mayday307
07.08.12,09:56
Dobrý deň,
chcem sa spýtať, či sa dá spraviť celoročné daňové priznanie. Som mesačný platca DPH, mám všetky daňové doklady. Problém nastal tým, že som menil účtovníčku, tá tvrdí, že mi poslala všetko čo mala, nová však tvrdí, že nie. Keby sme chceli všetko zaúčtovať nanovo je problém, že neviem, ktoré doklady stará účtovníčka zaúčtovala a ktoré nie. Ale priznania k DPH boli každý mesiac podané. Podanie daňového mám odložené do septembra.
Viete mi poradiť čo s tým??
Ďakujem
Tweety
07.08.12,08:10
Dobrý deň,
chcem sa spýtať, či sa dá spraviť celoročné daňové priznanie. Som mesačný platca DPH, mám všetky daňové doklady. Problém nastal tým, že som menil účtovníčku, tá tvrdí, že mi poslala všetko čo mala, nová však tvrdí, že nie. Keby sme chceli všetko zaúčtovať nanovo je problém, že neviem, ktoré doklady stará účtovníčka zaúčtovala a ktoré nie. Ale priznania k DPH boli každý mesiac podané. Podanie daňového mám odložené do septembra.
Viete mi poradiť čo s tým??
Ďakujem
NIe je možné robiť celoročné DP k dph. AK si mesačný, musíš ho posielať mesačne.
mayday307
07.08.12,08:16
DPH priznania boli podané každý mesiac, len nemám založené kópie(stará účtovníčka ich mala iba v PC a údajne jej padol systém a nemá zálohu)...Ale potrebujem urobiť DP k dani z príjmu za 2011. Dá sa to nejako získať z DÚ?? Pôjde to urobiť??
Tweety
07.08.12,08:18
DPH priznania boli podané každý mesiac, len nemám založené kópie(stará účtovníčka ich mala iba v PC a údajne jej padol systém a nemá zálohu)...Ale potrebujem urobiť DP k dani z príjmu za 2011. Dá sa to nejako získať z DÚ?? Pôjde to urobiť??
Nerozumiem otázke. DP k dani z príjmu robíme len raz, buď v stanovenom termíne, ale odloženom, ale o to bolo potrebné oznámiť do dátumu toho riadneho. A k tomu získaniu kópii, spoj sa so správkyňou dane, určite ich poskytne.
srska
07.08.12,08:18
DPH priznania boli podané každý mesiac, len nemám založené kópie(stará účtovníčka ich mala iba v PC a údajne jej padol systém a nemá zálohu)...Ale potrebujem urobiť DP k dani z príjmu za 2011. Dá sa to nejako získať z DÚ?? Pôjde to urobiť??dajú sa vyžiadať kópie podaní za poplatok
srska
07.08.12,08:21
Nerozumiem otázke. DP k dani z príjmu robíme len raz, buď v stanovenom termíne, ale odloženom, ale o to bolo potrebné oznámiť do dátumu toho riadneho. A k tomu získaniu kópii, spoj sa so správkyňou dane, určite ich poskytne.možno oznámil
mayday307
07.08.12,08:35
Oznámené to bolo....v podstate by som aj vytiahol tie kopie DP k DPH, len nová účtovníčka hovorí, že nemá napr. vytlačené zoznamy k mesačným podaniam DPH od tej starej, tým pádom neviem ktoré doklady boli zaúčtované a ktoré nie...Je jediná možnosť zaúčtovať celý rok nanovo (teda aj každý mesiac dopasovať ak aby to sadlo podľa DP DPH ktoré bolo podane)??
Tweety
07.08.12,08:46
Oznámené to bolo....v podstate by som aj vytiahol tie kopie DP k DPH, len nová účtovníčka hovorí, že nemá napr. vytlačené zoznamy k mesačným podaniam DPH od tej starej, tým pádom neviem ktoré doklady boli zaúčtované a ktoré nie...Je jediná možnosť zaúčtovať celý rok nanovo (teda aj každý mesiac dopasovať ak aby to sadlo podľa DP DPH ktoré bolo podane)??
Ak ti chýbajú aj zoznamy, tie určite z DÚ nedostaneš, veď tam ich ani nedávame. Ak ešte stíhaš podanie:confused:, tak to skús nanovo poúčtovať.
tictac7
07.08.12,08:56
Oznámené to bolo....v podstate by som aj vytiahol tie kopie DP k DPH, len nová účtovníčka hovorí, že nemá napr. vytlačené zoznamy k mesačným podaniam DPH od tej starej, tým pádom neviem ktoré doklady boli zaúčtované a ktoré nie...Je jediná možnosť zaúčtovať celý rok nanovo (teda aj každý mesiac dopasovať ak aby to sadlo podľa DP DPH ktoré bolo podane)??

