Jana Mrkvičkova
06.08.12,16:29
Ahojte poraďáci - chcem sa vás spýtať, ako riešiť problém registrácie DPH v spoločnosti ktorá
poskytuje len prenájom nehnuteľností. V mesiaci 08/2012 dosiahne požadovanú výšku obratu
pre registráciu DPH cca 49 tis. Aj ked prenájom nehnuteľnosti je uvedený v § 38 - ako oslobodené od dane, do obratu sa príjem musí zahrnúť : a tu je náš problém -80% podnájomníkov sú FO neplátcovia DPH resp. sú to byty. Vo všetkých týchto prípadoch navýšenie zmluvného nájmu o DPH by viedlo k ích postupnému vypovedaniu zmlúv - čo dnes pri prevýšení ponuky nad dopytom by znamelo pre
spoločnosť veľké finančné straty ...
Moja otázka .. pokiaľ pobežím na DU ... je možné požiadať DU o výnimku z registračnej povinnosti, nestretla som sa ešte stakýmto problémom. Verím že na tejto stránke múdrejšie hlavy poradia. Ďakujem
KEJKA
06.08.12,19:25
nájom síce spadá do obratu a vy sa musíte registrovať, ale naďalej budete fakturpvať bez DPH = oslobodené od DPH.
ak nebudete nikomu riešiť nájom s DPH /napr. tým osttanám 20%/, tak vstupy - tam nebude nárok na odpočítanie DPH, čím sa vlaste pre vás nič nezmení,okrem povinnosti podať mesačne-kvartálne DP DPH.
Na hlavu postavené?
súhlasím, že je.
Jana Mrkvičkova
07.08.12,10:06
súhlasím.. preto sa mi to nezdalo, je to úplne zbytočne vyňaté z oslobodeného obratu, dakujem