JankaV
09.08.12,07:33
Dobrý deň,
prečítala som si témy a aj DRSR okolo povinností pri vzniku SVB a dospela som k názoru, že registrácia na DU nie je potrebná.
Je to 6 bytov a jediný príjem bude do fondu opráv a voda.
Prosím vás, dobre som to naštudovala?
Ďakujem
KEJKA
09.08.12,05:41
dobre.
sito
09.08.12,13:17
Dobrý deň,
prečítala som si témy a aj DRSR okolo povinností pri vzniku SVB a dospela som k názoru, že registrácia na DU nie je potrebná.
Je to 6 bytov a jediný príjem bude do fondu opráv a voda.
Prosím vás, dobre som to naštudovala?
Ďakujem

Fond opráv nie je pre dom príjem. Je to fond s ktorého sa financujú opravy, obnova, modernizácia spoločných častí domu, spoločné zariadenia a spoločné priestory, prípadne pozemok a okolie domu. Dodávka vody je plnenie, služba. Platia sa zálohové platby, ktoré tiež nie sú pre dom príjem. S toho sa dane neplatia. Aké by sa mohli?

Ale, keby ste prenajali niektorý spoločný priestor a aj nájom by ste si pýtal v €, tak to by už bol príjem.

Netreba.
IvanPK
10.08.12,06:55
Naše SVB je registrované na DÚ , kvôli tomu, že platíme dve upratovačky a kotolníka, za nich platíme mesačne 31 € preddavkovu daň a 2 eur soc. poisťovni...prenájom nemáme.
veronikasad
10.08.12,07:03
Naše SVB je registrované na DÚ , kvôli tomu, že platíme dve upratovačky a kotolníka, za nich platíme mesačne 31 € preddavkovu daň a 2 eur soc. poisťovni...prenájom nemáme.
Registrovaní ste na daň zo závislej činnosti ...