ak pôvodne nebolo všetko zaúčtované presne podľa toho-ktorého mesiaca (napr. nedodal si všetky doklady, lebo si ich ešte tiež nemal), tak toto pôjde veľmi ťažko....Ak by teoreticky chýbal každý mesiac len jeden doklad - dá sa to, ale ak ich je viac - tak to nejde.....

...a ešte otázka, máš aj príjmy zo zahraničia?
mayday307
07.08.12,08:56
Tak neviem či stíham??:confused:, problém je najst niekoho kto je to ochotny urobiť!!!!,lebo kazdy(aspon doteraz)nechce robit robotu po niekom druhom a uctovnictva sa to tyka dvojnásobne.A ja to určite nezauctujem,lebo je to pre mna španielska dedina:-(
mayday307
07.08.12,08:59
No tak toto by malo byt v poriadku.......a mam aj prijmy zo zahraničia.....skomplikuje sa to este????
tictac7
07.08.12,09:01
No tak toto by malo byt v poriadku.......a mam aj prijmy zo zahraničia.....skomplikuje sa to este????

nie, neskomplikuje, len som si chcela byť istá, či môžeš mať vôbec odklad do 30.9....
tictac7
07.08.12,09:04
Tak neviem či stíham??:confused:, problém je najst niekoho kto je to ochotny urobiť!!!!,lebo kazdy(aspon doteraz)nechce robit robotu po niekom druhom a uctovnictva sa to tyka dvojnásobne.A ja to určite nezauctujem,lebo je to pre mna španielska dedina:-(


...ale veď v zadaní píšeš, že máš novú účtovníčku.... Tak o čo Ti potom ide? Prečo by Ti to nebola ochotná spraviť? Inak, samozrejme, že nie zadarmo. To nie je jej problém, že už si raz za to zaplatil (tej pôvodnej). Potrebuješ to znova celé nahodiť, tak si za to zapýta....
mayday307
07.08.12,10:46
Mam novu uctovnicku a podla nej to je komplikovane(aspon tak mi to opisala a ja tomu velmi nerozumiem)tak preto som sa chcel poradit a nemam problem to ani zaplatit.
Tweety
07.08.12,10:51
Mam novu uctovnicku a podla nej to je komplikovane(aspon tak mi to opisala a ja tomu velmi nerozumiem)tak preto som sa chcel poradit a nemam problem to ani zaplatit.
Bez zaúčtovania dokladov nemôžeš mať komplet účto, takže nepodáš správne DP. Tak ju zaplatť a máš to.
tictac7
07.08.12,10:51
Mam novu uctovnicku a podla nej to je komplikovane(aspon tak mi to opisala a ja tomu velmi nerozumiem)tak preto som sa chcel poradit a nemam problem to ani zaplatit.

...áno, problém je napasovať sa na tie podané DP k DPH (keďže nemá pôvodnú evidenciu). Horí Ti termín, peniaze nie sú problém, takže by si sa mal rozhodnúť, či ju budeš naďalej presviedčať alebo si nájdi druhú...
veronikasad
07.08.12,10:53
Mam novu uctovnicku a podla nej to je komplikovane(aspon tak mi to opisala a ja tomu velmi nerozumiem)tak preto som sa chcel poradit a nemam problem to ani zaplatit.
Chýbajú ti len kopie daňových priznani DPH, alebo aj účtovná uzávierka za rok 2010 ? Ak nemáš účtovné výkazy (Výkaz o majetku a Výkaz o príjmoch a výdavkoch), tak začni na daňovom úrade, kde ti za poplatok vystavia kopiu.
Aby účtovníctvo a DP za rok 2011 bolo správne, potrebuješ minimálne neuhradené pohľadávky, záväzky a stav zásob a majetku. Tieto podklady si od predch.účtovníčky dostal ?

