danmag
12.08.12,13:02
Ahojte poradaci.
Nasiel som v zahranici jednu zaujimavu web stranku ktora sa mi paci svojimi funkciami atd. a na slovensku take nieco este nemame. Otazka je ci by sa nedal skopirovat nejakym sposobom zdrojovy kod stranky nasledne prepisat ( prelozit ) TEXT do slovenskeho jazyka, zmenit trosku grafiku a nahodit to na sk webhosting a stranka by frcala bez toho aby mi ju musel programovat nejaky programator na slovensku... ( predpokladna cena 2.000 eur )

Mozno je to nelegalne ale predsa by som chcel vediet ci je to vobec realne urobit.

S pozdravom Daniel
Fero11
12.08.12,11:59
Vzhlad sa da, ale funkcie nie
Charon
13.08.12,14:34
Fero11 - Súhlasím.
Ak by sa to podarilo tak sa jedná o porušenie autorských práv, čo by mohlo mať nepríjemnú súdnu dohru.

AK by bola stránka v čistom html + java bolo by možné ju skopírovať. Ale predpokladám, že bola napísaná vo vyššom programovacom jazyku a teda ako napísal Fero11 funkciu neskopíruješ. Je to podobné, ako by si si chcel stiahnuť stránku Tatrabanky, preložiť ju a používať, alebo hoci aj samotný google.com - grafiku google napodobníš, ale to je všetko.
misoft
13.08.12,21:10
Vzhľad hej - aj Fero zase zmenil "vzhľad" :D:D:D
pistik71
15.08.12,12:30
Na druhu stranu, zalezi co je to za stranku. Ak je to cez nejaky CMS system, staci pohladat nejako podobnu sablonu a tu kupit za par desiatok eur. Dnes sa uz vela veci podoba ako vajce vajcu, takze myslim ze v tomto by nebol problem. Pri stranke je skor dolezitejsi napad, ako technicka realizacia.
A aby som nezabudol, kradnut sa nema, to nam predsa hovorili uz ako detom :-)
TomasHC
15.08.12,20:06
Bezpečnejšie je inšpirovať sa :)