maviem
12.08.12,21:40
Zdravým,chcem sa opýtať,čo mam robiť,ak mi vybledol pokladničný doklad,ktorý potrebujem k daňovému priznaniu do nákladov.ako sa da nahradiť?už na nom skoro nič nevidno.
Ďakujem za rady.
Mila123
12.08.12,19:45
Zdravým,chcem sa opýtať,čo mam robiť,ak mi vybledol pokladničný doklad,ktorý potrebujem k daňovému priznaniu do nákladov.ako sa da nahradiť?už na nom skoro nič nevidno.
Ďakujem za rady.
ja si ich pre istotu prefocujem......
maviem
12.08.12,19:46
na to som vobec nemyslela,že behom 3 mesiacov to tak vybledne.neviem,čo s tým a je to položka cca 670€
KEJKA
12.08.12,19:51
už teraz nič, skús to ešte prefotiť, prípadne si urobiť "opis". Máš skúsenosť pre budúcnosť, pri takých sumách vždy kupujem na faktúru. A určite také bloky vo vlastnom záujme- resp. záujme klienta fotím.
"uvedomelý" klient si ich fotí sám - stačí mu to vysvetliť, pripomenúť.
Dokazovacie bremeno je na daňovníkovi, takže sa musíš rozhodnúť.
Riešením by mohlo byť zájsť za dodávateľom a požiadať ho o faktúru.
janka.sestra
12.08.12,19:53
dobré scanery vedia text "stmavit" viac ako je bledý originál, ak mas scaner na kopirke skus to preskenovat do pc a skus rozne moznosti na upravu. mozno nieco bude sa dat vidiet a tak to vytlac upravené. vela stastia.
a_je_to
13.08.12,07:58
Zdravým,chcem sa opýtať,čo mam robiť,ak mi vybledol pokladničný doklad,ktorý potrebujem k daňovému priznaniu do nákladov.ako sa da nahradiť?už na nom skoro nič nevidno.
Ďakujem za rady.

Ak by si bola pri daňovej kontrole dovedená do úzkych, je ešte jedna posledná možnosť. Úplne vyblednutý doklad na termopáske nahriať na dvojplatničke, zapnutej na jednotku. Postupne začne tmavnúť, ale miesto, kde boli písmenká a čísla zostane biele. vtedy ho rýchlo odfúkni z platne. Dostaneš akýsi negatív pôvodného dokladu a dostačujúco čitateľný. Vtedy treba rýchlo prestať ohrievať a hneď skopírovať, alebo oskenovať. V núdzi sa dá ohriať aj nad zapaľovačom, ale len nakrátko, aby sa nezapálil. Alebo priložiť na hrnček s horúcou vodou. Vyskúšaj najprv na nejakých bezcenných vyblednutých dokladoch, ide to.
allgreen
04.03.14,12:14
Prosím vás poradte mi, mám len fotokopiu dokladu ale original som niekde stratil, stacila by len táto kópia pri prípadnej kontrole? je to normalne frefotený blocik od tovaru ale original som stratil.
Dakujem za radu