Čo sa týka DP DPH, rok 2012 ti kto robil ?
JAJA11
07.08.12,10:59
Ja nerozumiem tomu, že predchádzajúca účtovníčka neodovzdala všetky doklady? Ak neodovzdala všetko a vy ste jej za robotu riadne zaplatili, nech vám nová účtovníčka spíše presne, ktoré doklady jej chýbajú (predpokladám, že hlavne evidencia k DPH). Písomne ju vyzvite, aby vám tie doklady odovzdala, s tým, že ak tak nespraví, budete od nej vymáhať všetky náklady spojené s rekonštrukciou účtovníctva....
Naozaj je ťažké nahadzovať nanovo doklady do účtovníctva, ak sa majú napasovať na už podané priznania k DPH.... :o
mayday307
07.08.12,11:20
Co sa tyka DP DPH,tak do aprila 2012 stara a od maja nova............2010 je nastastie ukonceny,neuhradene pohladavky za 2011 nemam a stav majetku a zasob to netusim v akom stave sa nachadza:-(Ak by si cely rok nahodila nanovo,budu jej stacit konecne stavy 2010?
tictac7
07.08.12,11:22
Co sa tyka DP DPH,tak do aprila 2012 stara a od maja nova............2010 je nastastie ukonceny,neuhradene pohladavky za 2011 nemam a stav majetku a zasob to netusim v akom stave sa nachadza:-(Ak by si cely rok nahodila nanovo,budu jej stacit konecne stavy 2010?

áno, samozrejme aj s inventarizáciou k 31.12.2010 Inak, si nebude vedieť položkovito nahodiť pohľadávky a záväzky a ťažko potom bude priraďovať úhrady....
veronikasad
07.08.12,11:24
Co sa tyka DP DPH,tak do aprila 2012 stara a od maja nova............2010 je nastastie ukonceny,neuhradene pohladavky za 2011 nemam a stav majetku a zasob to netusim v akom stave sa nachadza:-(Ak by si cely rok nahodila nanovo,budu jej stacit konecne stavy 2010?
Ak máš poriadnu evidenciu z roku 2010 - ano (zoznam neuhradených došlých a vystavených faktúr, evidenciu ostatných záväzkov, inventúru zásob, inventárne karty DHM)
mayday307
07.08.12,11:27
Tomu nerozumie viac ludi a nieje to take jednoduche sa s niekym dotahovat a kazdopadne by to momentalne neriesilo moj problem.A co sa tyka dokladov,tak myslim ze mam trosku stastie,lebo ich nieje vela,asi 50 VF a 75 DF za cely rok.
veronikasad
07.08.12,11:32
Tomu nerozumie viac ludi a nieje to take jednoduche sa s niekym dotahovat a kazdopadne by to momentalne neriesilo moj problem.A co sa tyka dokladov,tak myslim ze mam trosku stastie,lebo ich nieje vela,asi 50 VF a 75 DF za cely rok.
mimotemynie je "padnutý systém" dôsledkom nevyrovnaných záväzkov voči starej účtovníčke ?
srska
07.08.12,12:22
mimotemynie je "padnutý systém" dôsledkom nevyrovnaných záväzkov voči starej účtovníčke ?ak bola so starou zmluva - pritlačiť na pilku
JAJA11
07.08.12,12:32
mimotemynie je "padnutý systém" dôsledkom nevyrovnaných záväzkov voči starej účtovníčke ?

