Jana7777777
07.08.12,14:20
Dlhú dobu som pracovala v Bratislavských automobilových závodoch, ako sekretárka, odkiaľ som odchádzala aj na materskú dovolenku. Žiaľ obaja šéfovia už zomreli, BAZ-ka už neexistuje, kde si mám nájsť odpracované roky? Musí existovať daká evidencia, ale kde ju nájsť? Pracovala som aj v Československých štátnych kúpeľoch v Piešťanoch v Thermii Palace, teraz je to už dom duchov, aj som skončila školu v Piešťanoch, ale žiaľ nemám žiadne podklady, lebo mi zomrela mama i keď som zdedila 1/4 bytu, nevlastný otec sa vyjadril, že ak dojdem do Piešťan, tak ma skope zo schodov. Všetky dokumenty ostali v Piešťanoch, čo mám robiť a na koho sa obrátiť? Volala som na školu, vraj ak nenájdu doklady o ukončení školy, tak nebudem mať žiadnu školu!!! Poradťe mi prosím. Vopred ďakujem za ochotu. Jana.
srska
07.08.12,12:24
zápočty odpracovaných rokov v baz + kúpeľov nemáš? (zostali v pn?)
willma
07.08.12,12:39
skús sa obrátiť na soc. poisť - náhoda je blbec a možno budú mať potrebné údaje, alebo mám dojem, že takéto veci by sa mohli nachádzať aj v štátnom archíve -
veronikasad
07.08.12,12:48
Dlhú dobu som pracovala v Bratislavských automobilových závodoch, ako sekretárka, odkiaľ som odchádzala aj na materskú dovolenku. Žiaľ obaja šéfovia už zomreli, BAZ-ka už neexistuje, kde si mám nájsť odpracované roky? Musí existovať daká evidencia, ale kde ju nájsť? Pracovala som aj v Československých štátnych kúpeľoch v Piešťanoch v Thermii Palace, teraz je to už dom duchov, aj som skončila školu v Piešťanoch, ale žiaľ nemám žiadne podklady, lebo mi zomrela mama i keď som zdedila 1/4 bytu, nevlastný otec sa vyjadril, že ak dojdem do Piešťan, tak ma skope zo schodov. Všetky dokumenty ostali v Piešťanoch, čo mám robiť a na koho sa obrátiť? Volala som na školu, vraj ak nenájdu doklady o ukončení školy, tak nebudem mať žiadnu školu!!! Poradťe mi prosím. Vopred ďakujem za ochotu. Jana.
Na aký účel potrebuješ potvrdenie o zamestnaní ?

Duplikát maturitného vysvedčenia ti vystavia za poplatok bez problémov v škole, ktorú si navštevovala. Ak škola úplne zanikla, kopiu ti urobia aj v štátnom archíve v pôsobnosti sídla školy.
barancik
07.08.12,14:15
Všetko si dáš v kľude do poriadku, len zájdi na Sociálnu poisťovňu. Tam majú všetky záznamy o všetkých zamestnávateľov, u ktorých si bola zamestnaná a ktorí platili odvody. Požiadaj (alebo popros ?) pracovníčku SP aby nazrela cez počítač do tvojho Individuálneho účtu poistenca a tam sú všetky záznamy, ktoré potrebuješ. Ak by niektoré zamestnanie nebolo zaznamenané na tvojom Individuálnom účte, toto sa preukazuje vyhlásením minimálne dvoch osôb (spolupracovníkov, vedúceho a pod.) pred notárom, že si bola zamestnaná, ale to by ti presne povedali v Sociálnej poisťovni. Keďže na rozdiel od súčasnosti to bola "psia povinnosť" podnikov podávať hlásenia na Soc. poisťovňu, som presvedčený, že pokiaľ ide o BAZ-ku a Piešťany, nemáš žiadny problém okrem cesty na tento úrad.
wagner
07.08.12,19:09
Dlhú dobu som pracovala v Bratislavských automobilových závodoch, ako sekretárka, odkiaľ som odchádzala aj na materskú dovolenku. Žiaľ obaja šéfovia už zomreli, BAZ-ka už neexistuje, kde si mám nájsť odpracované roky? Musí existovať daká evidencia, ale kde ju nájsť? Pracovala som aj v Československých štátnych kúpeľoch v Piešťanoch v Thermii Palace, teraz je to už dom duchov, aj som skončila školu v Piešťanoch, ale žiaľ nemám žiadne podklady, lebo mi zomrela mama i keď som zdedila 1/4 bytu, nevlastný otec sa vyjadril, že ak dojdem do Piešťan, tak ma skope zo schodov. Všetky dokumenty ostali v Piešťanoch, čo mám robiť a na koho sa obrátiť? Volala som na školu, vraj ak nenájdu doklady o ukončení školy, tak nebudem mať žiadnu školu!!! Poradťe mi prosím. Vopred ďakujem za ochotu. Jana.
