ElenaLV
07.08.12,21:51
Rozsudok Súdneho dvora EU riešil otázku rodovej diskriminácie v poisťovníctve. Ženy sú menej rizikové (dožívajú sa vyššieho veku, majú menej úrazov či chorôb), preto poisťovne zvýhodňovalo ženy výhodnejšími sadzbami poistenia. Podľa EÚ tak od decembra 2012 musia všetky poisťovne zjednotiť sadzby pre ženy i mužov. Štatistiky poisťovní sú jasné, podľa nich sú sadzby nastavené teraz. Ženy sa tak stanú omnoho "drahšie" než sú teraz, budú si musieť priplatiť na nových poistkách aj o desiatky % navyše!
Využite čas do decembra! Je na Vás, či sa podľa tohoto budete riadiť sami alebo uvítate možnosť privyrobenia si! Rada vysvetlím, poradím či zaškolím.
mattto
07.08.12,20:31
treba napísať presnejšie informácie. Smernica Rady 2004/113/ES hovorí o vykonávaní zásady rovnakého zaobchádzania medzi mužmi a ženami v prístupe k tovaru a službám a k ich poskytovaniu. V čl. 5 ods. 1 stanovila: "Členské štáty zabezpečia, aby vo všetkých nových zmluvách uzavretých najneskôr po 21. decembri 2007, nemalo použitie pohlavia ako faktora pre výpočet prémií a zliav za následok rozdiely v prémiách a zľavách jednotlivcov."

Avšak v čl. 5 ods. 2 zároveň stanovila: "Bez ohľadu na odsek 1 môžu členské štáty pred 21. decembrom 2007 rozhodnúť o povolení primeraných rozdielov v prémiách a zľavách jednotlivcov, keď je použitie pohlavia ako určujúceho faktora pri hodnotení rizika na základe príslušných a presných poistno-matematických a štatistických údajov. Dotknuté členské štáty informujú Komisiu a zabezpečia, aby sa zhromažďovali, uverejňovali a pravidelne aktualizovali presné údaje, ktoré sa týkajú použitia pohlavia ako určujúceho poistnomatematického faktora. Tieto členské štáty preskúmajú svoje rozhodnutie po 21. decembri 2007 s prihliadnutím na správu Komisie uvedenú v článku 16 a postúpia Komisii výsledky tohto preskúmania."

Čím vlastne poprela zmysel svojej smernice a ostatných dokumentov napr. Charty základných práv EÚ.

Súdny dvor vo svojom rozhodnutí z 1.3.2011 (rozsudok C-236/09 vo veci: Association belge des Consommateurs Test-Achats ASBL... c/a Conseil des ministres) rozhodol, že čl. 5 ods. 2, ktorý dáva štátom možnosť výnimiek a umožniť defacto diskrimináciu na základe pohlavia zrušil. Nič viac, nič menej, ako s tým naložia poisťovne, je už ich vec.
KoxXxo
07.08.12,20:54
Prvá možnosť je kravina.
mattto
07.08.12,20:57
mimotemy generálnou advokátkou v tomto spore bola Juliane K.o.k.o.t.t :D
bubkoch
08.08.12,06:01
vsetko okrem prvej moznosti je kravina ...
rozna vyška rizika vyplyvajuca z pohlavia je objektivny fakt na ktorom nic nezmenia žiadne vyplody chorych hlav o rovnopravnosti ...
poistenie je o ohodnoteni rizika, nie o rovnopravnosti, umrtnostne tabuľky hovoria jasnou recou
ElenaLV
08.08.12,06:09
Súdny dvor Európskej únie svojím rozhodnutím z 1. marca 2011 o neplatnosti článku 5 odstavca 2 s účinnosťou od 21. decembra 2012 vylúčil legitimitu rodového členenia pri posudzovaní výšky poistných poplatkov. Argumentom podľa súdneho dvora je nezlučiteľnosť takéhoto konania s článkami 21 a 23 Charty základných práv Európskej únie. Nové rozhodnutie sa dotkne všetkých členských štátov, no paradoxne najmä samotných žien, ktoré budú pri niektorých produktoch znevýhodnené.
Či poisťovne zvýšia poplatky ženám pri vybraných druhoch poistného na úroveň mužov alebo či urobia priemer z oboch cien, aj tak sa poistné pre ženy zvýši!
mattto
08.08.12,07:39
Súdny dvor Európskej únie svojím rozhodnutím z 1. marca 2011 o neplatnosti článku 5 odstavca 2 s účinnosťou od 21. decembra 2012 vylúčil legitimitu rodového členenia pri posudzovaní výšky poistných poplatkov. Argumentom podľa súdneho dvora je nezlučiteľnosť takéhoto konania s článkami 21 a 23 Charty základných práv Európskej únie. Nové rozhodnutie sa dotkne všetkých členských štátov, no paradoxne najmä samotných žien, ktoré budú pri niektorých produktoch znevýhodnené.
Či poisťovne zvýšia poplatky ženám pri vybraných druhoch poistného na úroveň mužov alebo či urobia priemer z oboch cien, aj tak sa poistné pre ženy zvýši!

