fel
06.08.12,11:58
Prosím o pomoc
Krátky príbeh.
Pred dvoma rokmi som poziadala sudnou cestou o zysenie vyzivneho
pre dceru.O kresny Sud a Krajsky sud to potvrdil ,mi konecne po dvoch rokoch vlacenia sa po sudoch odklepol navysenie a zaroven umoznil byvalemu platit do
tej doby dlznu ciastku v splatkach.Byvali si samozrejme zo sudneho
rozsudku nic nerobil a platil len polovičku sumy určene sudom. Po dvoch mesiacoch
som podala exekuciu,za neplatenie casti vyzivneho plus dlžnej sumy. Kde mi do dnešneho dna vôbec nepomohli.
Po další troch mesiacoch som na Policajnom zbore podala trestne oznamenie za neplatenie vyzivneho.

A teraz to pride...povereny prislusnik oznamenie zamietol,ze ved ON snahu ma...ved aspon nieco plati a podobne blbosti.Takze rozsudok je
zdrap papiera,ktory povereny v skratenom spochybnil a tr.stihanie
zastavil.
Sud pritom na styroch stranach preveroval a konstatoval,ze povinný je
dobrovolne nezamestnany xx rokov,vsetko fiktivne prepisal na rodinu... A počas sudneho pojednava sa prihlasil na socialny urad no napriek tomu aj tak rozsudkom sud zvysil vyzivne.
.Po mojejj staznosti na postup policie, prokutatura
odobrila postup povereneho policajta .Podotyklam,ze byvali samozrejme trvale na
cierno robi,len nikto ho este nechytil za ruku.
Poradte...ako dalej postupovat.To mame sudnictvo na dve veci? To na
toto platim dane? To moze povereny policajt komentovat rozsudok sudu a
polemizovat o tom ci ma alebo nema z coho platit?
Exekutor tvrdi,ze mu nema co zobrat...A pritom byva v dome ktorý prepisal na svoju rodinu.

kopa casu navnivoc,
a byvali sa smeje...

Este doplnim...plati na 14-rocnu dceru 50€ na mesiac....a rozsudok ma
na 95€..K dnešnému dnu dlži vo výške 1200€, Ocakavala som,ze povereny PZ sa k tomu postavi ako chlap a uzna,ze 50€ na 30dni je velke kulove.Nejde mi o to niekoho
zatvarat,ale ked vidim....Prosím poradte čo robiť dalej. Ďakujem
misoft
06.08.12,13:12
Pred dvoma rokmi som poziadala sudnou cestou o zysenie vyzivneho
pre dceru.O kresny Sud a Krajsky sud to potvrdil ,mi konecne po dvoch rokoch vlacenia sa po sudoch odklepol navysenie a zaroven umoznil byvalemu platit do
tej doby dlznu ciastku v splatkach.Byvali si samozrejme zo sudneho
rozsudku nic nerobil a platil len polovičku sumy určene sudom. Po dvoch mesiacoch
som podala exekuciu,za neplatenie casti vyzivneho plus dlžnej sumy. Kde mi do dnešneho dna vôbec nepomohli. Exekútor len tak mirnix-dirnix nenahrabe chýbajúcu sumu - informuj sa u neho na priebeh exekúcie.
Po další troch mesiacoch som na Policajnom zbore podala trestne oznamenie za neplatenie vyzivneho.

A teraz to pride...povereny prislusnik oznamenie zamietol,ze ved ON snahu ma...ved aspon nieco plati a podobne blbosti.Takze rozsudok je
zdrap papiera,ktory povereny v skratenom spochybnil a tr.stihanie
zastavil. A urobil správne - chybu si urobila ty. Podala sa tr. oznámenie pre neplatenie výživného, ale on platil výživné, ale nie v plnej výške. Mala si podať tr. oznámenie pre marenie výkonu úradného rozhodnutia (viď rozsudok a vyčíslené povinné platby vs. reálne platby)
Sud pritom na styroch stranach preveroval a konstatoval,ze povinný je
dobrovolne nezamestnany xx rokov,vsetko fiktivne prepisal na rodinu... A počas sudneho pojednava sa prihlasil na socialny urad no napriek tomu aj tak rozsudkom sud zvysil vyzivne.
.Po mojejj staznosti na postup policie, prokutatura
odobrila postup povereneho policajta . Nemala dôvod neodobriť, pretože si pochybila ty podaním nesprávneho tr. oznámenia. Podotyklam,ze byvali samozrejme trvale na
cierno robi,len nikto ho este nechytil za ruku. Pošli teplý bonz sociálke, inšpektorátu práce, daňovákom. Príde o dávky (ak nejaké berie), zamestnávateľ dostane pokutičku a aj nejaký trestík, daňováci si na ňom zgustnú (a možno aj na tvojom ex- a bude mať nielen od teba na krku exekútora, ale aj od daňovákov).
Poradte...ako dalej postupovat.To mame sudnictvo na dve veci? To na
toto platim dane? To moze povereny policajt komentovat rozsudok sudu a
polemizovat o tom ci ma alebo nema z coho platit? Jeho názor - nepodstatný, len konštatoval (vid písané vyššie) nesúlad medzi podaným tr. oznámením - zlým a nie k veci.
Exekutor tvrdi,ze mu nema co zobrat... Exekútor nech sa pozrie aj na to, aké dávky poberá a siahne mu na to. A pritom byva v dome ktorý prepisal na svoju rodinu.

kopa casu navnivoc,
a byvali sa smeje...
Až to vyjde - dosmeje sa!

Este doplnim...plati na 14-rocnu dceru 50€ na mesiac....a rozsudok ma
na 95€..K dnešnému dnu dlži vo výške 1200€, Ocakavala som,ze povereny PZ sa k tomu postavi ako chlap a uzna,ze 50€ na 30dni je velke kulove.Nejde mi o to niekoho
zatvarat,ale ked vidim....Prosím poradte čo robiť dalej..
fel
06.08.12,14:13
Misoft veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Zajtra idem podat nové trestne oznámenie. Aj ked ma mrzí ze mi to na policii nepovedali ze ktore trestne oznámenie mam podat. Exekutor vie ake davky pobera a na tie mu vraj siahnut nemože aspon tak mi bolo povedane.
abcdefghijklm
16.10.14,19:03
kto mi vie poradiť, čo mám robiť, ak bývalý manžel zrazu začal platiť výživné vo výške 10%. Poznamenávam, že určite nemá na to žiadny finančný dôvod. Je v tomto štáte vôbec nejaká možnosť, ako sa domáhať týchto dlhov. Len nenapíšte to, že mám to vymáhať súdnou cestou. .........Táto možnosť ....ako keby nebola vôbec....možno za 20 rokov bude z toho voľačo, a deti už budú dospelé.:confused:
draik
16.10.14,19:27
Súdom určené výživné sa vymáha prostredníctvom exekútora.
misoft
17.10.14,07:56
Bolo písané vyššie - tak skús podľa toho. Určenie výživného súdom - rozhodnutie je i exekučným titulom - takže majstra do ruky a smer exekútor. Ex- sa "zasmeje", až odrazu bude mať menej na výplatu a zablokovaný účet.