Všetko nájdeš v štátnom archíve. Zo zamestnania nájdeš v bratislavskom štátnom archíve, z Piešťan- mal by byť archív v každom okresnom meste. Zisti si, či je tam. Do archívu treba najskôr zavolať - teda v Bojniciach je to tak- povedať im čo hľadáš a oni Ti to pozrú či to tam majú. Keď to tam budú mať, tak si to pôjdeš vyzdvihnúť.(zaplatíš si to) Keď nie, nemusíš sa premávať, poradia Ti kde by si to mohla hľadať.
marjankaj
07.08.12,20:09
Ja som minulý rok v októbri písal do Merkurie a.s. Družstevná 2 Bratislava a poslali mi výpis. Majú(mali) tam záznamy BAZ.
http://orsr.sk/vypis.asp?ID=30544&SID=2&P=1
Neviem, kedy sa presťahovali, ani či ešte existujú.

Jasné. Najprv zájdi do sociálnej poisťovne. Tam by mali mať všetko uvedené. Ak niečo bude chýbať, tak ti povedia, kde to môžeš zohnať.
deane7
07.08.12,20:58
Ja som výpis zo soc. poisťovne dostal výpis kde mi chýbali roky odpracované síce ešte v ČSSR ale na území terajšej ČR, všetko som vybavil a potom som soc. poisťovňu požiadal mailom o nový výpis a poslali mi ho. Tam majú všetko čo zamestnávateľ nahlásil, teda ak platil odvody.
luja5
08.08.12,06:36
Ak by Ti rady z predchádzajúcich príspevkov nepomohli, môžeš ešte skúsiť obrátiť sa na bratislavský Volkswagen, nakoľko začiatkom 90-ych rokov min. storočia mal Volkswagen AG spoločný projekt s BAZ. Vláda SR, BAZ a koncern Volkswagen podpísali 12.3.1991 základnú dohodu o podnikateľskom zámere a vytvorení novej spoločnosti (http://sk.volkswagen.sk/sk/Podnik/historia_vw_sk/1991-1995.html). Súčasťou spoločného projektu mohlo byť aj riešenie/prevzatie personálnych či archívnych záležitostí. Mala som podobný problém s iným podnikom, v ktorom som pracovala pred viac ako 30 rokmi. V Sociálnej poisťovni, kde som to nemala zhodnotené, mi nevedeli konkrétne poradiť, tak som si našla na internete "nástupcu" tohto podniku a stačil mi jeden telefonát. Povedali mi, že je to kdesi v nejakom archíve, oni to vyžiadajú a pošlú mi to. Aj sa tak stalo, úradne overenú fotokópiu potvrdenia o dobe zamestnania a mzde som potom zaslala SP a tá mi to zhodnotila.
veronikasad
08.08.12,06:39
Ja som výpis zo soc. poisťovne dostal výpis kde mi chýbali roky odpracované síce ešte v ČSSR ale na území terajšej ČR, všetko som vybavil a potom som soc. poisťovňu požiadal mailom o nový výpis a poslali mi ho. Tam majú všetko čo zamestnávateľ nahlásil, teda ak platil odvody.
Neplatenie odvodov nie je dôvodom chýbajúcej evidencie v SP. Problémy sa vyskytujú ak zamestnanec nebol riadne prihlásený, alebo zamestnávatel po skončení zamestnania nezaslal evidenčný list.
marjankaj
08.08.12,07:18
Ak by Ti rady z predchádzajúcich príspevkov nepomohli, môžeš ešte skúsiť obrátiť sa na bratislavský Volkswagen, nakoľko začiatkom 90-ych rokov min. storočia mal Volkswagen AG spoločný projekt s BAZ. Vláda SR, BAZ a koncern Volkswagen podpísali 12.3.1991 základnú dohodu o podnikateľskom zámere a vytvorení novej spoločnosti (http://sk.volkswagen.sk/sk/Podnik/historia_vw_sk/1991-1995.html). Súčasťou spoločného projektu mohlo byť aj riešenie/prevzatie personálnych či archívnych záležitostí. Mala som podobný problém s iným podnikom, v ktorom som pracovala pred viac ako 30 rokmi. V Sociálnej poisťovni, kde som to nemala zhodnotené, mi nevedeli konkrétne poradiť, tak som si našla na internete "nástupcu" tohto podniku a stačil mi jeden telefonát. Povedali mi, že je to kdesi v nejakom archíve, oni to vyžiadajú a pošlú mi to. Aj sa tak stalo, úradne overenú fotokópiu potvrdenia o dobe zamestnania a mzde som potom zaslala SP a tá mi to zhodnotila.
Volksvagen nemá nič spoločné s BAZ. Mne chýbali nejaké roky v sociálnej poisťovni za BAZ, tak ma poslali do Merkurie a tam mi to vyhľadali a poslali.
luja5
08.08.12,07:30
ď. za opravu, upresnenie ... :-)
Jana7777777
20.08.12,12:08
Ďakujem Vám všetkým veľmi pekne, ste strašne milý, totiž v sociálnej poisťovňi majú taký neporiadok a práve mi napísali, že ak som dakde pracovala, lebo mi chýbajú roky, tak im to mám zdokladovať, takže preto som Vás pekne požiadala o radu a veľmi pekne Vám ďakujem za pomoc. Všetkým prajem krásny zvyšok dníčka. S pozdravom Jana.
Jana7777777
31.08.12,13:17
Áno ostali dakde v Piešťanoch, ale neviem sa dopátrať kde, ale aj tak veľmi pekne ďakujem za radu