zuzanka00
09.08.12,09:20
Ahojte,
chcem sa opytat, ci moze zamestnavatel vydat potvrdenie o zamestani aj pocas trvania pracovneho pomeru.(take ako sa vydava pri ukonceni pracovneho pomeru) Tzn. potvrdenie o odpracovanych rokoch, o sudom nariadenych zrazkach a pod. Napri. ak pracujem od 01.09. 2010, ci mi moze dat taketo potvrdenie aj k 31.07.2012 a ci takyto doklad mozem pouzit napriklad pri predkladani zapoctu rokov. dakujem
veronikasad
09.08.12,07:21
Na aký účel to potvrdenie potrebuješ ? Máš súbežný pracovný pomer v inej firme ?

Zápočet odpracovaných rokov pre učely čerpania dovolenky od 1.1.2012 už nepotrebuješ.
Mila123
09.08.12,07:26
jasne, že môže, resp. vydá ho na požiadanie zamestnanca.....bez toho aby mu musel povedať na aký účel ho potrebuje.....
veronikasad
09.08.12,07:27
jasne, že môže, resp. vydá ho na požiadanie zamestnanca.....bez toho aby mu musel povedať na aký účel ho potrebuje.....
Potvrdenie o dobe zamestnania bez problémov, ale prečo by mal zamestnávatel vydávať zápočtový list počas trvania prac.pomeru - nechápem ...
Mila123
09.08.12,07:30
Potvrdenie o dobe zamestnania bez problémov, ale prečo by mal zamestnávatel vydávať zápočtový list počas trvania prac.pomeru - nechápem ...
Veronika, ja iba s Tebou súhlasím.....
zuzanka00
09.08.12,07:46
moj zamestnaavatel je fyzicka osoba (zivnostnik) a pristup k mzdovym veciam ma len on. Nema nikoho povereneho, teraz sa dostal do problemov a ja sa bojim, aby sa nestalo to, ze nam nebude mat kto dat tieto potvrednia
veronikasad
09.08.12,07:50
moj zamestnaavatel je fyzicka osoba (zivnostnik) a pristup k mzdovym veciam ma len on. Nema nikoho povereneho, teraz sa dostal do problemov a ja sa bojim, aby sa nestalo to, ze nam nebude mat kto dat tieto potvrednia
Zápočet už naozaj v budúcnosti pre preukazovanie dovolenky potrebovať nebudeš. Pýtajú ho na Urade práce, ale teraz ti ho nemá ako vydať (dátum skončenia prac.pomeru), lebo prac.pomer trvá. Čo si môžeš teraz vypýtať, je mzdový list za súčasný rok aj tie predchádzajúce (ak prac.pomer trval)
zuzanka00
09.08.12,08:16
Zapocet na odpracovane roky napr pre Socialnu poitovnu tiez nie je potrebny? Napr. koli dochodku.
Mzdovy list by mi potom mohol postacit, ako potvrdenie do socialnej poistovne. Velmi sa v tejto problematike neorientujem a bojim sa, aby niekedy v buducnosti som nemala koli tomu problem.
Mila123
09.08.12,08:18
zápočet nie je potrebný...SP vedie databázu poistencov aj so zárobkami......
veronikasad
09.08.12,08:20
Zapocet na odpracovane roky napr pre Socialnu poitovnu tiez nie je potrebny? Napr. koli dochodku.
Mzdovy list by mi potom mohol postacit, ako potvrdenie do socialnej poistovne. Velmi sa v tejto problematike neorientujem a bojim sa, aby niekedy v buducnosti som nemala koli tomu problem.
Do SP zamestnávatel posiela po skončení prac.pomeru evidenčný list, v ktorom sú okrem doby zamestnania uvedený aj ročný vymeriavací základ na dôch.poistenie, ktorý je potrebný k výpočtu dôchodku.

Práve preto si pýtaj tie mzdové listy, na ktorých je uvedený aj vymeriavací základ na dôch.poistenie, aj poistenie v nezamestnanosti - ak by zamestnávatel niekedy zanikol a nevedela by si sa k nim dostať (aj keď by mali byť uložené v štátnom archíve). Nech ti na ne dá zamestnávatel aj svoju pečiatku a podpis.
adrika
15.01.15,15:42
ahojte, prosím o radu - zamestnanec bol prijatý na dobú určitú, po jej uplynutí bol predlžený prac. pomer na dobu neurčitú , pracoval 8 rokov. Teraz dostal výpoveď. Do potvrdenia o zamestnaní treba uviesť celú dobu, vrátane určitej, odkedy pracoval ? dakujem
veronikasad
15.01.15,15:44
Ak bola zmena uskutočnená dodatkom k pracovnej zmluve, alebo Dohodou o zmene PZ, tak celú dobu zamestnania.