fedor
18.02.06,17:01
Ahojte poraďáci,

chcel by som sa vás opýtať na váš názor na novú knihu jázd v ALFE a nové cestovné príkazy.

Ja som v novej knihe jázd uvítal, že tam konečne je kilometrovník vzdialeností, takže už môžem ľahšie písať jazdy aj do menej známych miest:) Čo sa mi tiež páči, tak to je to, že program vypočíta odhadom aj dobu, ktorú potrebujem na prejdenie, nesedí to úplne presne, ale pomáha mi to. Vyskúšal som si pozadávať aj vlastné vzdialenosti a program ich v pohode akcpetoval.

V minulých verziách som si zvykol na robenie kópií z už zapísaných jázd, teraz však sú tam namiesto toho štandarné jazdy, ktoré sa dajú preddefinovať. Tu mi však program vyhadzuje nejakú chybu "mish mash" pri otváraní, takže som tam asi čosi pokazil...

Verím, že super budú aj cestovné príkazy, na tie sa chystám už najbližší víkend. Z toho, čo som čítal na stránkach KROSu, by to malo automaticky počítať aj stravné a vreckové priamo z knihy jázd. Uvidím, snáď to bude lepšie ako Excel, ktorý som používal v predchádzajúcich rokoch na tento účel.

Teda, keď to zhrniem, som s novinkami v ALFE v tejto oblasti, veľmi spokojný. Chcel by som poprosiť aj o názor vás, ktorí knihu jázd v ALFE používate.

Vďaka za názory.

Fedor
Edith
14.08.06,13:36
Chcem len reagovať. Kúpila som auto a zaradila do majetku cez evidenciu DHIM. Alfu mám ešte len mesiac auto vo firme po prvý krát. Robila som prvú cestu a pri spotrebe mi to vypisalo len 85 %náhrad za spotrebovane PHM po úprave som dala 100%. Zatiaľ som sa s tým nestretla. Podnikateľ si uplatňuje hádam 100 % ak auto používa? A čo so súkromnými jazdami, zaznačím ich do knihy jázd ale do výdavkov ich nedám? Stačí do peňažného denníka zaúčtovať cestovné náklady jedným zápisom raz mesačne alebo to preniesť stále po výpočte? Dúfam že mi Alfa pomôže pri výpočtoch a účtovaní . Zatiaľ len začínam.
Prosím o bližšie vysvetlenie.ďakujem
babenko1
24.08.06,09:35
cestovné môžeš dávať do výdavkov raz mesačne jedným zápisom.. ale ja to robím len raz ročne...:) k tým súkromným.. tie nebudeš dávať do výdavkov... prípadne to v uzávierkových operáciách odpočítaš...
skoro
20.03.07,20:15
vedieme si knihu jazd. Teraz som sa stal platcom DPH. Poradte mi blocky za nakup PHL mam davat do VOZD a potom raz za mesiac vypočítať spotrebu pocet najazdených kilometrov x priem. spotreba / 100 x priem. cena PHL.
dogicka
21.03.07,08:03
vedieme si knihu jazd. Teraz som sa stal platcom DPH. Poradte mi blocky za nakup PHL mam davat do VOZD a potom raz za mesiac vypočítať spotrebu pocet najazdených kilometrov x priem. spotreba / 100 x priem. cena PHL.

Aj ja to takto robím. Robím si mesačný prepočet, ale úpravu výdavkov robím až na konci roka. Ale pozor, musíš teraz počítať s cenou bez DPH. Ak teda máš auto zaradené v majetku a máš nárok na odpočet DPH.
skoro
21.03.07,20:03
Ďakujem Evka za príspevok. Budem to teda tak robiť.
dogicka
22.03.07,07:00
Ďakujem Evka za príspevok. Budem to teda tak robiť.

Za málo ;) :) ;) :)
babulahp
13.11.07,22:30
a čo je ALFA
liba2
13.11.07,22:42
a čo je ALFA
Program pre jednoduché účtovníctvo - pozri tu: www.kros.sk (http://www.kros.sk)
dancika
06.02.08,12:13
Prosim vas o radu, neviete niekto, ako mam nahodit sukromnu jazdu? SZCO pouziva vlastne vozidlo na podnikanie a pocas sukromnej jazdy bral PHL, takze tuto jazdu potrebujem nahodit, ale vzdy mi tam vyhodit typ jazdy - sluzobna :confused:
Zita5
06.02.08,12:18
Prosim vas o radu, neviete niekto, ako mam nahodit sukromnu jazdu? SZCO pouziva vlastne vozidlo na podnikanie a pocas sukromnej jazdy bral PHL, takze tuto jazdu potrebujem nahodit, ale vzdy mi tam vyhodit typ jazdy - sluzobna :confused:


Súkromné auto pridajte cez "Číselník " ďaľej " Autá" otvorí sa tabuľka ..klik Pridaj a tam ďalšej tabuľke v pravo hore treba vo výbere kliknúť "Vlastníctvo vozidla - Vlastné /Súkromné /.
Proste vyplníte všetky tabuľky ohľadom súkromného vozidla .
dancika
06.02.08,12:39
Toto vsetko som urobila, auto mam oznacene ako sukromne. Ale nikde som nenasla, ze by bolo mozne vyberat typ jazdy - ci sluzobna alebo sukromna a automaticky to vyskoci ako sluzobna :mee:
mondes
21.07.11,08:03
Prosím Vás, ako mám zaevidovať auto do čiselníka jázd? Respektíve viem, že že priemerná spotreba paliva je 7,8, ide o nákladné auto so zdvihovým objemom valcov 1997.0. Neviem do ktorého políčka mám zadať priemernú spotrebu auta, pretože tam sú: mesto
90km/h
120km/h
Alebo je tam možnosť vlastné nastavenie vozidla. Mám tú svoju spotrebu auta dať do políčka kombinovaná? Prosím, pomôžte mi s tým, pretože od toho závisí aj výpočet PHM. Ďakujem pekne.
mondes
21.07.11,11:35
Prosím Vás, nevie mi nikto poradiť? Potrebujem zadať spotrebu auta do číselníka áut v alfe, ale nerozumiem políčkam: údaje z tech. preukazu:
tam je že:STN,EHK mesto, 90km/h, 120km/h, podľa cyklov §7o. 6p. c), a bez cyklov §7o.6.p.d). Môžte mi to vysvetliť? Robí niekto knihu jázd v alfe? Ďakujem Vám veľmi pekne.
mondes
21.07.11,13:30
Prosím Vás, nevie mi nikto poradiť? Potrebujem zadať spotrebu auta do číselníka áut v alfe, ale nerozumiem políčkam: údaje z tech. preukazu:
tam je že:STN,EHK mesto, 90km/h, 120km/h, podľa cyklov §7o. 6p. c), a bez cyklov §7o.6.p.d). Môžte mi to vysvetliť? Robí niekto knihu jázd v alfe? Ďakujem Vám veľmi pekne.


Pekne Vás prosím, čo znamenajú konkrétne políčka v knihe jázd? (alfa) Ktoré mám odkliknúť, keď mám spotrebu 7,8 l/100km?
mondes
21.07.11,14:40
Ešte by som sa chcela opýtať, že keď mám kategóriu vozidla N1, ale v alfe takáto možnosť nie je, tak čo mám robiť? Je tam len M1, M2, M3, N, O. Ďakujem Vám.
mondes
21.07.11,15:05
Posúvam.