peteriak
09.08.12,13:37
Ahoj,
dnes po návšteve právnika som zostal trochu zaskočený....naštudoval som si že JKM si samo vyžiada výpis z reg. trestov, a nič o Výpise z reg. trestov pre registračný súd som sa nedočítal. dnes mi právnik povedal, že výpis z reg. trestov si musím vyžiadať ja sám pre Obch. register...ako to vlastne je???

Ďakujem veľmi pekne
riccado
09.08.12,18:08
nastudoval si si to dobre a pravnik kecal...
peteriak
09.08.12,19:09
jo!..hned sa mi to nezdalo ako mi to povedal. dakujem!
zalobaba
09.08.12,19:53
....no nech sa páči, ďalší vysokokvalifikovaný právnik.....:D
Economic
12.08.12,12:47
Ahoj,
dnes po návšteve právnika som zostal trochu zaskočený....naštudoval som si že JKM si samo vyžiada výpis z reg. trestov, a nič o Výpise z reg. trestov pre registračný súd som sa nedočítal. dnes mi právnik povedal, že výpis z reg. trestov si musím vyžiadať ja sám pre Obch. register...ako to vlastne je???

Ďakujem veľmi pekne

Už hodne dlhú dobu sa výpisy z RT nedokladajú na živnostenský úrad. JKM si ich žiada elektronicky priamo z GP. Pre účely OR ti ho vôbec netreba. Tomu právnikovi sa poďakuj a rovno sa s ním môžeš aj rozlúčiť. Právnik by ti mal dávať kvalifikovanú odpoveď.
peteriak
12.08.12,13:45
pol roka študujem zákony, web, poradu zhora nadol a presne som si bol istý ,že RT vybavuje JKM..a on toto povie, tak si hovorím že právnik to predsa vie, tak hor sa na GP ...ale našťastie som mal pravdu ja....už viem, že ho nenavštívim
sroservis
15.08.12,17:23
To čo uvádzate platí pri občanoch SR a osobách, ktoré tu majú pobyt. V prípade cudzincov je potrebné doložiť výpis z ich domovskej krajiny (úradne preložený do slovenčiny) ako aj z krajiny, kde v určitom období na určitú dobu zdržiavali (nie som si istá, či 6 mesiacov v posledných 3 rokoch alebo tak nejak - sú to tie záverečné ustanovenia živn. zákona.