ewelina
09.08.12,19:53
Stretli ste sa už s možnosťou splácania nájmu, ktorý sa Vám odpočíta z kúpnej ceny? Som rada, že niekto konečne našiel spôsob ako financovať bývanie aj bez hypotéky. Na stránke www.senobyvani.sk som našla ponuku ako už ďalej nemusím platiť nájom, ale môžem splácať svoj byt a nebrať hypotéku. Môj byt kúpi za mňa niekto iný, on mi ho dá do prenájmu a ja mu ho budem splácať. O zmluvy sa vraj postará developer. Máte s tým niekto skúsenosti?
VieraM
09.08.12,18:13
Dala by som si veeelmi dobrý pozor na zmluvu, na každé slovíčko a nešetriť na dobrom právnikovi. Mohlo by sa stať že byt budete splácať ale prevodu do vlastníctva sa nedožijete.
mattto
09.08.12,18:14
predá ti ho za akú cenu? iba hlupák by prenajal byt a potom predal za kúpnu cenu - zaplatené nájomné.

Príklad: kúpim byt za 100 tis., prenajmem ho za 500 mesačne, po 5 rokoch som získal 30 tis. na nájomnom (dane, náklady neberme teraz do úvahy) a predám ho za trhovú cenu. Ak by som ho mal predať nájomníkovi za 70 tis. (100-30), v podstate som prerobil na inflácii, byrokracii, daniach...

tvoj model môže fungovať v samospráve, ale nie pri súkromných osobách