Aj mne to napadlo... a nie je pravda, že by pritlačenie na predchádzajúcu účtovníčku nepomohlo. Ušetrilo by to kopec času a peňazí a nebol by taký problém podať DP. Takže ak je vina na strane účtovníčky, riešila by som to vyžiadaním dokladov.
Ja osobne som mala konflikt s klientom, vo svojej dobrote som mu raz povedala, že ak nemá akurát peniaze, tak mi môže zaplatiť aj neskôr.... Bol to mesačný platca DPH a dostala som sa do situácie, že som nemala zaplatených 10 mesiacov.... Tak som mu na konci roka povedala, že mu už nebudem účtovníctvo spracovávať, aby si od nového roka pohľadal účtovníčku. Daňové priznanie a doklady som mu odovzdala až po zaplatení celej dlžnej sumy... Bol to posledný deň na podanie daňového priznania.... Odvtedy som to už nikomu nepovedala :o
mayday307
12.08.12,17:43
Urcite to nieje dovod,vsetky fa su uhradene!!!!
mayday307
12.08.12,17:54
A mali by ste predstavu kolko by to mohlo asi stat?Od-do???iba orientacne.
KEJKA
12.08.12,18:50
nuž minimálne toľko, koľko si zaplatil tej pôvodnej. A tú sumu, alebo časť môžeš od starej účtovníčky vymáhať, lebo nedodaním kompletneho spracovania ti spôsobila škodu.
A trochu asi viažeš podanie DP k príjmu na podania DP DPH. Isto by bolo ideálne všetkos tihnúť spracovať tak, že bude sedieť každý mesiac aj na DPH, a k tomu by sa urobila daň z príjmu.
Ale ak potrebuješ súrne riešiť daň z príjmu, tak sa z tých faktúr dá riešiť toto, aby si mal predstavu o výške dane a priebežne riešiť aj počiatočné stavy a DP DPH, aby si na DU odovzdal všetko v poriadku.
V horšom prípade podáš tak ako to vyjde - DP k príjmu presne, aby si z prípadnej dodatočnej daňovej povvinnosti neplatil sankcie, výkazy tak ako bude vedieť účtovníčka zostaviť /minulé obdobie opíše podľa r.2010/
Neskôr - ak príde na chybu, alebo doladí účto podľa získaných DP DPH, urobí opravené výkazy a podáš ich znova.
Na ten počet dokladov je však bohato čas - 1,5 mesiaca - to nie je taký šibeničný termín.
A k cene - cca 500 EUR by mohlo stačiť, neviem, koľko si platil starej účtovníčke.
mayday307
13.08.12,18:02
Dakujem a este sa chcem spytat kolko by asi mohlo stat kompletne vedenie uctovnictva (obchodujem so zahranicim)- počet položiek sa zmestí do 40(prehanam),mzdy a personalistika pre 6-9 zamestnancov,podavanie DP DPH,podavanie suhrnych vykazov,komunikacia s uradmi.
Mila123
13.08.12,18:05
Dakujem a este sa chcem spytat kolko by asi mohlo stat kompletne vedenie uctovnictva (obchodujem so zahranicim)- počet položiek sa zmestí do 40(prehanam),mzdy a personalistika pre 6-9 zamestnancov,podavanie DP DPH,podavanie suhrnych vykazov,komunikacia s uradmi.
oblasť si neuviedol- dla......
mayday307
13.08.12,18:07
Aku oblast????
Mila123
13.08.12,18:08
kde pôsobíš?
mayday307
13.08.12,18:11
Neviem ci to je dolezite,ale vo Fr,ale firma je slovenska a vsetko sa podava u nas.
Mila123
13.08.12,18:12
Neviem ci to je dolezite,ale vo Fr,ale firma je slovenska a vsetko sa podava u nas.
v BA? či v TV?
mayday307
13.08.12,18:14
Pardon,trosku som nepochopil:-))).....som s Prievidze.
Mila123
13.08.12,18:15
a predpokladám, že sa jedná o JU.....
mayday307
13.08.12,18:17
Nie PU,mam s.r.o a zaujmal by ma mes.pausal
Mila123
13.08.12,18:19
Nie PU,mam s.r.o a zaujmal by ma mes.pausal
tak to sa ti niekto ozve z Tvojho okolia.....
mayday307
13.08.12,18:21
Mna zaujmala len orientacna cena.
Mila123
13.08.12,18:25
Mna zaujmala len orientacna cena.

u nás pod Tatrami by to bolo mesačne cca 150 €
mayday307
13.08.12,18:28
Dakujem,velmi mi to pomohlo,doteraz som nemal vobec ziadny prehlad.