languana
06.08.12,10:56
V roku 2007 som si zriadila v banke účet, ktorý som chcela používať no zhodou okolností som ho nevyužila ani raz.Po čase mi ho zrušili, neviem presne kedy a v piatok mi prišla pošta od právničky(bez doručenky, len tak do schránky) na vymáhanie sumy 120 eur za poplatky. Vzťahuje sa na to nejaká premlčacia doba a kedy začína plynúť?
ada159
06.08.12,09:10
A máš doklad o ukončení zmluvy? Ja som mala takto zriadení účet a pred 2 mesiacmi som bola zrušiť smsbanking a zasielanie mesačných vypisov, aby som mala nižšie poplatky, a čuduj sa svete, zaplatila som poplatky za zmenu zmluvy a od vtedy mi strhavaju ešte vyššie poplatky ako dovtedy, kým som poznizovala položky.
VieraM
06.08.12,09:12
Poplatky banke platíte za vedenie účtu, čiže aj keď účet nevyužívate, banka má náklady na vedenie účtu a poplatky musíte zaplatiť. Ak ste tam nemali peňažné prostriedky, účet sa dostal do mínusu a z toho vyplývajú aj debetné úroky. Z toho dôvodu po čase banka účet zruší ale vzniknutý debet musíte vyrovnať. Keďže ste dobrovolne nesplnili túto povinnosť, pripočítajú sa Vám aj náklady na právne zastúpenie. Doporučujem ihnteď dlh vyrovnať, kým nepríde k exekučnému konaniu. Tam by sa Vám navýšil dlh o trovy exekúcie. Zbytočne čakáte, treba zaplatiť svoj dlh pretože sa Vám zbytočne navyšuje.
Katy a R
06.08.12,09:26
V roku 2007 som si zriadila v banke účet, ktorý som chcela používať no zhodou okolností som ho nevyužila ani raz.Po čase mi ho zrušili, neviem presne kedy a v piatok mi prišla pošta od právničky(bez doručenky, len tak do schránky) na vymáhanie sumy 120 eur za poplatky. Vzťahuje sa na to nejaká premlčacia doba a kedy začína plynúť?

neviem, akú premlčaciu dobu máš na mysli :confused: účet si si zriadila - a 5 rokov si sa neunúvala zrušiť ho :confused::eek:.
tak si si mala zriadiť účet bez poplatkov - a neboli by ani debetné úroky ;).
Banka ti určite posielala výpisy - minimálne koncoročný zostatok (ak nie častejšie) - a takisto ťa určite písomne upozornila na zrušenie účtu (presne k akému dátumu!). Treba si prečítať aj podmienky, podľa ktorých si účet zriaďuješ. :mee:
languana
06.08.12,11:26
neviem, akú premlčaciu dobu máš na mysli :confused: účet si si zriadila - a 5 rokov si sa neunúvala zrušiť ho :confused::eek:.
tak si si mala zriadiť účet bez poplatkov - a neboli by ani debetné úroky ;).
Banka ti určite posielala výpisy - minimálne koncoročný zostatok (ak nie častejšie) - a takisto ťa určite písomne upozornila na zrušenie účtu (presne k akému dátumu!). Treba si prečítať aj podmienky, podľa ktorých si účet zriaďuješ. :mee:


hej, zrušenie účtu mi prišlo, ale už sa cca 3 roky neozvali až teraz
Katy a R
06.08.12,12:34
hej, zrušenie účtu mi prišlo, ale už sa cca 3 roky neozvali až teraz
No vidíš - a pred tromi rokmi to určite nebolo 120 evri :confused: .. by si si zaslúžila! - "po holej" .. :mee: