DJ_ZIPPY
13.08.12,08:14
Chcel by som sa opýtať či sa dá to trestné oznámenie zrušiť ja som bol aj v nemocnici proste riadne ma dobil dve minúty som nevidel na ľavé oko viac Vám nemusím vravieť lenže potrebujem sa poradiť potrebujem dvoch svedkov zohnať a neviem či pojdu svedčiť to znamená že sa to bude riešiť súdom alebo už ho vypočúvali ale najradšej by som to zrušil lebo nechcem mať stým človekom problémi on napadol kamaráta suseda mačetou ked mal 15 a riešil to jeho foter bol policajt ale mám aj ja kamarata policajta tak neviem čo stym ale najradšej by som to zrušil a nemože to proti mne nejakko využiť ked to zrušim díky moc za odpovede s pozdravom Peter ak niečo napíšte mi na meil dj_zippy@azet.sk
tictac7
13.08.12,06:23
..tak, ako si sám podal trestné oznámenie, tak ho sám aj môžeš"stiahnuť".....

....hmmm, tak to som netušila. Doteraz som fakt bola presvedčená, že sa dá..... Našťastie, nemám vlastné skúsenosti, tak som to bližšie neštudovala....
DJ_ZIPPY
13.08.12,06:24
Tak fajne potom ráno mam ísť na políciu o 8:00 za takou pani má všetky moje spisy a platí sa niečo za to alebo nie ???
avalik
13.08.12,06:33
prave vcera bola v telke tato otazka: "Da sa trestne oznameniw aj stiahnut?"
Odpoved polic. viceprezidenta: "V zmysle platnych trestnopravnych noriem nie je mozne stiahnut trestne oznamenie"
arizona
13.08.12,06:35
mattto
13.08.12,07:00
trestné oznámenie ako také sa nedá stiahnuť, resp. zobrať späť ako návrh v civilom konaní. V niektorých prípadoch (§§211 212 TP) sa na trestné stíhanie vyžaduje súhlas poškodeného, ktorý môže tento súhlas zobrať späť až do času, kým sa odvolací súd odoberie na záverečnú poradu. Ide o prípady, kedy medzi poškodeným a páchateľom je príbuzenský alebo obdobný vzťah, napr. sprostý pubertálny syn zoberie rodičom auto, peniaze, oni nahlásia krádež. Keď sa ukáže, že páchateľom je syn, nechcú mu zničiť život, tak nedajú súhlas s trestným stíhaním, resp. ho zoberú späť tesne pred tým, ako sa súd odoberie na záverečnú poradu, aby syna trochu vytrápili.

ak nechceš pokračovať v trestnom konaní, pôjdeš na políciu a povieš, že nevieš, kto ti to urobil, nepamätáš si, mohol to byť aj niekto iný a bla-bla