Tinašte
07.08.12,14:30
Dobrý deň,
potrebujem poradiť, či možu byt v občianskom združení manžel, manželka a kamarát?
Ide mi o to, že manžel už založil občianske združenie: on, kamarát a jedna kamarátka. Kamarátka chce vystúpit a nakolko musia byt min. 3 členovia chcem vstúpiť ako člen. Viete mi prosím Vás poradiť či to je možné a ako? Ďakujem za skoru odpoveď.
Llívia
07.08.12,13:14
Dobrý deň,
potrebujem poradiť, či možu byt v občianskom združení manžel, manželka a kamarát?
Ide mi o to, že manžel už založil občianske združenie: on, kamarát a jedna kamarátka. Kamarátka chce vystúpit a nakolko musia byt min. 3 členovia chcem vstúpiť ako člen. Viete mi prosím Vás poradiť či to je možné a ako? Ďakujem za skoru odpoveď.
Minimálne 3 členovia musia byť len pri založení združenia, kedy návrh na registráciu OZ musia podať najmenej 3 občania. V zákone nie je napísané, že po vzniku OZ musí mať stále minimálne 3 členov. Nie je to ani dôvod pre zánik OZ, pretože OZ zaniká:
- dobrovoľným rozpustením alebo zlúčením s iným združením,
- právoplatným rozhodnutím ministerstva o jeho rozpustení (Ak ministerstvo zistí, že združenie vyvíja činnosť, ktorá je v rozpore so zákonom, bez meškania ho na to upozorní a vyzve ho, aby od takej činnosti upustilo. Ak združenie v tejto činnosti pokračuje, ministerstvo ho rozpustí. - http://www.minv.sk/?informacie-o-registracii-3).
Milan1979
07.08.12,21:40
Bez problemov. Pozri si v Stanovach riesenie prijimania novych clenov a dodrz ten postup - asi cez Valne zhromazdenie.