kajanka78
08.08.12,13:45
Dobry den

Surfujem tu uz asi hodinu a pol a hladam informaciu k danej teme, s ex-manzelom chceme uzavriet dohodu o BSM, chce skumat moj ucet a pohyby na nom v priebehu roka a pol, ucet som si zalozila pre manzelstvom, bohuzial som zarabala viac, viac nakupovala a on si setril, musim mu dovolit nahliadnut na moj ucet a delit sa s nim? dakujem
Tweety
08.08.12,11:47
Dobry den

Surfujem tu uz asi hodinu a pol a hladam informaciu k danej teme, s ex-manzelom chceme uzavriet dohodu o BSM, chce skumat moj ucet a pohyby na nom v priebehu roka a pol, ucet som si zalozila pre manzelstvom, bohuzial som zarabala viac, viac nakupovala a on si setril, musim mu dovolit nahliadnut na moj ucet a delit sa s nim? dakujem
Len peniaze, ktoré boli nadobudnuté počas manželstva, patria do BSM.
kajanka78
08.08.12,11:52
prepacte nechapem, takze ma pravo skumat pohyby na mojom ucte? kedze to bol moj osobny ucet nie spolocny? dakujem
veronikasad
08.08.12,11:58
prepacte nechapem, takze ma pravo skumat pohyby na mojom ucte? kedze to bol moj osobny ucet nie spolocny? dakujem
aké obdobie chce "skúmať" ? Za trvania manželstva ?
kajanka78
08.08.12,12:04
ano, chce si pozerat pohyby na mojom ucte v priebehu roka pocas manzelstva, problem je ze som dostala odstupne vo vyske 4000 eurro , pocas manzelstva som sa odstahovala kupila nabytok do priatelovho bytu a teraz mam na ucte mozno 100, ci si moze nieco narokovaat z mojho odstupneho o to mi ide, dakujem
Tweety
08.08.12,12:42
ano, chce si pozerat pohyby na mojom ucte v priebehu roka pocas manzelstva, problem je ze som dostala odstupne vo vyske 4000 eurro , pocas manzelstva som sa odstahovala kupila nabytok do priatelovho bytu a teraz mam na ucte mozno 100, ci si moze nieco narokovaat z mojho odstupneho o to mi ide, dakujem
Samozrejme, že môže, aj odstupné je príjmom.
veronikasad
08.08.12,12:47
ano, chce si pozerat pohyby na mojom ucte v priebehu roka pocas manzelstva, problem je ze som dostala odstupne vo vyske 4000 eurro , pocas manzelstva som sa odstahovala kupila nabytok do priatelovho bytu a teraz mam na ucte mozno 100, ci si moze nieco narokovaat z mojho odstupneho o to mi ide, dakujem
Príjmy počas trvania manželstva (okrem príjmov z dedenia a darovania) nie sú "moje" "tvoje" - ale "naše".
Ty od neho tiež požaduješ nejaký podiel z jeho účtu ? (v prvom príspevku píšeš, že bol šetrnejší ako ty)
Braňo
08.08.12,12:53
Príjmy počas trvania manželstva (okrem príjmov z dedenia a darovania) nie sú "moje" "tvoje" - ale "naše".
Ty od neho tiež požaduješ nejaký podiel z jeho účtu ? (v prvom príspevku píšeš, že bol šetrnejší ako ty)

Všetky príjmy a takisto všetky výdavky sú spoločné. Mysli na to, takisto môžeš skúmať jeho účet.
kajanka78
08.08.12,12:56
zatial mi neukazal kolko ma na svojom ucte, viem ze si presuval na sporiaci ucet a po rozvode isiel so svojou novou priatelkou do Egypta, kde ju pozval, takze na ucte prepokladam ma nic, dakujem za prispevky, moc ma to nepotesilo
ivka70
08.08.12,13:24
Ja by som mu pohyby na ucte nedavala, ma vsak pravo vediet stav uctu ku dnu rozvodu.
Rovnako ako ty na vsetkych jeho uctoch, ci uz ide o bezny alebo sporiaci ucet.
Braňo
08.08.12,13:52
Ja by som mu pohyby na ucte nedavala, ma vsak pravo vediet stav uctu ku dnu rozvodu.
Rovnako ako ty na vsetkych jeho uctoch, ci uz ide o bezny alebo sporiaci ucet.

Upozorňujem, že rozhodujúce sú príjmy, nie až tak zostatatok a to, kde to popresúva.
olga88
09.08.12,12:09
Ako matka som darovala synovi pocas manzelstva peniaze na zveladovanie domu, ktory kupili na hypouver. Pri rozvode sa tieto peniaze odpocitavaju zo spolocnych prijmov manzelov, alebo nie. Doklad o tom nemam.Je to na ustnej dohode.
Dakujem za kazdu radu.
Braňo
09.08.12,12:16
Ako matka som darovala synovi pocas manzelstva peniaze na zveladovanie domu, ktory kupili na hypouver. Pri rozvode sa tieto peniaze odpocitavaju zo spolocnych prijmov manzelov, alebo nie. Doklad o tom nemam.Je to na ustnej dohode.
Dakujem za kazdu radu.


Otázka je, či manžel to bude namietať, alebo s tým súhlasil.
olga88
10.08.12,11:52
Manzela nemam, som rozvedena.Myslela som pri rozvode syna, ci sa tieto peniaze odpocitavaju zo spolocnych prijmov manzelstva syna a nevesty.
mattto
10.08.12,12:10
Manzela nemam, som rozvedena.Myslela som pri rozvode syna, ci sa tieto peniaze odpocitavaju zo spolocnych prijmov manzelstva syna a nevesty.

áno, dary jednému z manželov nepatria do masy BSM
olga88
11.08.12,11:50
A nevadi, ze nemam darovaciu zmluvu, ze to bolo len na zaklade ustnej zmluvy?
mattto
11.08.12,11:58
A nevadi, ze nemam darovaciu zmluvu, ze to bolo len na zaklade ustnej zmluvy?

nevadí, len sa to bude horšie dokazovať