nedramatizuješ trochu? nikto ťa nenúti mať životné/úrazové poistenie. Ak by ti poisťovňa zvýšila poistné a odôvodnila to hocičím iným, bola by si spokojná? ale ak to odôvodní smernicou ES, už je zle?
veronikasad
08.08.12,07:42
nedramatizuješ trochu? nikto ťa nenúti mať životné/úrazové poistenie. Ak by ti poisťovňa zvýšila poistné a odôvodnila to hocičím iným, bola by si spokojná? ale ak to odôvodní smernicou ES, už je zle?
Nie je dôvodom toho "dramatizovania" spôsob získania nových klientov ?
mattto
08.08.12,07:46
Nie je dôvodom toho "dramatizovania" spôsob získania nových klientov ?

tiež si myslím, že vymýšľa sprostosti, keďže "Využite čas do decembra! Je na Vás, či sa podľa tohoto budete riadiť sami alebo uvítate možnosť privyrobenia si! Rada vysvetlím, poradím či zaškolím."
ElenaLV
15.08.12,16:58
Nie je dôvodom toho "dramatizovania" spôsob získania nových klientov ?

Nedramatizujem, je to pravda. Vôbec som nemienila byť konkrétna. No nedá mi reagovať. Ja zmluvu mám dlhé roky a nikto ma nenútil. Myslím na svoju rodinu a na to, že raz pôjdem do dôchodku, tak som už pred viac ako 10 rokmi nemala o čom rozmýšlať. No myslím na rodiny, ktoré berú či budú brať napr. hypotéku. Tam nemať krytie formou životnej poistky je maximálne nezodpovedné. A je rozdiel, či za to isté krytie žena zaplatí napr. 30 alebo 40 EUR.
No a že je to dôvod získania nových klientov? Toto nie je spôsob, ako pracujem. Ja svojich klientov mám a dlhodobo sa o nich starám (nielen poistky a už vôbec nie produkty pre konkrétnu inštitúciu!). Skôr naopak, vyberám si, či nového klienta prijmem a on mňa. Už dávno to v tejto oblasti nefunguje formou nútenia a presviedčania. Je to o dlhodobej vzájomnej spolupráci a dôvere klient-maklér.
Príspevok je tip pre ľudí, ktorí hľadajú oblasť podnikania, preto to je v porade Podnikateľské nápady. Takže keď už, tak skôr hľadám šikovných spolupracovníkov! A je tu reálna šanca, ako môžeme zachrániť nemalé financie svojich známych. No ak využijete informáciu o zdražení poistenia žien pre svoje potreby a urobíte si to individuálne, aj tak budem rada. Práve preto som na to upozornila!
mattto
15.08.12,17:47
Nedramatizujem, je to pravda. Vôbec som nemienila byť konkrétna. No nedá mi reagovať. Ja zmluvu mám dlhé roky a nikto ma nenútil. Myslím na svoju rodinu a na to, že raz pôjdem do dôchodku, tak som už pred viac ako 10 rokmi nemala o čom rozmýšlať. No myslím na rodiny, ktoré berú či budú brať napr. hypotéku. Tam nemať krytie formou životnej poistky je maximálne nezodpovedné. A je rozdiel, či za to isté krytie žena zaplatí napr. 30 alebo 40 EUR.
No a že je to dôvod získania nových klientov? Toto nie je spôsob, ako pracujem. Ja svojich klientov mám a dlhodobo sa o nich starám (nielen poistky a už vôbec nie produkty pre konkrétnu inštitúciu!). Skôr naopak, vyberám si, či nového klienta prijmem a on mňa. Už dávno to v tejto oblasti nefunguje formou nútenia a presviedčania. Je to o dlhodobej vzájomnej spolupráci a dôvere klient-maklér.
Príspevok je tip pre ľudí, ktorí hľadajú oblasť podnikania, preto to je v porade Podnikateľské nápady. Takže keď už, tak skôr hľadám šikovných spolupracovníkov! A je tu reálna šanca, ako môžeme zachrániť nemalé financie svojich známych. No ak využijete informáciu o zdražení poistenia žien pre svoje potreby a urobíte si to individuálne, aj tak budem rada. Práve preto som na to upozornila!

