Ikonka
12.08.12,08:18
Dobrý deň. Na vlastné náklady si chcem dať vypracovať rekoštrukciu dopravnej nehody súdnym znalcom z odboru doprava cestná nakoľko som presvadčenná o nespravnosti doterajšieho vyšetrovania náležitej dopravnej nehody. Bojim sa však zneužitia informácií prípadne odstupením súdneho znalca od prípadu, nevrátenie peňazí atď. Ďalej si lamem hlavu, či sa jedná o zmluvu alebo dohodu o ochrane doverných informácií, ci sa jedna o obchodne alebo občianske právo a vobec, kde by som mohla najť viacej inormácií, prípadne na koho pomoc by som sa mohla obratiť. Ďakukem za každú radu.
verkaz
12.08.12,06:51
Takéto vypracovanie súdnym znalcom, ktoré si dáš vypracovať ty, sa nemusí brať pri konečnom vyšetrení do úvahy. Súd má svojich znalcov, od ktorých si posudok vyžiada. Opačná strana si tiež môže predložiť posúdenie a ak nebudú zhodné kto bude mať pravdu ?
Podľa OZ môžeš uzatvoriť dohodu o neposkytovaní informácií ale to by znalec predsa mal vedieť.
Ikonka
12.08.12,10:03
Up, skutočnosť, že súd nemusí brať pri konečnom vyšetrení náš posudok do úvahy mení celý pohľad na situaciu. Co ale v prípade ak je posudok jedným z dôkazov pri podaní dovolania alebo navrhnútia obnovy konania?
verkaz
12.08.12,11:08
Tam sa môže stať, že súd si dá vyhotoviť vlastný "nezávislý" posudok, na ktorý má vlastných znalcov.
Ikonka
12.08.12,11:55
Bude veľmi náročné preplávať na druhý breh. Ďakujem zarady.
buchač
12.08.12,14:02
Dobrý deň. Na vlastné náklady si chcem dať vypracovať rekoštrukciu dopravnej nehody súdnym znalcom z odboru doprava cestná nakoľko som presvadčenná o nespravnosti doterajšieho vyšetrovania náležitej dopravnej nehody. Bojim sa však zneužitia informácií prípadne odstupením súdneho znalca od prípadu, nevrátenie peňazí atď. Ďalej si lamem hlavu, či sa jedná o zmluvu alebo dohodu o ochrane doverných informácií, ci sa jedna o obchodne alebo občianske právo a vobec, kde by som mohla najť viacej inormácií, prípadne na koho pomoc by som sa mohla obratiť. Ďakukem za každú radu.
Táto veta ma trochu zaráža....

1. Zneužitie infa ???...že znalec zneužije proti Tebe ???...a čo by z toho mal ???
Či dohoda alebo zmluva , vsio rovno ....pri súdnom pojednávaní sa znalecký posudok dá vždy napadnúť ...nevraviac už o tom , že protistrana sa má možnosť s vyšetrovacím spisom oboznamovať - dokonca to zo zákona vyplýva....
2. Odstúpenie od prípadu ???...že znalec odstúpi od prípadu ???...a prečo by tak činil ???
3. Nevrátenie peňazí ???...hm , pokiaľ viem , tak na určité zákazky sa len záloha skladá .....

...že zaujímalo by ma tak trošička , že čo všetko obnášala tá dopravná nehoda ....KTO bol vlastne vinník ( nejak ma v kostiach láme , tipujem na Teba ...:rolleyes: ) ...a v neposlednom rade aj výška škody...