Economic
09.08.12,09:43
Milí poraďáci, máte niekto skúsenosti s neplatením SP 6,5 Eur za vytvorenie papierového spisu z elektronicky podaného návrhu do OR ? Alebo inak sa opýtam. Prešlo niekomu Odvolanie proti vyrubeniu tohto poplatku v rozhodnutí odvolacieho súdu, ktorý by zrušil rozhodnutie OS Nitra tento poplatok platiť ? Na aký § bolo toto rozhodnutie sa odvolávalo ?
OS Nitra je totiž jediný registrový súd, ktorý vyberá tieto poplatky. Budem rada každému podnetu, alebo skúsenosti.
Zatiaľ rozhodnutie v mojich 2 prípadoch nebolo úspešné a rozhodnutie prvo stupňového súdu bolo potvrdené.
Ďakujem.
TSteinar
09.08.12,16:58
Nepreslo a podla mojich info ani neprejde, proste si to zarataj do poplatku za sluzbu. Nitra je fakt jedina na celom Slovensku, co dava tento poplatok.
Economic
09.08.12,17:51
Nepreslo a podla mojich info ani neprejde, proste si to zarataj do poplatku za sluzbu. Nitra je fakt jedina na celom Slovensku, co dava tento poplatok.

Ďakujem. To prenášam na klienta, samozrejme...
KatarinaNR
09.08.12,17:54
Vieri, ja som sa asi s tou pani už dvakrát povadila, podala som aj odvolanie, neprešlo, nedá sa nič robiť, ešte mi povedala, že to je najnižší aký môže byť a ja som jej povedala, že sú jediný na celom Slovensku, tiež ma to jeduje ale neurobím nič :-(
KatarinaNR
09.08.12,17:55
aj ja
Economic
09.08.12,18:08
Vieri, ja som sa asi s tou pani už dvakrát povadila, podala som aj odvolanie, neprešlo, nedá sa nič robiť, ešte mi povedala, že to je najnižší aký môže byť a ja som jej povedala, že sú jediný na celom Slovensku, tiež ma to jeduje ale neurobím nič :-(

Ja som sa s tým už zmierila, ale aby som to ľuďom vedela vysvetliť a zaujímalo aj stanovisko a názor iných. Vďaka.
KatarinaNR
16.08.12,09:31
Vieri, včera mi prišiel šek o zaplatení, tak vážení na súde v Nitre zvýšili sumu zo 6,50€ na 8€
Economic
16.08.12,09:53
Vieri, včera mi prišiel šek o zaplatení, tak vážení na súde v Nitre zvýšili sumu zo 6,50€ na 8€


A nebolo to preto, že strán, alebo príloh bolo v tom jednom prípade viac ako zvyčajne ?
KatarinaNR
16.08.12,09:54
nie Vieri, strán bolo ako zvyčajne, bolo to po odmietnutí ale aj po odmietnutí som mala predtým 6,50€
Economic
16.08.12,10:00
Mám teraz v NR opäť jeden prvozápis, tak uvidím, čo príde mne.... Dám vedieť...
KatarinaNR
16.08.12,10:06
oki
Economic
28.08.12,07:10
Mám teraz v NR opäť jeden prvozápis, tak uvidím, čo príde mne.... Dám vedieť...


Takže v tom mojom prvozápise to bolo 6,5 Eur tak ako doteraz.... Takže vôbec neviem, prečo Tebe, Katka mohli účtovať 8.- Eur.