Dantess
10.08.12,08:39
Zdravím, bohužiaľ ako u mnohých podnikateľov, ktorí podnikajú "na faktúry" aj u mňa sa našiel neplatič. Dodal som mu celý sortiment, zaškolil, všetko pripravil a stálo ma to dosť veľa. On mi má splácať mesačne 100eur po dobu 24mesiacov, ale ešte neuhradil ani 1 faktúru. Stále len sľubuje, že už ďalší týždeň to uhradí, ale samozrejme nič sa nedeje. Na maily mi už ani neodpovedá.

Moja otázka teda znie. Poznáte, alebo ste spolupracovali s nejakou dobrou vymáhačskou spoločnosťou? Nechcem násilie ani nič také, ale normálnu seriónu firmu čo by mi vymohla dlh, ktorý je momentálne 400eur a o 5 dní už bude 500eur. Dík za rady
veronikasad
10.08.12,06:42
prečo o 5 dní bude 500? však mu zastav dodávky, kým dlh nevyrovná ...
Mila123
10.08.12,06:54
o 5 dní má splatnú dohodnutú piatu splátku predtým vzniknutého dlhu.....
truch
10.08.12,07:52
pozri si aj túto tému:http://www.porada.sk/t197786-mimosudne-vymahanie-pohladavok.html
mne sa podarilo vymôcť peniaze:)
Dantess
11.08.12,06:26
Dakujem za link. A použil si tú prvú spoločnost čo ti napísali? Co všetko si im musel poslat, aké podklady?
truch
11.08.12,10:54
Dakujem za link. A použil si tú prvú spoločnost čo ti napísali? Co všetko si im musel poslat, aké podklady?
Nie, našim konateľom právnik povedal, že je to nezákonné,aby sme išli klasickou cestou cez platobný príkaz. Napísala som žalobu, poslala som ju doručenkou dlžníkovi a on zaplatil:)
Skús napísať návrh na vydanie plat. rozkazu a pošli doručenkou dlžníkovi, nič tým nepokazíš a možno ti zaplatia, tak ako zaplatili nám:)
Dantess
11.08.12,11:22
No ja im pošlem 5. faktúru aj s oznámením, že ak mi všetko neuhradia do 7dní, tak to dám vymáhať. Chlapík dlží aj na poistnom. Keď som ale podpisoval zmluvu, tak nedlhoval nikomu nič, takže si tie dlhy narobil teraz...
truch
11.08.12,13:08
Upomienky a oznámenia náš dlžník ignoroval:( však skús
buchač
11.08.12,14:13
No ja im pošlem 5. faktúru aj s oznámením, že ak mi všetko neuhradia do 7dní, tak to dám vymáhať. Chlapík dlží aj na poistnom. Keď som ale podpisoval zmluvu, tak nedlhoval nikomu nič, takže si tie dlhy narobil teraz...

....pozor na jedno ........na hnusnú formuláciu slovenských zákonov .....

Ty pošleš oznámenie a môžeš sa dočkať spätnej väzby ...
Totiž ide o to , že dotyčný Ťa môže zažalovať za vyhrážky ....


...už aj také bolo....:confused:
mattto
11.08.12,15:03
Dantess už si podal návrh na vydanie platobného rozkazu? https://portal.justice.sk/Formulare/Stranky/Uvod.aspx - máš tu všetko
Dantess
11.08.12,15:44
Buchač určite si dám pozor. Nechcem padnúť do nejakých slovných prestreliek a hádok a podobne. Mattto ešte som nevydal platobný príkaz z dôvodu, že som sa to snažil riešiť dohovorom a priatelsky, no bohužiaľ táto metóda zlyhala, takže ďakujem za link pravdepodobne ho budem potrebovať.
buchač
11.08.12,15:50
Buchač určite si dám pozor. Nechcem padnúť do nejakých slovných prestreliek a hádok a podobne. Mattto ešte som nevydal platobný príkaz z dôvodu, že som sa to snažil riešiť dohovorom a priatelsky, no bohužiaľ táto metóda zlyhala, takže ďakujem za link pravdepodobne ho budem potrebovať.
mimotemy

...he......dnes musí byť jeden niekedy aj na vlastného poriadna kua ......


Do toho návrhu na platobný rozkaz zahrň aj svoje výdavky ( súdne ) a v neposlednom rade si uplatni aj úroky...nech platí ...
Keby sa aj napriek tomu štorcoval , vezmeš rozsudok a hajde k exekútorovi ...ten už s ním poriadok urobí....
Dantess
11.08.12,15:53
A vlastne keď si nájdem vymáhačskú spoločnosť, tak ona spraví to isté, len namiesto mňa?
buchač
11.08.12,15:58
A vlastne keď si nájdem vymáhačskú spoločnosť, tak ona spraví to isté, len namiesto mňa?
...v podstate hej .......

Lenže počítaj , že

čo by mi vymohla dlh, ktorý je momentálne 400eur a o 5 dní už bude 500eur.
s takouto malou sumou sa im neoplatí zapodievať , hentie spoločnosti sa inými číslami zapodievajú....

Netreba zabudnúť aj na ich percentá ....


Zmákneš sám .......ako ja ....;)
mattto
11.08.12,16:03
A vlastne keď si nájdem vymáhačskú spoločnosť, tak ona spraví to isté, len namiesto mňa?

