Martina Copáková
10.08.12,12:45
...moja mama chce predať sestre 4 izb.byt za 35 000 eur,za tie peniaze si mama kúpi dom,lenže sme ešte traja súrodenci,a ja nesúhlasím s predajom bytu za takú cenu,lebo ja s manželom sme si museli vziať oveľa vyššiu hypotéku na náš byt.Vtedy sa o nás nikto nestaral,že nemáme kde bývať...dá sa to nejak právne napadnúť?
Stanislav 1975
10.08.12,10:49
Morálne to asi nieje kóšer, ale právne podla mňa nenapadnuteľné..., je to čistá transakcia...
Nandrolon
10.08.12,10:49
nedá. jedine to prerokovať doma s rodinou a vysvetliť....
mama si môže čokoľvek robiť so svojím majetkom, môže jej ho predať aj za 10000 keď bude chcieť...
BXLmiami
10.08.12,11:23
Je to majetok Tvojej mamy a je to čisto jej vec,čo s ním spraví.
marjankaj
10.08.12,11:28
...moja mama chce predať sestre 4 izb.byt za 35 000 eur,za tie peniaze si mama kúpi dom,lenže sme ešte traja súrodenci,a ja nesúhlasím s predajom bytu za takú cenu,lebo ja s manželom sme si museli vziať oveľa vyššiu hypotéku na náš byt.Vtedy sa o nás nikto nestaral,že nemáme kde bývať...dá sa to nejak právne napadnúť?
Veď si ho môžeš za tú cenu kúpiť aj ty a potom trebárs predaj aj za milión. To sa vyplatí.:cool:
Juras66
10.08.12,11:37
mimotemy
Podstatné je aj v akej lokalite sa byt nachádza, 35 tisíc za byt na dedine ďaleko od ďalšej civilizácie nemusí byť až tak zlá cena.
marjankaj
10.08.12,11:40
mimotemy
Podstatné je aj v akej lokalite sa byt nachádza, 35 tisíc za byt na dedine ďaleko od ďalšej civilizácie nemusí byť až tak zlá cena.
To je úplne jedno. Svojej sestre to môže aj darovať. A sestra jej zase môže darovať peniaze, koľko bude môcť. Prečo by nemohla? Keď fígeľ môže kupovať lacno iní nie?:eek:
arizona
10.08.12,14:14
Co chces napdnut? Kazdy si moze so svojim majetkom robit co chce. Ak nie si spolumajitelka bytu,mama nepotrebuje tvoj suhlas.

Ak sa ti ponuknuta suma zda malo,kup ho od matky za viac...;)
mareko
10.08.12,16:59
Tá suma nebude asi až taká nízka, keď si mama za ňu kúpi dom. Možno je to tak, že mama nepotrebuje viac peňazí, iba peniaze na dom, tak sa jej to zdá úplne OK. Ako už bolo vyššie písané, je to matkin majetok, môže ho aj darovať keby chcela (napr. aj čmuďákom).