sheida
08.08.12,19:35
Dobrý deň, som učiteľka 15 rokov. Teraz som jeden a pol roka učila v mieste bydliska. V apríli som ukončila ďalšiu VŠ. Na druhý deň som dostala výpoveď a zmluva mi nebola ďalej predĺžená. Vednie školy u nás nie je naklonené ľuďom, ktorí sú ochotní študovať, lebo ich pociťujú ako hrozbu.
Počas pracovného pomeru som nebola ochotná potykať si so žiakmi, čo sa tiež vedeniu nepáčilo. Jedna žiačka ma obvinila, že som sa o nej nevhodne vyjadrila. Preverovala to zástupkyňa a samozrejme to bol výplod fantázie. Navyše to bolo dievča, ktoré som ani neučila. Najvyššie vedenie sa na to vykašľalo.
Tá sopľaňa ukončila deviatku a bohužiaľ býva vo vedľajšom vchode na prvom poschodí. Pridali sa k nej ešte dve, ktoré budú deviatačky od septembra a každý deň, len čo ma zbadajú, ako idem s deťmi, so psom, na mňa pokrikujú oplzlosti, ukazujú mi rôzne gestá...
Manžel mi hovorí, nech si to nahrám a odfotím na mobil. Z chodníka je to ďaleko, nič nevidno, keď to chcem odfotiť.
Čo mám robiť? Ako riešiť takúto situáciu? S mamou tej bývalej deviatačky sa rozprávať nedá. Sú to problémové dievčatá, ktoré majú dvojky zo správania.
Vykašľať sa na to a ignorovať to?
Ďakujem.
nina1671
08.08.12,18:28
vitaj v klube:-) skús dať svoj problém na facebook, skupina Ako ďalej učiteľ, tam ti skôr poradia
logomania
08.08.12,20:15
Podaj trestné oznámenie na všetky tri dievčatá, keďže sú už deviatačky iste už dovŕšili 14 rokov. Nedaj sa odhovoriť najmä takými rečičkami, že chúdencom dievčatám poškodíš. Keď už nič iného nemôžeš urobiť, tak im treba znepríjemniť život. Bola som učiteľkou 35 rokov a viem čoho sú takéto deti schopné. Robia to preto, lebo nekonáš a myslia si, že už nemáš na nich žiadny dosah, keď neučíš na tej škole. Jedna rada do budúcnosti, nikdy neuč v blízkosti svojho bydliska - nič nie je horšie, ako učiť deti susedov.

Hranica trestnej zodpovednosti
Podľa Zákona NR SR č. 300/2005 Z.z. Trestného zákona v znení ďalších predpisov bola hranica trestnej zodpovednosti znížená z pätnásť na štrnásť rokov.

Mladistvý je podľa zákona 300/2005 Z.z. (Trestný zákon) jedinec, ktorý dosiahol vek 14 rokov a nepresiahol vek 18 rokov. Do 14 rokoch sú za neho zodpovední rodičia (http://sk.wikipedia.org/wiki/Rodi%C4%8D), trestnoprávnu zodpovednosť nadobúda vekom 14 rokov.

ČÍTAJ
http://www.mladyzachranar.sk/Default.aspx?CatID=460