lejka8
10.08.12,06:30
..pani čo tu robila ma moc nezaučila iba mi povedala toto máte tam...tam a tak, mám z toho riadnu hlavu. Som začiatočník o to je to ťažšie, nechcem prísť o robotu, ale neviem či to zvládnem. Program majú winibeu...poradte či mám šancu sa do toho dostať sama??? Ďakujem...
veronikasad
10.08.12,05:04
Sleduj túto stránku - pripravujú kurz účtovníctva RO

http://kurzy-uctovnictva.com/kurzy-skolenia-seminare.html#

Čo sa týka obsluhy účtovného SW, kontaktuj dodávateľa, možno tiež organizuje školenia. Možno si niektoré budeš musieť zaplatiť sama - závisí od teba ako ti na tejto práci záleží. Alebo skús kontaktovať účtovníčku v najbližšej inej rozpočtovke, možno sa nájde ochotná poraďáčka, ktorá ti poradí tiež ...
mcinga
10.08.12,05:31
Dodávateľ WinIbeu Ives Košice organizuje školenia. Pozri ich stránku www.ives.sk (http://www.ives.sk). Súhlasím s veronikasad, najlepšie je kontaktovať najbližšiu ochotnú účtovníčku, ktorá Ti poradí. Tiež som začínala tak, ako Ty. Program som zvládla bez školenia. Mala som jeden skúšobný nainštalovaný v noteboku, tam som si skúšala, čo to dá. Ale mala som jednu účtovníčku, ktorá bola ochotná konzultovať problémy a veľmi mi pomohla. Môžme aj takto cez poradu čo to poradiť, tak skús sa pýtať.
lejka8
12.08.12,17:55
Ďakujem Vám za užitočné rady...no ja hľadám aj školenia..a hlavne kukám všetko čo robí, niekedy sa drzo opýtam a tak..už mám troška prehľad, niektorým veciam ale stále nechápem. Mcinga... tak hovoríš že si bola na tom podobne? takže myslíš že sa to dá zvládnuť..To ma teší lebo pani ma dosť straší..teda aspon mi to tak niekedy pripadá...Neviem posúdiť.
mcinga
13.08.12,05:42
Určite sa to dá. Je pravda, že je to náročné, ale dá sa. Pokiaľ máš všetko aj prenesené aj originálne kompetencie, ŠJ, ŠKD, je o čom účtovať. Dávaj si pozor na účet 354 a 357. Odporúčam Ti analytické členenie týchto účtov. Tam si rozdeľ dotácie konkrétne na mzdy, tovary a služby, vzdelávacie poukazy, atď. - to na 357 a na 354 to isté. Pri čerpaní napr. miezd potom použiješ účet s konkrétnou analytikou: Keď Ti prídu na 222/357 M /dotácia na mzdy na PK/, pri čerpaní 357 M/693, krásne uvidíš zostatok na mzdách. Tak veľa šťastia, lejka.
gabca888
14.08.12,11:46
lejka8 - rozhodne to nevzdávaj, je to skvelá práca. Mňa síce zaučila, ale aj tak som mala z toho všetkého nového strach - predtým som pracovala v súkromnej firme, takže rozdiel poriadny - ale postupom času to už šlo samo. Veľmi mi pomohli školenia v RVC a veľa problémov mi pomohli vyriešiť kolegyne/kolegovia tu na porade. A mnohé som sa naučila, pochopila až časom.
kunkelovaa
15.08.12,04:19
Tiež odporúčam nevzdávať sa. Začiatky nebývajú takmer nikdy ideálne. Ja som začínala úplne sama, v čase, keď sa predchádzalo na akruálne účtovníctvo. Veľa kníh, časopisov (napr. Účtovníctvo ROPO odporúčam), školenia - vo veľkej miere RVC, a samozrejme rady z Porady. Máš výhodu v tom, že aj na Porade sú už skúsenejší poradcovia, veľmi veľa odpovedí tu nájdeš. A tiež sa mi stane, že ma niečo zaskočí aj dnes:)