SKY_01
09.08.12,08:27
Dobrý deň,

chcem sa opýtať, ako je to s predajom nehnuteľnosti, ktorú mám vo výlučnom vlastníctve (nadobudol som ju darom, tak nespadá do BSM) a teraz ju chcem predať manželke (nechcem ju darovať, ale predať), t.j. na liste vlastnítva bude ako vlastníčka zapísaná len ona, ale zo zákona budem mať aj ja svoj podiel (všetko čo manželia nadobudnú počas trvania manželstva je ich spoločné po 1/2-ici). Je to tak? Budem mať na nehnuteľnosť nárok aj naďalej v rámci BSM? Môžu si manželia navzájom nehnuteľnosť predať?
Ďakujem za rady
arizona
09.08.12,07:05
marjankaj
09.08.12,07:37
http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-/cislo-M%C3%A1j/predaj-bytu-medzi-manzelmi.html
Tam je to o inom.
On nehnuteľnosť nemá v BSM, ale vo výlučnom vlastníctve. A chcel by ju dostať do BSM. Inak je ťažko pochopiť tento úmysel. Teda chce predať manželke svoju nehnuteľnosť a tým by tá nehnuteľnosť prešla do BSM a vlastnili by každý jednu polovicu.:confused:
Katy a R
09.08.12,07:49
.. píšu, že platí aj v opačnom garde..
stormcatcher
09.08.12,07:50
Dobrý deň,

chcem sa opýtať, ako je to s predajom nehnuteľnosti, ktorú mám vo výlučnom vlastníctve (nadobudol som ju darom, tak nespadá do BSM) a teraz ju chcem predať manželke (nechcem ju darovať, ale predať), t.j. na liste vlastnítva bude ako vlastníčka zapísaná len ona, ale zo zákona budem mať aj ja svoj podiel (všetko čo manželia nadobudnú počas trvania manželstva je ich spoločné po 1/2-ici). Je to tak? Budem mať na nehnuteľnosť nárok aj naďalej v rámci BSM? Môžu si manželia navzájom nehnuteľnosť predať?
Ďakujem za rady
...odkedy môže mať u vás jeden z partnerov vlastné peniaze?
arizona
09.08.12,08:09
...odkedy môže mať u vás jeden z partnerov vlastné peniaze?
ked napriklad zdedis,alebo dostanes darom
doktor23
09.08.12,12:08
Chceš, aby tam manželka bola zapísaná sama alebo aby ste mali majetok v BSM?
misoft
09.08.12,19:11
....prípadne ich máš už pred vznikom BSM (napr. účet založený pred sobášom)