jani.
06.08.12,19:19
Má s tým niekto skúsenosti? Sú na Slovensku nejakí dodávatelia?
220870
08.08.12,15:32
To sú v podstate všetci tý čo nedávajú do svojich výrobkov ečka.Veľa pekární .Dnes som v TO objavil novootvorenú predajňu "milk agro" orientovanú na slovenské výrobky www.milkagro.sk.Na moje veľké prekvapenie som tam kúpil bravčovú konzervu bez akýchkoľvek ečiek.Ešte som ju neotvoril .Je od spoločnosti bit stek sro.Nič o nej nevie ani gogoľ,tak budemo videli.Ak hľadáte jednotlivých dodávateľov tak max som spokojný s výrobkami www.pickles.sk
pavol54
08.08.12,15:49
To sú v podstate všetci tý čo nedávajú do svojich výrobkov ečka.Veľa pekární .Dnes som v TO objavil novootvorenú predajňu "milk agro" orientovanú na slovenské výrobky www.milkagro.sk.Na (http://www.milkagro.sk.Na) moje veľké prekvapenie som tam kúpil bravčovú konzervu bez akýchkoľvek ečiek.Ešte som ju neotvoril .Je od spoločnosti bit stek sro.Nič o nej nevie ani gogoľ,tak budemo videli.Ak hľadáte jednotlivých dodávateľov tak max som spokojný s výrobkami www.pickles.sk (http://www.pickles.sk)
príliš odvážne tvrdenie že bio je to čo neobsahuje ečka. Biopotravina je celý reťazec: preverená pôda(bio) preverené osivá(BIO), a iné vstupy bio a z toho rastliny bio, mäso bio, výrobky bio
220870
08.08.12,15:53
len také už nenájdete.Pôda je zničená chémiou.
kukučka
08.08.12,15:55
Má s tým niekto skúsenosti? Sú na Slovensku nejakí dodávatelia?

Upresni čo vlastne chceš. Jesť? Kde nakupovať? Predávať?
Paula
08.08.12,16:21
Presne tak, už aj s dažďom ide do pôdy pekný "maras"...a ten cez plodiny všetkým živočíchom.
jani.
08.08.12,17:18
Chcem to predaváť. Premýšľal som, že otvorím prevádzku biopotravín. Prezeral som rôzne stránky,ale nenašiel som nič, čo by ma posunulo ďalej. Bodla by mi rada od niekoho, kto vie niečo o fungovaní a prevádzke biopotravín. Konkrétne či funguje na slovensku nejaký Veľkoobchod s takýmto tovarom, alebo je to len formou e-shopov. V podstate čokoľvek, čo by mi pomohlo v danej problematike.
korela
08.08.12,17:59
Na základe čoho sa rozhoduješ práve pre tento tovar?
kukučka
08.08.12,18:04
Jani má asi peňeži a nevie čo s nimi. A ani uja googla nepozná. ;):D
korela
08.08.12,18:08
google

dodávatelia biopotravín


a nájdi si aj zahraničné stránky,AAAdopyt, ...prejdi si pár bioobchodov, zorientuješ sa vo výrobcoch, dodávateľoch, sortimente, problematike, to najmä. Niečo naštudovať aj o diétach. Vyhľadaj si naše biofarmy, Morava má vína, atď.
https://www.google.sk/search?q=dod%C3%A1vateliabiopotrav%C3%ADn&sugexp=chrome,mod=13&sourceid=chrome&ie=UTF-8#hl=sk&pwst=1&sa=X&ei=Q7ciUKX4E46SswbDtoDoBw&ved=0CFsQvwUoAQ&q=dod%C3%A1vatelia+biopotrav%C3%ADn&spell=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=3204c7e8733187a5&biw=1263&bih=911
220870
08.08.12,19:10
SamuelSK
04.11.12,21:54
220870, uz si tu konzervu otvoril? :)
Myslim tubit stek..

