Daniela12345
07.08.12,09:05
Chcem sa opýtať - robím DP z príjmu z Anglicka - doložené mám potvrdenie zo zamestnania - vyčíslený príjem, daň, odvod poistného. Manželia poberajú v Anglicku aj rodinné prídavky na deti. Je tento príjem u nás zdaniteľný? Nedoložili žiadny doklad. Ďakujem.
Mila123
07.08.12,07:10
áno, PnD zaplatené v cudzine sú u nás zdaniteľný príjem.....a doklad? rozhodnutie soc. úradu z GB, popr. priznaj príjem a v poznámkach uveď, že xxx € sú PnD a doklad (potvrdenie) o ich poberaní nie je možné predložiť......
Daniela12345
07.08.12,07:17
PnD nezarátam už do vyňatých príjmov- alebo sa mýlim ?
Daňový bonus si uplatňuje aj na Slovensku.
Mila123
07.08.12,07:20
PnD nezarátam už do vyňatých príjmov- alebo sa mýlim ?
Daňový bonus si uplatňuje aj na Slovensku.
DB sa uplatňuje na SK
a podľa môjho názoru, PnD z GB patria do vyňatých príjmov.....
Daniela12345
07.08.12,10:04
áno, PnD zaplatené v cudzine sú u nás zdaniteľný príjem.....a doklad? rozhodnutie soc. úradu z GB, popr. priznaj príjem a v poznámkach uveď, že xxx € sú PnD a doklad (potvrdenie) o ich poberaní nie je možné predložiť......

Našla som v ZoDP § 9 ods.2 písm.a - sem sa nezaratávajú PnD zo zahraničia?
Daniela12345
07.08.12,11:36
Nevie ešte niekto poradiť?
milka1619
07.08.12,11:50
Aj ja sa pripájam k tejto téme - rodinné prídavky z Anglicka či sa zaratávajú do DP? Moja známa ich neudáva nikde.
Ďakujem.
veronikasad
07.08.12,11:52
Aj ja sa pripájam k tejto téme - rodinné prídavky z Anglicka či sa zaratávajú do DP? Moja známa ich neudáva nikde.
Ďakujem.
Rodinné prídavky (ak ich nepobera na Slovensku) - nie. Nepoznám sociálny systém v Anglicku, na Slovensku by sa zdaňoval len v zahraničí vyplatený daňový bonus, ako príjem podľa § 8.
Daniela12345
09.08.12,06:44
Chcem sa podeliť s vami s mojou skúsenosťou s DP-A-Anglicko. Zadala som túto tému. DP som vyplnila a včera odovzala otcovi dotyčného, ktorému som DP robila s upozornením, že DP som urobila podľa dokladov, ktoré syn doložil a nezodpovedám za zatajené príjmy vyplatené v Anglicku.( daňové bonusy, ..... A odpoveď otca : A on s takýmto DP je spokojný? (odpoveď otca v tónine hlasu proti mne ).
Moja skúsenosť: Ochota sa niekedy nevypláca - DP bolo zdarma.
mondes
10.02.13,17:10
Ahojte, prosím Vás známa bola v Anglicku na zber paradajok. Za rok 2012 tam mala príjem cca. 10 000 libier. Okrem toho predtým poberala na SK opatroovateľské. Z príjmu v Anglicku jej sťahovali nejakú dan. Je povinná podávať DP na Slovensku, alebo v Anglicku?

P.s. A vraj nemá žiadny doklad o príjme z Anglicka a viac sa tam nechystá, je tehotná.
Ďakujem.
mondes
11.02.13,08:36
Nevie nikto poradiť?
Anik
11.02.13,11:46
mondes z opatrovania na slovensku by nemusela podávať DP, je však povinná podať DP, ale potrebuje nejaké potvrdenie, nemá ani výplatné pásky ani nič?, keď píšeš, že jej tam zrazili nejakú daň tak tam podľa mňa nebola na čierno
na slov. podáva z celosvetových príjmov a pri príjme 10.000 libier neviem či má povinnosť podať aj v Anglicku.
mondes
11.02.13,20:08
No aj ja si myslím, že nejaký papier musela minimálne podpísať. Ale vraj nič nemá. Žiadne výplatné pásky. Zaujíma ma ale, na základe čoho chodia Slováci do zahraničia napr. na zber paradajok atď. To majú nejaké dohody, alebo čo? A ďakujem pekne.