Cyros
10.08.12,08:12
Kolegovi v priebehu 3 mesiacov tri krát pred panelákom ukradli z Octavie airbag a radio. Ten zlodej si tam chodi ako do samoobsluhy. Policia je bezmocna, servis tiez nic neporadil. Ako by ste to riesili vy ?
Chobot
10.08.12,06:22
Kolegovi v priebehu 3 mesiacov tri krát pred panelákom ukradli z Octavie airbag a radio. Ten zlodej si tam chodi ako do samoobsluhy. Policia je bezmocna, servis tiez nic neporadil. Ako by ste to riesili vy ?

Aké má zabezpečovacie zariadenia v aute?

A servis nič neporadil? Mohli mu ponúknuť alarm s SMS notifikáciou.
Xanti
10.08.12,06:24
Ja doporučujem zmeniť servis.

Aj odtiaľ môže vietor fúkať, a niekto dávať tipy kde je novonamontovaný airbag napr.
Indeed
10.08.12,06:30
Garažovať auto, jednoznačne ...

a ako hovorí Xanti, neveriť nikomu a dávať auto servisovať hoci aj v zahraničí...
Indeed
10.08.12,06:31
Kolegovi v priebehu 3 mesiacov tri krát pred panelákom ukradli z Octavie airbag a radio. Ten zlodej si tam chodi ako do samoobsluhy. Policia je bezmocna, servis tiez nic neporadil. Ako by ste to riesili vy ?

V dnešnej dobe kradnuť z auta rádio ????

ked sa dá kupiť autorádio za smiešnú cenu už od 25 € ???

A väčšina autorádií pasuje len do konkretnej značky a modelu auta

Asi to robí niekto z pasie...
Robert Pekar
10.08.12,06:42
jednoznačne zmeniť servis...toto je čistá dohoda...
Cyros
10.08.12,06:45
Kolega tam má práveže zabudované veľkoplošné dotykové rádio za 700 Eur. Prvýkrát mu ukradli len airbag, posledné dve vykrádačky už boli airbag+rádio.
Indeed
10.08.12,06:46
Kolegovi v priebehu 3 mesiacov tri krát pred panelákom ukradli z Octavie airbag a radio. Ten zlodej si tam chodi ako do samoobsluhy. Policia je bezmocna, servis tiez nic neporadil. Ako by ste to riesili vy ?

Ja by som nechal auto bez airbagu /a ani zaslepku by som tam nedal/ a tiež bez rádia...

Kedysi mi vykradali benzin zo žiguláka.... Myslite si,že som zakaždým kupoval nové víčko na nadrž ?

Dal som tam vrchnák z horčice a bolo .....

A v nádrži len 3 litre benzinu na dojazd....
Cyros
10.08.12,06:48
Servis neporadil vôbec nič. Auto bolo otvorené úplne bez poškodenia. Vraj môže byť rád, že to bol fachman a nepoškodil dvere, zámky. Asi to vraj robí nejakou planžetou. Alarm na aute nemal.
Xanti
10.08.12,06:50
Ved Ti píšem tip na vykradnutie auta kolegu môže kludne pochádzať zo servisu, kde si to chodí dávať montovať. Myslíš že také veci sa nestávajú?
Treba zmeniť servis, ísť do iného okresu a potom čakať.
Cyros
10.08.12,06:51
Nuž je to služobné auto. Je poistené, takže firmu to stálo zakaždým cca 1700 Eur ako spoluúčasť. Ak by to bolo súkromné auto bolelo by to o to viac, takto je to hlavne hra o nervy, vybavovanie posiťovne, lietanie po servisoch..... a obava, že Octavie ako auta u nas vo firme skončili. Pred pol rokom inemu kolegovi ukradli celu Octaviu....
Ferdosondo
10.08.12,06:51
Niekto to riešil tak, že do dosky nabil klince položil ju na sedačku a prikryl dečkou. fungovalo to tak, že zlodej si sadol na sedačku, bolesť ho vyhodila hlavou sa tresol o strechu a znova padol na klince. vraj odvtedy mal pokoj.:)
Indeed
10.08.12,06:51
a nakoniec to dopadlo tak,že ukradli aj žigulíka...
Indeed
10.08.12,06:54
a moj ujo mal služobneho peugeuta 206, a zakaždým obkrutil pedále a volant takou drevorubačskou reťazou a zamkol na 3 zámky...možno ste si ten pežotík všimli niekde v BA
Ferdosondo
10.08.12,06:55
Servis neporadil vôbec nič. Auto bolo otvorené úplne bez poškodenia. Vraj môže byť rád, že to bol fachman a nepoškodil dvere, zámky. Asi to vraj robí nejakou planžetou. Alarm na aute nemal.
A má kolega u seba všetky kĺúče? Rezervný je vo firme?
Cyros
10.08.12,06:55
Pred časom nám montovali do áut GPS systém. Prebiehalo to tak, že sme firme, ktorá to robila odovzdali autá, kľúče.....presne vedia kedy a kde sa auto nachádza. Už rozmýšľame nad kadečím a toto je tiež jedna z verzii.
Cyros
10.08.12,06:56
Rezervný kľúč má doma.
Cyros
10.08.12,06:57
Uvažujeme ako to auto zabezpečiť niečím ďalším ako je zámok. Páka cez volant, znehodnotenie airbagu, rádia farbou....
Cyros
10.08.12,06:59
To s klincami sa mi páči, hlavne keď kolega ráno na to pozabudne, tak tu určite dopíše nejaké pekné poďakovanie za radu :)
buchač
10.08.12,07:07
Kolegovi v priebehu 3 mesiacov tri krát pred panelákom ukradli z Octavie airbag a radio. Ten zlodej si tam chodi ako do samoobsluhy. Policia je bezmocna, servis tiez nic neporadil. Ako by ste to riesili vy ?