Nevies ci maju aj hydinove produkty rovnakej kvality ?
2weird2die
04.11.12,22:33
výroba biopotravín má prísnu definíciu, vychádza z bioproduktov rastlinnej a živočíšnej výroby, dovolené sú len schválené aditíva. Bioproduktmi sú produkty rastlinnej a živočíšnej výroby pochádzajúcej z ekologickej poľnohospodárskej výroby. Tá sa vyznačuje osobitnými postupmi, pestovaním v preverenej pôde, zeleným hnojením, hnojením organickými a schválenými anorganickými látkami, mechanickou a biologickou ochranou rastlín... a pod. ekologická ŽV má obdobne prísne pravidlá, kŕmi sa opäť len ekologickými krmivami, špecifické pravidlá chovu...

niekto by povedal, že skutočne ekologické a bio je len to, čo si sám dopestuješ, dochováš - to ale môže byť veľký omyl, kým si nedáš preveriť pôdu, vodu a ostatné výrobné vstupy. vo všeobecnosti, kde sa za socíku JRDčka nebláznili s postrekmi, kde nie je priemyslom alebo ťažbou kontaminovaná pôda alebo voda, tam by to malo byť OK, lebo chudobná Slovač nemíňa na chemikálie až tak veľa...
korela
05.11.12,00:05
výroba biopotravín má prísnu definíciu, vychádza z bioproduktov rastlinnej a živočíšnej výroby, dovolené sú len schválené aditíva. Bioproduktmi sú produkty rastlinnej a živočíšnej výroby pochádzajúcej z ekologickej poľnohospodárskej výroby. Tá sa vyznačuje osobitnými postupmi, pestovaním v preverenej pôde, zeleným hnojením, hnojením organickými a schválenými anorganickými látkami, mechanickou a biologickou ochranou rastlín... a pod. ekologická ŽV má obdobne prísne pravidlá, kŕmi sa opäť len ekologickými krmivami, špecifické pravidlá chovu...

niekto by povedal, že skutočne ekologické a bio je len to, čo si sám dopestuješ, dochováš - to ale môže byť veľký omyl, kým si nedáš preveriť pôdu, vodu a ostatné výrobné vstupy. vo všeobecnosti, kde sa za socíku JRDčka nebláznili s postrekmi, kde nie je priemyslom alebo ťažbou kontaminovaná pôda alebo voda, tam by to malo byť OK, lebo chudobná Slovač nemíňa na chemikálie až tak veľa...

Veru.
Na postreky a hnojivá do pôdy vedome možno dnes už tak prehnane nie.
Ale zničiť v obciach pôdu v záhradách môžu vlastní susedia, ak spaľujú rôzne odpady. Hlavne počas zimného vykurovacieho obdobia. Nedá sa voči tomu vôbec brániť, neexistuje okolo toho žiadna legislatíva. Zacítim dym cez troje dvere tak, že ma začne štípať hrdlo, a nemám ako vyvetrať, pokiaľ sa vonku vzduch neprečistí. Najviac to schytávame traja susedia.
Sused spaľuje okná po výmene za plastové a palety. Vôbec na to nie je finančne odkázaný.
Od detstva spávam celý rok pri otvorenom okne. Tento rok počas leta ma niekoľkokrát zobudil dym zo spaľovania gumy. V noci okolo tretej. Pôvodca sa nedal ani len odhadnúť.
Ničíme si aj to málo ako-tak zdravej pôdy vďaka bezohľadníkom.
Bežné spaľovanie záhradného odpadu už každý v okolí rešpektuje.
buchač
07.11.12,19:09
Prevzaté z jedného fóra :


....rozdiel medzi eko-vinom a vinom.
Zhrnul to v jednej vete.
Ja robim postrek vinice cez den a oni postrekuju v noci ked ich nikto nevidi .
A samozrejme cena za eko. Cele eko produkty su len dobre zaplateny marketing, preco mam predavat za euro ked dam pred nazov EKO a predam za tri a ludia este aj budu mat dobry pocit aki budu teraz zdravi, to ze eko nasobne pri vyrobe zatazi zivotne prostredie uz mnohim akosi unika.
Mnoho novych aut uz ma na nadrzi znacku zakaz tankovat eko-naftu


;)
taiko
07.11.12,20:18
Jani. Ja nechcem nijako rypat, ale zaoberat, ci dokonca zivit niecim, k comu nemas vztah moze byt dost problematicke. Nic v zlom, ale podla toho co pises, sa len asi chystas zviest na marketingovej vlne, ktora sa okolo bio potravin vytvorila. To bio-eko je trosku aj zivotny styl, zakaznici Ti budu davat vela penazi, tak sa musia s Tebou a Tvojim obchodom a stylom aj stotoznit.

ako uz ini dobri ludia popisali, musis sa poobzerat aj po bio-farmach, bio zahradnictvach s certifikatmi, lebo ak budes vydavat za bio nieco co bio nie je, tak ti hrozia masne pokuty.