Jančí BlackPrince Kubo
07.08.12,20:09
Zdravím, mám taký problém. S mamou bývame na dedine, v takej malej bytovke, bytovka má svoj malý areál, kde sa schádzajú "všetky" (minule som napočítal 12 ks)deti z ulice a hrajú futbal pod našimi oknami, vykrikujú a nadávajú. Je možné tento problém nejako vyriešiť aby odišli? To, že ich pošleme preč, to ich ešte viac rozosmeje, a pokračujú ešte hlasnejšie. Okoloidúcim nadávajú a urážajú ich. Nemám nič proti futbalu, ale počúvať loptu celý deň nás privádza do depresie. Na druhom konci dediny je futbalové ihrisko, prečo nemôžu ísť tam? Dá sa to riešiť, nejakou petíciou, alebo mám ísť za starostom? Prosím pomoc.
misoft
07.08.12,18:15
Jančí - s tým nič neurobíš - pokiaľ je to obecný pozemok, majú právo na ňom byť. A to nadávanie - vyriešiť s ich rodičmi - starosta sa do toho nebude na 100% miešať.
A pojem "denný kľud" neexistuje - no je tu pomoc:
http://www.hunting-shop.cz/Obrazky/Zbozi/strelecke-chranice-sluchu-sonic-ii.jpg
Kvaka
07.08.12,18:18
Jančí, to teraz cez prázdniny všade takto fičí, vydrž, prázdniny sa skončia, čo majú tie deti robiť? Vždy lepšie, ako keby niekde pod schodami fajčili.
wagner
07.08.12,18:41
To zažívam aj ja každé prázdniny. A to nebývam na bytovke. Decká na ceste hrajú futbal a vôbec ich nezaujíma to, že päťdesiat metrov vyššie je asfaltové ihrisko, kde môžu hrať futbal. Ten krik mi neprekáža, iba mám obavy, že čo keď tá lopta napikuje v plnej sile do môjho okna.:confused: Dom je totiž 1,5m od cesty postavený,lebo keď ho naši stavali, tak vtedy tam bol stavebný pozemok a nie cesta. Ale dom zbúrali, na výmenu dali druhý pozemok a spravili tam cestu. To isté mám v zime. Tu na ceste sa rodia najväčší hokejisti - teda podľa ich rečí. Len aby ten puk nepristál v mojom okne:confused:
mattto
07.08.12,18:59
s deťmi sú iba problémy :D
lapejko
07.08.12,19:05
s deťmi sú iba problémy :D

Šak hej, kúpiš mu topánky, prídeš domov...a malé... no nezabiješ to?!:)
mattto
07.08.12,19:07
Šak hej, kúpiš mu topánky, prídeš domov...a malé... no nezabiješ to?!:)

malé aspoň môžeš predať, ale čo ak ich stratí? :)

- "kde máš topánky?"
- "neviem"
arizona
07.08.12,19:31
Ak ten pozemok prislucha k bytovke, tak potom si ho mozete oplotit,cudzi tam nemaju co robit.
Ale ak je tam verejne priestranstvo,tak si moc neporadis.
Oliwa
07.08.12,20:01
Zdravím, mám taký problém. S mamou bývame na dedine, v takej malej bytovke, bytovka má svoj malý areál, kde sa schádzajú "všetky" (minule som napočítal 12 ks)deti z ulice a hrajú futbal pod našimi oknami, vykrikujú a nadávajú. Je možné tento problém nejako vyriešiť aby odišli? To, že ich pošleme preč, to ich ešte viac rozosmeje, a pokračujú ešte hlasnejšie. Okoloidúcim nadávajú a urážajú ich. Nemám nič proti futbalu, ale počúvať loptu celý deň nás privádza do depresie. Na druhom konci dediny je futbalové ihrisko, prečo nemôžu ísť tam? Dá sa to riešiť, nejakou petíciou, alebo mám ísť za starostom? Prosím pomoc.
Ty asi nemáš deti, že? :rolleyes: O tri týždne je po prázdninách, skús si ten futbal zahrať s nimi :), ak si mladý a získaš si ich respekt, môžeš na nich vplývať v dobrom... Ak si starší, možno sa časom vypracuješ na ich pouličného trénera... ;)
Jančí BlackPrince Kubo
08.08.12,19:13
zavudol som dodať pre tích "najmúdrejších" nie len cez prázdniny, celý rok v kuse, či už prší, sneží, padajú traktory a meteority oni to majú v piči..... a ten pozemok je súkromný, a oplotený
MarcoM
08.08.12,19:29
Pusti im poriadne nahlas dychovku, poprípade ak hráš na nejaký nástroj najlepšie fujara, tak začni na nej preberať. Uvidíš deti odídu samé. :)
Kvaka
08.08.12,19:29
Kubo, nejanči, nepatrí sa.
day
08.08.12,19:47
zavudol som dodať pre tích "najmúdrejších" nie len cez prázdniny, celý rok v kuse, či už prší, sneží, padajú traktory a meteority oni to majú v xxxx..... a ten pozemok je súkromný, a oplotený

pripadne skus ist cez den do roboty a budes mat pokoj, pripadne si hladaj neaku zasluznu cinnost, aby si nemusel hundrat
Jančí BlackPrince Kubo
08.08.12,19:50
no nebudem cez prázdniny chodiť do roboty hergot !!!
arizona
08.08.12,19:57
a to sa cudzie decka hraju na sukromnom, oplotenom pozemku? Ako sa tam dostanu?
Chobot
09.08.12,06:11
Zdravím, mám taký problém. S mamou bývame na dedine, v takej malej bytovke, bytovka má svoj malý areál, kde sa schádzajú "všetky" (minule som napočítal 12 ks)deti z ulice a hrajú futbal pod našimi oknami, vykrikujú a nadávajú. Je možné tento problém nejako vyriešiť aby odišli? To, že ich pošleme preč, to ich ešte viac rozosmeje, a pokračujú ešte hlasnejšie. Okoloidúcim nadávajú a urážajú ich. Nemám nič proti futbalu, ale počúvať loptu celý deň nás privádza do depresie. Na druhom konci dediny je futbalové ihrisko, prečo nemôžu ísť tam? Dá sa to riešiť, nejakou petíciou, alebo mám ísť za starostom? Prosím pomoc.

Takže ešte raz od začiatku - pozemok patrí bytovke v ktorej bývaš? Kto je teda vlastníkom toho pozemku podľa listu vlastníctva? Čo je na tom pozemku? Tráva?

Ak patrí pozemok vlastníkom bytov, tak je tu ďalšia otázka - Kto sú tie decká? Je medzi nimi niekto, kto v bytovke býva? Ak nie, tak je to jasné - cudzie decká sú na cudzom pozemku. Nie je problém ich vykázať. Môže tak urobiť majiteľ pozemku za asistencie mestskej či štátnej polície.

Ak je medzi nimi aj niekto, kto v dome býva, tak je problém - tie deti sú u neho na návšteve. A návštevu nemôžeš len tak jednoducho vyhodiť. Predstav si, že by k tebe prišla priateľka a by ste sa prechádzali na tom pozemku. Prišiel by tvoj sused a povedal by, že aby tá cudzia žena odišla, lebo pozemok jej nepatrí.

Takže ak chceš kvalifikovanú radu, musíš uviesť všetky skutočnosti a podrobnosti. Na otázku, ako si ju zadal, nie je možné odpovedať. Môžeme len hádať.