chamaco
07.08.12,16:56
Dobry den,
potreboval by som poradit ohladom zivnosti. Moj stryko je zivnostnikom s lesovozom - zvaza drevo z lesa a nosi ho na sklad. Robi pre jednu firmu, ale aj pre seba. A ja by som chcel tiez vybrat zivnost aj s dotaciou. On ma pozicku, tak by som mu ju pomohol splatit a on by ma zamestnal. Ja som skoncil skolu v maji. Tak sa chcem opytat ci budem vediet uz teraz vybrat dotacie, alebo musim nejaky ten cas pockat. A co je potrebne k tomu aby ma on mohol zamestnat pod zivnostou. Dakujem pekne za radu
veronikasad
07.08.12,15:02
Odkedy si evidovaný na UP ?

Dotáciou na podnikanie strýkovu pôžičku nesplatíš. Môžeš z nej hradiť len položky, ktoré ti UP schváli v podnikatelskom pláne. 2x ročne predkladáš prehľad o čerpaní dotácie na UP.
chamaco
07.08.12,15:04
Ja praveze este nie som evidovany. Mozem sa ist len teraz koncom augusta, pretoze skolsky rok konci len teraz. Ale stryko nema pozicku od banky, ale od firmy pre ktoru robi.
veronikasad
07.08.12,15:08
Ja praveze este nie som evidovany. Mozem sa ist len teraz koncom augusta, pretoze skolsky rok konci len teraz. Ale stryko nema pozicku od banky, ale od firmy pre ktoru robi.
O dotáciu môžeš požiadať najskôr po 3 mesiacoch evidencie na UP. Potom ťa zaradia na školenie podnikatelského minima, musíš spracovať a obhájiť (pred komisiou) podnikatelský plán. Až potom s tebou UP podpíše Zmluvu.

Čo sa týka čerpania dotácie, platí čo som napísala v predch.príspevku. Nemôžeš ju dať strýkovi len preto, že ťa "zamestná". Možno by bolo vhodnejšie, keby si strýko na teba ako absolventa školy vybavil iný druh dotácie ako zamestnávatel. Ale tu tiež musíš byť evidovaný na UP min. tri mesiace.