bla-bla-bla, toľko sprostí v jednom príspevku som už dávno nečítal :D Najviac ma pobavilo toto: "vyberám si, či nového klienta prijmem a on mňa. Už dávno to v tejto oblasti nefunguje formou nútenia a presviedčania. Je to o dlhodobej vzájomnej spolupráci a dôvere klient-maklér." Samozrejme, že finančné inštitúcie odháňajú dotieravých potencionálnych klientov, ktorí vyvolávajú do poisťovní a pod. a vtieravo sa núkajú poisťovákom, aby ich poistili :D

"Takže keď už, tak skôr hľadám šikovných spolupracovníkov" načo ich hľadáš? už ťa nebaví si vyberať klientov, tak potrebuješ pyramídu, aby tých klientov odháňali za teba?

neviem, či ľudí považuješ za idiotov, ale toto je veľmi chabý marketingový pokus, asi ste mali nové školenie, tak skúšaš. Ak si si ešte nevšimla, poisťovníctvo je z logického hľadiska nefungujúci ekonomický model. Ľuďom iba predáva umelý pocit istoty.
bubkoch
15.08.12,18:52
No myslím na rodiny, ktoré berú či budú brať napr. hypotéku. Tam nemať krytie formou životnej poistky je maximálne nezodpovedné. A je rozdiel, či za to isté krytie žena zaplatí napr. 30 alebo 40 EUR.

sme rodina, mame hypo ... tak porad to zivotne poistenie ktore by som mal mat ...
mam poistenie pre pripad smrti na sumu vo vyske hypo za 104€ rocne, manzelka ma to iste poistenie za 56€ rocne ... staci ? ci som nezodpovedny lebo nemam absolutne nepotrebne sporenie ?
bubkoch
15.08.12,18:56
A je tu reálna šanca, ako môžeme zachrániť nemalé financie svojich známych. No ak využijete informáciu o zdražení poistenia žien pre svoje potreby a urobíte si to individuálne, aj tak budem rada. Práve preto som na to upozornila!

ako chces zachranit financie znamych ??? tym ze ich poistis ? nesranduj ... najviac tvoji znamy usetria vtedy, ked sa vobec nepoistia, nie vtedy, ked uzavru nepotrebnu poistku len preto lebo o tyzden bude drahsia ...
Ice dive
15.08.12,19:07
ako chces zachranit financie znamych ??? tym ze ich poistis ? nesranduj ... najviac tvoji znamy usetria vtedy, ked sa vobec nepoistia, nie vtedy, ked uzavru nepotrebnu poistku len preto lebo o tyzden bude drahsia ...

