andrejka161
10.08.12,16:05
Dobry den, potrebovala by som poradit. Priatel ma pracovnu zmluvu do konca augusta. Ale nasiel si lepsiu pracu. V pondelok chce ist este do prace a povedat, ze konci. V utorok by hned nastupil hned do novej prace. Mozu mu robit v tej starej praci nejake problemy s vypovedou, ktoru chce dat ked ma zmluvu na dobu urcitu? Musi vypoved napisat aj pisomne?
Dakujem
Tweety
10.08.12,14:07
Dobry den, potrebovala by som poradit. Priatel ma pracovnu zmluvu do konca augusta. Ale nasiel si lepsiu pracu. V pondelok chce ist este do prace a povedat, ze konci. V utorok by hned nastupil hned do novej prace. Mozu mu robit v tej starej praci nejake problemy s vypovedou, ktoru chce dat ked ma zmluvu na dobu urcitu? Musi vypoved napisat aj pisomne?
Dakujem
Nemôže prísť len tak do práce a povedať, že končí. Kedže mu končí zmluva 31.8. najlepšie bude skončiť dohodou. Výpoveď už by nemala nijaký účinok, kedže PP končí uplynutím doby určitej.
veronikasad
10.08.12,14:13
Dobry den, potrebovala by som poradit. Priatel ma pracovnu zmluvu do konca augusta. Ale nasiel si lepsiu pracu. V pondelok chce ist este do prace a povedat, ze konci. V utorok by hned nastupil hned do novej prace. Mozu mu robit v tej starej praci nejake problemy s vypovedou, ktoru chce dat ked ma zmluvu na dobu urcitu? Musi vypoved napisat aj pisomne?
Dakujem
Nezostala mu nevyčerpaná dovolenka ?
andrejka161
10.08.12,14:14
zostala ale len nejakych 9 dni
Tweety
10.08.12,14:17
zostala ale len nejakych 9 dni
AK si ich nevyčerpe, musí ich dostať preplatené.
veronikasad
10.08.12,14:18
zostala ale len nejakych 9 dni
Nástup na dovolenku síce určuje zamestnávatel, ale môže sa dohodnúť so zamestnávatelom na čerpaní dovolenky. Pracovný pomer ukončí dohodou (so súhlasom zamestnávatela) posledným dňom čepania dovolenky, príp. ešte budúci týždeň odpracuje a potom bude čerpať dovolenku a skončí dohodnutým dňom v prac.zmluve.

Počas čerpania dovolenky už môže nastúpiť do práce u nového zamestnávateľa (súbežný pracovný pomer)

Ak svojvolne nenastúpi do práce, zamestnávatel mu môže udeliť absenciu a o nevyčerpanú dovolenku príde.
andrejka161
10.08.12,14:22
dobre dakujem