom pohľade. Druhá vec je balkón do dvora, je tu veľmi nepekné zábradlie a to by som chcel zrušiť a nahradiť novým. Budova bola kolaudovaná v r. 1982, takže sa nejedná o žiadnu 200r pamiatku.

Aké mám v tomto možnosti podĺa zákona???
ďakujem za odpoveď.
arizona
06.08.12,07:40
MichaelaMilan
06.08.12,08:40
arizona
06.08.12,10:55
Hej to som našiel i ja, len ja potrebujem vedieť viac ako len toto...... že treba žiadosť apd, apd, je mi jasné.....
Na tej stranke mas uvedene kontakty. Myslim, ze oni ti daju najpesnejsiu odpoved ;)

Kontakt:
Pamiatkový úrad SR
Cesta na Červený most 6
814 06 Bratislava
tel: 02/20464111
e-mail kontakty (http://www.pamiatky.sk/pamiatky/domov/kontakty)
info@pamiatky.gov.sk
MichaelaMilan
08.08.12,18:11
Dnes som bol na KPU v TT. Výmena okine sa dajú definovať ako udržiavacie práce, takže je to OK a ak by som chcel niektoré okno zrušiť, tak z vonka musí okno zostať (i keď neotváravé, s mliečnym sklom) a z vnutra to môžem zastavať.
Zatiaľ toľko.....