chodel
06.08.12,10:30
Ahojte,

mam otazku, na ktoru nedokazem najst v zakonnikoch odpoved a to: ked je zmluva platna od 01.01.2012 do 31.08.2012 - je este v ten posledny den, 31.08., platna? Mame najom platny do konca augusta, pricom po nas pozaduju vystahovanie 31.08. - je to tak spravne alebo podla zakona by po nas mali pozadovat vystahovanie az 01.09.? Ja si myslim, ze ten posledny den je stale zmluva platna a preto mame stale pravo v kancelarii byt.

Dakujem za odpoved
Tweety
06.08.12,08:31
Ahojte,

mam otazku, na ktoru nedokazem najst v zakonnikoch odpoved a to: ked je zmluva platna od 01.01.2012 do 31.08.2012 - je este v ten posledny den, 31.08., platna? Mame najom platny do konca augusta, pricom po nas pozaduju vystahovanie 31.08. - je to tak spravne alebo podla zakona by po nas mali pozadovat vystahovanie az 01.09.? Ja si myslim, ze ten posledny den je stale zmluva platna a preto mame stale pravo v kancelarii byt.

Dakujem za odpoved
ÁNo, 31.8. je posledným dňom platnosti.
chodel
06.08.12,08:32
Nahodou nejaky odkaz kde sa o tom spomina v zakone nemate? Aby som to mal cim dolozit :) Dakujem
Tweety
06.08.12,08:33
Nahodou nejaky odkaz kde sa o tom spomina v zakone nemate? Aby som to mal cim dolozit :) Dakujem
A zdravý rozum nestačí? Odkaz na § teraz narýchlo nemám.
chodel
06.08.12,08:34
No mne staci, im asi nie.
Tweety
06.08.12,08:35
No mne staci, im asi nie.
Ak im teda nestačí, tak nech ho oni predložia, ak si svoj postoj nevedia zargumentovať.
VieraM
06.08.12,08:57
Posledným dňom platnosti je 31.8. tak ako je v zmluve uvedené, riadite sa podmienkami v zmluve. Čiže 1.9 musí byť kancelária volná.
Ak tam máte svoje veci treba to vypratať 31.8. tak aby ste 1.9.ráno mohli odovzdať priestory s klúčami. Argument je uvedený v zmluve.
bubkoch
06.08.12,09:47
Ahojte,

mam otazku, na ktoru nedokazem najst v zakonnikoch odpoved a to: ked je zmluva platna od 01.01.2012 do 31.08.2012 - je este v ten posledny den, 31.08., platna? Mame najom platny do konca augusta, pricom po nas pozaduju vystahovanie 31.08. - je to tak spravne alebo podla zakona by po nas mali pozadovat vystahovanie az 01.09.? Ja si myslim, ze ten posledny den je stale zmluva platna a preto mame stale pravo v kancelarii byt.

Dakujem za odpoved

31.8. je zmluva platna ... posledny den ... to znamena ze 1.9. uz nemas v kancelarii čo hladat ... to znamena ze 31.8. sa mas vystahovat

1.9. sa novy najomca o 06:00 moze domahat vstupu a nie cakat kym sa ty do vecera odstahujes
Mária27
06.08.12,14:14
občiansky zákonník
Počítanie času
§ 122
(1) Lehota určená podľa dní začína sa dňom, ktorý nasleduje po udalosti, ktorá je rozhodujúca pre jej začiatok. Polovicou mesiaca sa rozumie pätnásť dní.

(2) Koniec lehoty určenej podľa týždňov, mesiacov alebo rokov pripadá na deň, ktorý sa pomenovaním alebo číslom zhoduje s dňom, na ktorý pripadá udalosť, od ktorej sa lehota začína. Ak nie je takýto deň v poslednom mesiaci, pripadne koniec lehoty na jeho posledný deň.

(3) Ak posledný deň lehoty pripadne na sobotu, nedeľu alebo sviatok, je posledným dňom lehoty najbližší nasledujúci pracovný deň.
bubkoch
06.08.12,15:51
občiansky zákonník
Počítanie času
§ 122


(1) Lehota určená podľa dní začína sa dňom, ktorý nasleduje po udalosti, ktorá je rozhodujúca pre jej začiatok. Polovicou mesiaca sa rozumie pätnásť dní.

(2) Koniec lehoty určenej podľa týždňov, mesiacov alebo rokov pripadá na deň, ktorý sa pomenovaním alebo číslom zhoduje s dňom, na ktorý pripadá udalosť, od ktorej sa lehota začína. Ak nie je takýto deň v poslednom mesiaci, pripadne koniec lehoty na jeho posledný deň.

(3) Ak posledný deň lehoty pripadne na sobotu, nedeľu alebo sviatok, je posledným dňom lehoty najbližší nasledujúci pracovný deň.

pekny citat, problem je ze nijako neriesi otazku zadavatelky