Nuž je to služobné auto

To s klincami sa mi páči, hlavne keď kolega ráno na to pozabudne, tak tu určite dopíše nejaké pekné poďakovanie za radu :)
mimotemy
...kolega hore , kolega dole .......ON nemá vlastný ( služobný PC ) ???...
...že Ty si jeho hovorca ????
Letko
10.08.12,07:08
Niekoľko nápadov:
- aby neukradli celé auto, dať si niekde urobiť tajný spínač, bez stlačenia ktorého by ste nenaštartovali - prerušiť kontakt štartérom a baterkou alebo tak nejak
- parkovať auto tam, aby naňho videla kamera s detektorom pohybu a tak by ste si mohli zlodeja nafilmovať
- "dať na dvere bzučiak" - keď sa otvoria a do pár sekúnd ho nevypnete, začne auto bzučať
- "dať na dvere mobil" - po otvorení dverí by vám začal doma zvoniť mobil
- odmontovateľný volant ako mal Mr. Bean alebo piloti F1
- dať na sedadlo nejakým spôsobom paralyzér
Stanislav 1975
10.08.12,07:25
Servis neporadil vôbec nič. Auto bolo otvorené úplne bez poškodenia. Vraj môže byť rád, že to bol fachman a nepoškodil dvere, zámky. Asi to vraj robí nejakou planžetou. Alarm na aute nemal.

Toto isté aj mne policajti povedali- minulý vykradnutá nová octafka, ukradnuté zadné plato aj s reprákmi( domontovanými) a pekná čistá práca- žiadne vytrhávačky , nič, pekne odpojené- kábliky tam visia doteraz a autorádio neukradli aj ked som ja blbec tam nechal aj panel predný-panel vybratý a položený na sedadle a policajti tiež vraveli, že sa možem tešiť, že auto pekne nenásilne otvorené, žiadne rozbíjačky, páčenie-nič...
Xanti
10.08.12,07:31
No prosím Vás,
šak auto ( nie každé ) sa dá bez páčenia otvoriť aj obyčajnou šnúrkou od topánok. Takže prečo by sa zlodeji namáhali niečo vylamovať heh.
Chobot
10.08.12,07:37
Niekto to riešil tak, že do dosky nabil klince položil ju na sedačku a prikryl dečkou. fungovalo to tak, že zlodej si sadol na sedačku, bolesť ho vyhodila hlavou sa tresol o strechu a znova padol na klince. vraj odvtedy mal pokoj.:)

Toto som počul tiež, ale miesto klincov tam vraj boli vyrovnané rybárske háčiky. Tie, keď sa do veľkého sedacie svalu zabodnú, vytiahne ich až chirurg. Zlodej sa od bolesti z miesta ani nepohne. Bude rád, keď polícia príde čím skôr.
Chobot
10.08.12,07:44
Pred časom nám montovali do áut GPS systém. Prebiehalo to tak, že sme firme, ktorá to robila odovzdali autá, kľúče.....presne vedia kedy a kde sa auto nachádza. Už rozmýšľame nad kadečím a toto je tiež jedna z verzii.

