ZuzkaOE
18.02.06,21:24
Kto mi vie poradiť? Od ktorého dátumu platí novelizácia zákona o dani z príjmov konkrétne - Nezdaniteľná časť základu dane par. 11 ods.(1) doplnený o písm. e) povinné životné poistenie?
Môžem si životné poistenie odpočítať v DP za rok 2005?
Vďaka za odpovede.
Melnick
18.02.06,20:53
Môžeš.
Poisťovne v týchto dnoch posielajú svojim
klientom potvrdenia o tom či bola podmienka na odpočet
podľa §11ods.1 pís.c/ až e/ Zák.595/2003Z.z. o DzP
splnená.
Chobot
19.02.06,19:13
Kto mi vie poradiť? Od ktorého dátumu platí novelizácia zákona o dani z príjmov konkrétne - Nezdaniteľná časť základu dane par. 11 ods.(1) doplnený o písm. e) povinné životné poistenie?
Môžem si životné poistenie odpočítať v DP za rok 2005?
Vďaka za odpovede.

Ešte doplním, že zákon 595/2003 bol novelou č. 534/2005 zo dňa 28.10.2005 doplnený o to životné poistenie. Účinnosť väčšiny zmien začala 1.1.2006.
STRELEC
19.02.06,19:18
Áno - životné poistenie si môžeš uplatniť v DP za rok 2005. Možno hlavný dôvod, prečo muselo byť zmenené tlačivo priznania DP/FO
Ludula
20.02.06,17:30
Poisťovne posielajú potvrdenia o splnení podmienok podľa § 11 odst. 1 písm. c)až e). Aj mne priniesol zamestnanec potvrdenie kde poisťovňa potvrdzuje že boli splnené podmienky na uplatnenie nezdanit. časti ZD a na tom samom potvrdeni je uvedený vek poisteného v dobe výplaty 52 rokov.
Pýtam sa nech mi niekto poradí, či si môže tento zamestnanec uplatniť nezdan. časť ZD vo výške najviac 12000,-Sk, keď nemá podľa mňa splnenú jednu podmienku na tento odpočet.
Druhá podmienka a to že dohodnutá poistná doba je nejmenej 10rokov je splnená.
Za rýchlu odpoveď ďakujem.
Ludula
Tweety
20.02.06,17:34
Poisťovne posielajú potvrdenia o splnení podmienok podľa § 11 odst. 1 písm. c)až e). Aj mne priniesol zamestnanec potvrdenie kde poisťovňa potvrdzuje že boli splnené podmienky na uplatnenie nezdanit. časti ZD a na tom samom potvrdeni je uvedený vek poisteného v dobe výplaty 52 rokov.
Pýtam sa nech mi niekto poradí, či si môže tento zamestnanec uplatniť nezdan. časť ZD vo výške najviac 12000,-Sk, keď nemá podľa mňa splnenú jednu podmienku na tento odpočet.Dohodnutá poistná doba u tohto zamestnanca je 30 rokov.
Poistka nesplňa druhú z podmienok,( plnenie nastane najskôr vo veku 55. rokov života). Nemá nárok na odpočet.
ajobs
20.02.06,17:35
Poisťovne posielajú potvrdenia o splnení podmienok podľa § 11 odst. 1 písm. c)až e). Aj mne priniesol zamestnanec potvrdenie kde poisťovňa potvrdzuje že boli splnené podmienky na uplatnenie nezdanit. časti ZD a na tom samom potvrdeni je uvedený vek poisteného v dobe výplaty 52 rokov.
Pýtam sa nech mi niekto poradí, či si môže tento zamestnanec uplatniť nezdan. časť ZD vo výške najviac 12000,-Sk, keď nemá podľa mňa splnenú jednu podmienku na tento odpočet.
Druhá podmienka a to že dohodnutá poistná doba je nejmenej 10rokov je splnená.
Za rýchlu odpoveď ďakujem.
Ludula

Nemôže.:eek: :mee: