Juraj13
20.09.04,17:17
Mame predajnu, kde sa casto predava tovar nad 50 tisic korun. doteraz sa vystavil doklad cez ERP, no momentalne je potrebne vystavit fakturu.
Je spravne, ak vystavime doklad cez ERP a prilozime ho k fakture ako prilohu o uhrade?
Dakujem za radu
Danka Kosibová
20.09.04,15:20
Ak si platca DPH,pozor, aby si si 2xkrat nezapocital DPH, teda z faktury a aj z ERP.
Juraj13
20.09.04,15:24
O to sa nebojim, skor ci by s tym nemala problem kontrola - ze mame vlastne dva doklady - ERP i fakturu.

Dakujem
Danka Kosibová
20.09.04,15:26
Juraj, ja osobne to tak nevystavujem, no mam par takych faktur a dokladov o zaplatení cez ERP
lepotka
21.09.04,06:04
Bola som na školení kde prednášala pracovníčka daňového úradu a o tejto situácii tam hovorili, že to tak môže byť. Podstatné je to že je tam faktúra, lebo v tomto prípade nie je doklad z ERP považovaný za faktúru. Už len pozor na dvojité zdanenie.
Viera
21.09.04,06:48
Bola som na školení kde prednášala pracovníčka daňového úradu a o tejto situácii tam hovorili, že to tak môže byť. Podstatné je to že je tam faktúra, lebo v tomto prípade nie je doklad z ERP považovaný za faktúru. Už len pozor na dvojité zdanenie.
Aj ja mám informáciu z daňového úradu, že sa v tomto prípade môže vystaviť doklad cez ERP a zároveň faktúra. Len z praktického stránky mi vadí to, že je tu vysoká pravdepodobnosť chyby, mení sa tým obeh dokladov a veľmi ľahko sa môže stať, že DPH odvedieme dvakrát.