angelilka
18.02.06,16:36
Moja otázka znie: SZČO od roku 2002 prispievala na DDP. O zaplatené príspevky si znižovala základ dane. V roku 2005 zrušila účasť na DDP. Poisťovňa jej priznala tzv. výsluhový dôchodok. V roku 2005 jej vyplatila na účet 3/4 dôchodku a 1/4 v roku 2006. Poisťovňa uvádza, že výsluhový dôchodok zdanila podľa zákona o dani z príjmov. Ak dobre rozumiem zdanené boli výnosy. Ide mi o to ako vysporiadať príspevky (ktoré znižovali základ dane v predchádzajúcich rokoch) z hľadiska dane z príjmov a v ktorom roku? Ďakujem za každú radu.
Melnick
18.02.06,16:47
Moja otázka znie: SZČO od roku 2002 prispievala na DDP. O zaplatené príspevky si znižovala základ dane. V roku 2005 zrušila účasť na DDP. Poisťovňa jej priznala tzv. výsluchový dôchodok. V roku 2005 jej vyplatila na účet 3/4 dôchodku a 1/4 v roku 2006. Poisťovňa uvádza, že výsluchový dôchodok zdanila podľa zákona o dani z príjmov. Ak dobre rozumiem zdanené boli výnosy. Ide mi o to ako vysporiadať príspevky (ktoré znižovali základ dane v predchádzajúcich rokoch) z hľadiska dane z príjmov a v ktorom roku? Ďakujem za každú radu.

Nemáš na mysli "výsluhový dôchodok? Pokiaľ viem ten nepriznáva
DDP,ale je priznávaný podľa §68 ods.1 pís.a/ zák.č 328/2002 Z.z.
o soc. zab. policajtov a vojakov a o zmene.............

Ak sa mýlim ,opravte ma prosím.
angelilka
19.02.06,13:14
Mám na mysli taký výsluhový dôchodok, ktorý priznávajú DDP ak poistenec ešte nedovŕšil 55 rokov (potom priznávajú starobný dôchodok). Ani pre mňa nie je logické takéto pomenovanie tohto dôchodku ale tak sa oficiálne volá.
aninka
13.03.06,18:27
Moja otázka znie: SZČO od roku 2002 prispievala na DDP. O zaplatené príspevky si znižovala základ dane. V roku 2005 zrušila účasť na DDP. Poisťovňa jej priznala tzv. výsluhový dôchodok. V roku 2005 jej vyplatila na účet 3/4 dôchodku a 1/4 v roku 2006. Poisťovňa uvádza, že výsluhový dôchodok zdanila podľa zákona o dani z príjmov. Ak dobre rozumiem zdanené boli výnosy. Ide mi o to ako vysporiadať príspevky (ktoré znižovali základ dane v predchádzajúcich rokoch) z hľadiska dane z príjmov a v ktorom roku? Ďakujem za každú radu.

Neporadíte, prosím aj ja mám tento problém. Má sa dodaniť len tá časť ktorú tam doteraz vložil - stav príspevkov poistenca, teda to čo si odpočítaval doteraz z daňového základu?