V SPP tak pred 10-15 rokmi sa nakúpili Passaty pre vyšší manažment. Bolo to nejakých 7 áut. Do týždňa 5 z nich ukradli - v noci pekne keď boli zaparkované na parkovisku. Že by náhoda....??:rolleyes:
Cyros
10.08.12,07:59
mimotemy
...kolega hore , kolega dole .......ON nemá vlastný ( služobný PC ) ???...
...že Ty si jeho hovorca ????

Kolega asi nechodi po rady na poradu... a nie je to jedno kto sa spyta ? Radsej nieco porad.
Ferdosondo
10.08.12,08:07
iba prvý raz. Potom už bude na to myslieť :))
bromid
10.08.12,08:45
preco si ten volant vzdy nedpoji ako slavny mr. bean a ma po probleme :D
suflonr
10.08.12,19:39
Firma nech preda embecku a zaobstara zamestnancom normalne auto...:)
arizona
10.08.12,19:49
Uvažujeme ako to auto zabezpečiť niečím ďalším ako je zámok. Páka cez volant, znehodnotenie airbagu, rádia farbou....
mrkni sem a klikni aj na linky http://www.porada.sk/t166422-kamera-do-auta.html
Indeed
11.08.12,04:47
lenže na to prišli aj konštrukteri,resp.ich niekto na to upozornil, a cupliky zamykania dverí idu cele do čalunenia a nevytrčaju von...
Indeed
11.08.12,04:48
šak som poradil aby nechal tak, dieru od airbagu aj dieru po rádiu a nikto sa nebude na nič lakomit...
Indeed
11.08.12,04:51
To vieš také repraky sinus-live stoja nemalý peniaz a prečo by ich kupovali,ked sa dali ziskat za 5 min.strachu ??
220870
11.08.12,09:33
Heslovite jeden prípad za všetky.xy kúpil nové auto.Pri cúvaní do dvora rozbil spätné zrkadielko.Vypadol z neho kľúč čo pasoval do auta.:D
mareko
11.08.12,09:54
- dať na sedadlo nejakým spôsobom paralyzér[/QUOTE]

A čo takto na noc uložiť do auta dákeho pekného, obzvlášť veľkého hada alebo aspoň dobermana.
Indeed
12.08.12,11:53
Už som písal,

jedinou učinnou ochranou pred zlodejmi je uzamykať auto do garaže.
kezeso
13.08.12,13:30
Kamarát má okolo domu 4 kamery, ktoré zaznamenávajú pohyb na pozemku v jeho neprítomnosti, nepretržite. Všetko závisí od toho, aký velký harddisk použiješ na ukladanie záznamu. Po 5 dňoch sa záznamy mažú a zostávajú iba aktuálne. Zisti si niečo o tom, je to použiteľné. Nie je to až tak nákladné.
Dokonca v reálnom čase môže cez mobil pozerať, čo sa doma deje.
buchač
13.08.12,14:08
Už som písal,
jedinou učinnou ochranou pred zlodejmi je uzamykať auto do garaže.
...škoda písať ...
Cyros nepíše , odkiaľ je ........možno niekde na rusnakoch idú garáže za tých cca 4.000 € ...
Čím ďalej na západ , tým vyššie ceny idú .....
Nevraviac o tom , že sa jedná o služobné auto .....

Kamarát má okolo domu 4 kamery, ktoré zaznamenávajú pohyb na pozemku v jeho neprítomnosti, nepretržite. Všetko závisí od toho, aký velký harddisk použiješ na ukladanie záznamu. Po 5 dňoch sa záznamy mažú a zostávajú iba aktuálne. Zisti si niečo o tom, je to použiteľné. Nie je to až tak nákladné.
Dokonca v reálnom čase môže cez mobil pozerať, čo sa doma deje.
...he ....na panelák si zadrieť zo 10 kamier ...

Kolega asi nechodi po rady na poradu... a nie je to jedno kto sa spyta ? Radsej nieco porad.
Tréner tenistov Vajda si onehdá zaparkoval Medveďa ...vybavenie mal neskutočné , čo sa týka zabezpečenia ....od auta sa vzdialil na 5 minút...vyčorkovaný dokonale ....

Sú aj také mašiny , že len ňou zameria na nejaký voz ....prístroj vyhodí , či je v úložnom priestore nejaký počítač ...zvyšok je len otázkou času ...

