vieroslavas
09.08.12,21:45
Chcela by som sa spýtať,či môžem vymáhať exekútorom zameškané výživné.Dňa 6.8.2012 mi prišlo súdne rozhodnutie,že som rozvedená a bývalému určili aby mi prispieval 100€.Od roku 2005 sme mali podané o rozvod a od tej doby mi neprispieval ani cent a ani o syna nemá záujem.Žijem s druhom,s ktorým mám šesť detí a vlastne on sa stará aj o syna,ktorého mám s bývalým mužom.Bola by tam nejaká šanca,aby som dostala aspoň nejakú časť zameškaného výživného od neho?Ďakujem za odpoveď.
Mila123
09.08.12,19:49
súdne rozhodnutie je už právoplatné? asi nie (v ňom sa určila výška výživného na dieťa- predpokladám),
pepsikova
09.08.12,19:49
...a odo dňa podania o rozvod ti terajší už ex neplatil výživné a tebe svitlo až teraz?..na rozvodovom konaní si to neuviedla?..na rozhodnutí o rozvode nie je dátum od kedy ti má ex platiť tých 100€?..súd neurčil spätne dozadu?..
..môžeš podať návrh na súd a požiadať o spätné výživné, myslím, že je to tri roky dozadu..

..divné je, že vás rozvádzali 7 rokov,medzitým sa nikto nestaral, z čoho žije tvoje dieťa?..
vieroslavas
09.08.12,20:01
Neplatil mi nič a bolo to aj povedané na pojednávaní.Na súde povedal,že mi bude platiť až keď nás rozvedú.Na rozhodnutí je napísaná iba výška výživného a vždy k 20dňu k rukám matky,tak ani neviem kedy by mala prísť od neho prvá platba.To rozhodnutie o rozvode je s dátumom 1.6.2012.ďakujem za odpoveď.
pepsikova
09.08.12,20:04
Neplatil mi nič a bolo to aj povedané na pojednávaní.Na súde povedal,že mi bude platiť až keď nás rozvedú.Na rozhodnutí je napísaná iba výška výživného a vždy k 20dňu k rukám matky,tak ani neviem kedy by mala prísť od neho prvá platba.To rozhodnutie o rozvode je s dátumom 1.6.2012.ďakujem za odpoveď...

..tak za 6. mesiac by si už mala mať výživné, to sa platí na mesiac, ktorý práve beží,nie dopredu, anui dozadu...podaj si na to spätné výživné, dieťa na to nárok má..

( a len tak, to sudca akceptoval ten výrok, že ex ti bude platiť, až keď vás rozvedú?..však to je 7 rokov!..máš veľa možností..
mattto
09.08.12,20:06
vieroslavas
09.08.12,20:11
Ďakujem Vám za odpoveď,sudkyňa si povedala svoj názor,aj si to zaznamenala a to bolo všetko.