toto mi pripomína realitnú bublinu... ľudia kupujte, lacnejšie už nebude... kúpte teraz je to lacnééééééééééééé....
Ice dive
15.08.12,19:12
zaujímavé, že si sa zobudila až teraz v auguste, a zháňaš nových spolupracovníkov... kým začne reálne poisťovák niečo robiť kým sa niečo naučí, kým niečo uzavrie, to trvá tak 3-4 mesiace... takže ak chceš teraz robiť nábor nových ľudí, tak reálne tento "predajný" argument kupujte, od decembra bude drahšie... nevyužijú...
Ďalšia vec, životné poistenie je ešte dosť v plienkach, ľudia skôr poistia auto, majetok... a až možno tak každý desiaty uzavrie životné poistenie ak vôbec... takže skôr si myslím, že poisťovne pôjdu s poistným dole, resp. zachovajú pôvodnú výšku... nakoľko ešte stále je málo ľudí, ktorí sú ochotní viazať sa na 15 - 20 rokov ak ich k tomu nedonúti hypotéka...
ElenaLV
27.08.12,16:00
Vy ste práve vzorový príklad. Páči sa mi, že máte hypotéku krytú v plnej výške obaja manželia. Či už priamo pri pripoistení úveru v banke alebo samostatnou životnou poistkou, dôležité, že poistenie života máte. O tomto som písala. Vidíte, že to isté riziko mali ženy v nižších cenách, nakoľko sú menej rizikové. Ak by ste to poistenie pre prípad smrti uzatvárali budúci rok, manželka by platila omnoho vyššiu mesačnú platbu.
Ešte pár rád pre kontrolu.
Ak máte krytie smrti ako súčasť úverovej zmluvy, budete mať tam pravdepodobne aj pripoistenia pre prípad dlhodobej PN-ky či invalidity. Preverte si, či ste v čase pred podpisovaním úveru a poistenia úveru nemali závažnejšie zdravotné problémy, na ktoré ste sa už liečili. V banke dajú podpísať papiere, no nik sa Vás neopýta na zdravotný stav. Ak boli problémy, preverte si, čo v tom prípade, ak by bola napr. dlhodobá PN-ka z tohoto dôvodu. Jeden z príkladov, klient bol operovaný na chrbticu, dlhodobo na PN a vtedy zistil, že síce má pri úvere krytú dlhodobú PN-ku, no už pred uzatvorením tohto pripoistenia v banke sa na chrbticu liečil. Medzi prvými sa riešilo jeho krytie aj vzhľadom na zdravotné problémy.
Krytie smrti formou životnej poistky - druhá alternatíva, má aj šetriacu zložku (podľa poisťovní zvyčajne 5 až 20 EUR vyššie). Na rozdiel od prvej, ak sa po dobu splácania hypotéky nič zlé nestane, tak sa pri dožití aj niečo nasporí. Okrem toho, dá sa podľa výšky zostatku hypotéky v životke znižovať suma krytia pre prípad smrti a platby si tak znižovať. Ak má rodina aj iné dlhy, môže si zas životkou kryť aj tie. Čo je však dôležité, musí byť poctivo vypísaný zdravotný dotazník pri uzatváraní životky. Nech sa poisťovňa rozhodne, či Vás prijme s Vašim zdravotným stavom. Keď Vás už prijme, nebude mať neskôr výhrady pri plnení. Ak by Vaše zdravotné riziko nemohla akceptovať, preveria sa iné poisťovne. Nech ale viete, na čom ste! Viete si predstaviť situáciu, že pár rokov platíte 109 EUR mesačne a potom by neplnili, lebo ste pri uzatváraní neuviedli, že už ste problémy mali aj skôr? Ešte by som odporúčala mať život krytý vo výške hypotéky a dlhov + náklady na živobytie aspoň na 1 rok. Ak by ste náhodou zomreli, manželka vyplatí hypotéku a rok má na to, aby sa spamätala zo šoku a naštartovala svoj príjem a upravila život tak, aby vedela utiahnuť domácnosť sama.
Pri krytí hypotéky sa často podceňujú aj trvalé následky úrazu. Človek síce prežije, no príjem z jeho strany rapídne klesne.
O samotnom šetrení písať teraz nebudem. Vždy to závisí od konkrétnej situácie klienta. No neraz sa dá vďaka nemu stiahnuť preplatenosť úveru.
ElenaLV
27.08.12,16:14
Odpoveď pre bubkoch
ElenaLV
27.08.12,16:34
Nie som poisťováčka, ale maklérka a životné poistky sú časť z toho, čo pre klientov robíme. To, že som do porady napísala teraz súvisí s tým, že poisťovne teraz dávajú avíza o unisex sadzbách a pripravili jednoduché produkty, ktoré sa dajú rýchlo naučiť.
ElenaLV
27.08.12,16:44
Ľudí neurážam a vážim si prácu každého človeka. Ak niečomu nerozumiete, tak nepíšte o tom blbosti. Viem, čo robím, ako to robím a som na to hrdá! Verím, že moje informácie mohli ľuďom pomôcť a nemuseli sa kontaktovať na mňa ani ako klienti či kolega
Nokerla
30.08.12,10:27
Poistenie je dobre/vyhodne iba pre zdravych ludi. Poistovni ide o zisk a nie o blaho poistenych.
Ja co som na ID, tak ma nikto poistit nechce a ak, tak s takymi obmedzeniami, ze to poistenie nestoji ani za rec.
ElenaLV
05.10.12,06:44
Jedna z klientok je na vozíku a našli sme pre ňu riešenie. Na 99 % by sa našlo aj pre Vás také, aby to bolo výhodné aj pre Vás. O tom je naša práca. A klient má odporúčanie na to od nás zdarma!
ElenaLV
05.10.12,06:45
Keď totiž oslovíte priamo poisťovňu, nik z poisťovne Vám nepovie, že napr. v konkurenčnej poisťovni by ste mohli byť prijatá bez zbytočných prirážok za zdravotný stav.