abel
19.02.06,08:38
Manželia sú v rozvodovom konaní, prvé pojednávanie ešte len budú mať. Neviem, či bývajú stále v domácnosti, ale bonus poberá manžel a chcela by ho poberať manželka. V účtarni manžela jej povedali, že až keď bude mať súdne rozhodnutie. Nemáte niekto skúsenosť, ako sa to dá aj skôr? Súdne konanie môže trvať dlho.Stačí keď do účtarne napíše žiadosť, že si bonus bude uplatňovať u svojho zamestnávateľa ona? Mne sa zdá že v prípade, ak sa manželia nedohodnú, má prednosť matka, len neviem, či je to aktuálne.
Denda
19.02.06,07:43
Spoločná domácnosť je dosť podstatná. Ak ju majú je to zatiaľ len na dohode manželov.
Jana Motyčková
19.02.06,07:48
§33 ods.4 :
Ak podmienky na uplatnenie daňového bonusu spĺňa viac daňovníkov a ak sa nedohodnú inak, daňový bonus na všetky vyživované deti sa uplatňuje alebo sa prizná v poradí matka, otec, iná oprávnená osoba.
Denda
19.02.06,07:52
§33 ods.4 :
Ak podmienky na uplatnenie daňového bonusu spĺňa viac daňovníkov a ak sa nedohodnú inak, daňový bonus na všetky vyživované deti sa uplatňuje alebo sa prizná v poradí matka, otec, iná oprávnená osoba.

Súhlasím, ale oni sa predsa dohodli, že je poberateľom otec. Ak si nenahlási zmenu a spĺňa všetky podmienky aj manžel, nejde v tomto prípade matka do rizika dvojitého uplatňovania?
Jana Motyčková
19.02.06,08:01
Možno sa v minulosti dohodli a vtedy poberal otec, akonáhle chce ale poberať DB matka, má prednosť. Do rizika neoprávnene vyplateného bonusu ide otec.
abel
19.02.06,08:24
Obom Vám ďakujem. Ja robím mzdy pre zamestnávateľa manželky a určite by som najprv zavolala mzdárke manžela, aby neboli problémy, len som chcela vedieť, čím môžem operovať, takže skúsim ten §33 ods. 4. Vďaka. (Mne raz pre Poradu prihorí aj nedelná polievka mimotemy )