čo máš stále s tým vymáhaním? tu máš typickú zmluvu takej spoločnosti http://www.creditsolution.sk/doc/Mandatna_zmluva_vzor.pdf a v prílohe je aj výška odmeny, k tomu si pripočítaj súdne poplatky a trovy právneho zastúpenia, koľko ti zostane z vymoženej čiastky?
Dantess
11.08.12,17:36
mattto mne sa nejedná o súdne vymáhanie, ale o mimosúdne.
buchač
11.08.12,17:49
mattto mne sa nejedná o súdne vymáhanie, ale o mimosúdne.
...tak na toto slúži mediátor....

http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-mediacii/mediacia-informacie-a-priklady/kto-je-mediator-a-ake-je-jeho-poslanie/
mattto
11.08.12,17:56
mattto mne sa nejedná o súdne vymáhanie, ale o mimosúdne.

pri mimosúdnom vymáhaní je tenká hranica medzi legálnym a nelegálnym
buchač
11.08.12,17:59
pri mimosúdnom vymáhaní je tenká hranica medzi legálnym a nelegálnym
mimotemy

...že ako keby si ťahal pištoľ alebo revolver ...................;):---:D
mattto
11.08.12,17:59
mediátor má zmysel, ak sa strany dokážu stretnúť a je asi 3x drahší ako súdne konanie
matej85
17.02.13,09:34
Zdravim,

chcem sa spytat, ci vymahanie systemom - k dlznikovi pride partia nasteroidovanych typkov, aby mu "dohovorili", ci je to legalny sposob? Viaceri mi uz povedali, ze je to legalne, resp. neporusuje sa tym ziadny paragraf. No mne sa to nejak nezda. Nejedna sa nahodou o vyhrazanie? Co je v podstate trestny cin.
Dubak2000
17.02.13,12:30
myslim ze zalezi od ich konania. Ak pridu a nevyhrazaju sa tak je tazko hovorit o nelegalnosti. A ak by sa aj vyhrazali tak bez nejakej nahravky je to tazko dokazatelne.
martin33AA
17.02.13,12:54
neviem načo ti je vymahačská firma ? ked nemáš ani právoplatné súdne rozhodnutie? či ? hlavný problém či vobec je tvoja pohldávka vymáhatelná. Ak zák&ldnou podmienkou bolo že "tvoj dlžník bude mat obrat" , ak "z tvojho priduktu nemá prínos? čo potom? takto jednoducho napísané je to naivné, pomoc pozeráš filmy vychodoeuropske z 90-tich rokov asi podľa mna, ked sa vymáhalo jedna radost stačilo ti auto a pistol z druhej svetovej po starom otcovi.
buchač
17.02.13,16:34
Zdravim,

chcem sa spytat, ci vymahanie systemom - k dlznikovi pride partia nasteroidovanych typkov, aby mu "dohovorili", ci je to legalny sposob? Viaceri mi uz povedali, ze je to legalne, resp. neporusuje sa tym ziadny paragraf. No mne sa to nejak nezda. Nejedna sa nahodou o vyhrazanie? Co je v podstate trestny cin.

myslim ze zalezi od ich konania. Ak pridu a nevyhrazaju sa tak je tazko hovorit o nelegalnosti. A ak by sa aj vyhrazali tak bez nejakej nahravky je to tazko dokazatelne.
...nasteroidovaní chlapci sa poväčšinou nevyhrážajú ...
Oni proste len prídu ... a zvyčajne to postačí...

neviem načo ti je vymahačská firma ? ked nemáš ani právoplatné súdne rozhodnutie? či ? hlavný problém či vobec je tvoja pohldávka vymáhatelná. Ak zák&ldnou podmienkou bolo že "tvoj dlžník bude mat obrat" , ak "z tvojho priduktu nemá prínos? čo potom? takto jednoducho napísané je to naivné, pomoc pozeráš filmy vychodoeuropske z 90-tich rokov asi podľa mna, ked sa vymáhalo jedna radost stačilo ti auto a pistol z druhej svetovej po starom otcovi.
...Martin , to máš tak ...

Je pohľadávka oprávnená ???...JE !
Máš právoplatné súdne rozhodnutie ???...MÁŠ !!!
Je veriteľ odsúdený ???...JE !!!
Dal si exekútorovi ???...DAL !!!
Všetko na trt ... nič sa nedeje ...

...ibaže všetky podmienky zákona si splnil a veriteľ sa aj naďalej vyváža na luxusnom fáre , v kaviarni popíja koňačik a cigáro si pofajčieva ... do ksichtu sa vysmieva oprávnenému ...
...a oprávnený nech sa domáha svojho od šavla aj ku pavlovi , zákon dodržiava ...

Tie filmy z 90 - tych rokov , čo spomínaš , pojednávali ale o výpalníctve a nie o tom , že jedinec sa nevedel k svojmu majetku dostať ...
Ale inak ???... fungovalo aj to , vedel by som Ti aj viac povedať a ver , že naivný nie som ...
... škoda len , že zákony sa trochu zmenili ...a práve v neprospech tých oprávnených ...
blavaciko
17.02.13,19:07
ak pridu, aby mu dohovorili, je to ok... ak pridu aby mu "dohovorili" uz to ok nie je...