...a rada ???.......za tie sa niekedy fest platí ........no niekedy ani jedna nepostačuje .....
kezeso
14.08.12,10:49
Akých desať kamier? Stačí jedna namierená na jeho parkovacie miesto...
buchač
14.08.12,11:12
Akých desať kamier? Stačí jedna namierená na jeho parkovacie miesto...

.....Ježiši.........šak neblbni



.......čie parkovacie miesto ?????
SLUŽOBNÉ VOZIDLO !!!!!!!!!
Kto bude platiť náklady na zriadenie a nájom ???????

...nevraviac už o tom , že pri " ohľaduplnosti " ostatných vodičov málokedy by TO parkovacie bolo voľné.....hlavne večer ....
pavol54
14.08.12,11:26
V SPP tak pred 10-15 rokmi sa nakúpili Passaty pre vyšší manažment. Bolo to nejakých 7 áut. Do týždňa 5 z nich ukradli - v noci pekne keď boli zaparkované na parkovisku. Že by náhoda....??:rolleyes:
plánované náklady na nákup, plánované poistné udalosti nikoho nič nebolelo.
kezeso
15.08.12,07:17
Iba sa snažím poradiť, ty len hladáš, ako to neurobiť, bez urážky...
Cyros
19.01.13,09:08
Takže kolegovi už ukradli z kufra i notebook. Urobil chybu a nechal ho v kufri počas lekárskeho vyšetrenia. Už má podozrenie, že to jeho auto nejakí týpkovia sledujú...
Ice dive
19.01.13,09:47
Takže kolegovi už ukradli z kufra i notebook. Urobil chybu a nechal ho v kufri počas lekárskeho vyšetrenia. Už má podozrenie, že to jeho auto nejakí týpkovia sledujú...

by ma zaujímalo, čo je ten kolega zač... ak by mne vyčorovali behom troch mesiacov 3x auto, asi by som trpel už takou paranojou, že nič hodnotné ako notebook by som tam nenechával... byť konateľom tej firmy, tak sa zamyslím, či totok už daný kolega nerobí naschval...
buchač
19.01.13,10:28
by ma zaujímalo, čo je ten kolega zač... ak by mne vyčorovali behom troch mesiacov 3x auto, asi by som trpel už takou paranojou, že nič hodnotné ako notebook by som tam nenechával... byť konateľom tej firmy, tak sa zamyslím, či totok už daný kolega nerobí naschval...
Tiež pravda ...........

Môjmu šéfovi svojho času " čorkli " NTB ...vtedy , v začiatkoch bola obstarávacia cena smiešnej šunky ( v porovnaní na dnešnú dobu ) 150.000 korún ...
Dokonca bol taký hajzel ( s právnikom školy ) , že hľadal medzeru , ako z toho von ...mňa do toho chceli namočiť , k náhrade dať kvôli nesplneným postupom ( nie sú podstatené )...

Nuž som sa tichým tónom ( aj v tých narážkach ) , ale zrozumiteľne vyjadril v zmysle ...nech skúsia a uvidia , čo ešte nevideli ....
Rýchlo pochopili ...plukovníci ....;) :rolleyes:
lujza.j
19.01.13,12:45
Takže kolegovi už ukradli z kufra i notebook. Urobil chybu a nechal ho v kufri počas lekárskeho vyšetrenia. Už má podozrenie, že to jeho auto nejakí týpkovia sledujú...
bez násilia?
buchač
19.01.13,15:15
...škoda písať ...

Tréner tenistov Vajda si onehdá zaparkoval Medveďa ...vybavenie mal neskutočné , čo sa týka zabezpečenia ....od auta sa vzdialil na 5 minút...vyčorkovaný dokonale ....

Sú aj také mašiny , že len ňou zameria na nejaký voz ....prístroj vyhodí , či je v úložnom priestore nejaký počítač ...zvyšok je len otázkou času ...


bez násilia?

Ty sa pýtaš ???.......TY ??? :confused: ;)
lujza.j
19.01.13,15:22
Ty sa pýtaš ???.......TY ??? :confused: ;)
buchi prečo, ved s rušičkou ťa spravia bez násilia....
buchač
19.01.13,15:24
buchi prečo, ved s rušičkou ťa spravia bez násilia....

....aj ja chcéééééém rušičku .....;)

...a aj trošička toho násilia by som vydržal ...že sadlo - maslo....:---:D