evka-janekova
07.08.12,06:32
Dobrý deň, riešime takúto dilemu. Bývam v dome, ktorý nie som schopná už dlhodobo splácať. Dom je zaťažený hypotékou, predávam ho už pol roka pod cenu, ale nikto ho nechce ani kúpit. Chcela by som dlh previesť na kamošku a jej manžela. Oni by tu začali bývať a pokračovali by v platení hypotéky. Problém je v tom, že oni neprejdu cez register, lebo jej manžel mal nejaké problémy a dlhy ako mladý. Myslíte že by bolo dostatočné, aby sme spísali zmluvu pred notárom v tom znení, že sa sem sťahujú, budú to platit, prechádzajú na nich všetky práva a povinnosti ake sme mali my v úverovej zmluve. Vlastníkom nehnuteľnosti ostávam ja až do doby zaplatenia. Teraz neviem či bude banka akceptovať takého niečo. Môzete mi napísať svoj názor alebo skúsenosti??
Dakujem
mareko
07.08.12,05:08
Choď sa v prvom rade opýtať priamo do banky, tam ti najlepšie povedia čo budú akceptovať a čo nie. Možno banka navrhne aj dáke riešenie na zníženie splátok a pod.
Stanislav 1975
07.08.12,05:15
Nejaké vaše súkromné dohody a vyhlásenia budú právne bezpredmetné a zodpovednosť za hypo budeš mať aj naďalej ty- ty bez súhlasu banky nemožeš za žiadnu cenu s niekym spisovať nejaké dohody...
draik
07.08.12,05:46
Museli by ste spísať s novými dlžníkmi, s bankou a jej súhlasom dodatok k úverovej zmluve o postúpení práv a povinností. Banka ho dá vtedy, ak noví dlžníci sú bonitní, teda akoby žiadali o úver za daných podmienok sami. Je to zmena zmlúv, teda obvykle sa platí slušný poplatok. Ako už bolo napísané vyššie, vy máte zmluvu s bankou, ste dlžník, banka veriteľ, bez súhlasu oboch strán sa zmluva meniť nedá.