Valinka7758
13.08.12,10:00
Prosím vás...ked som minulý rok predala súkromnú nehnut.,uviedla v DP FO v § 8 odviedla
dan ...musím platiť aj zdravotné poist. do zdrav.poist. 14% ??
Tweety
13.08.12,08:02
Prosím vás...ked som minulý rok predala súkromnú nehnut.,uviedla v DP FO v § 8 odviedla
dan ...musím platiť aj zdravotné poist. do zdrav.poist. 14% ??
Nie. Prepáč, prečítala som to narýchlo ako prenájom. Tak odpoveďou nepoteším, v zásade vstupuje do VZ na ZP.
Valinka7758
13.08.12,08:08
lenže mne prišlo zo zdrav.p. RZZP kde mi vypočítali poistné z kapital.majetku a ost.príjm. ... tiež som si myslela, že by som nemala platiť zdravotné
Mila123
13.08.12,08:22
zaplatíš ZP z § 8 ZDP, záleží aký si mala daňový základ z predaja nehnuteľnosti (§8)
preddavky nebudeš platiť žiadne.....
a sadzba za rok 2011 i 2012 je 10 %
za rok 2013 je sadzba už 14%

RZZP ti vyhotoví príslušná ZP s výsledkom ťa písomne oboznámi.....
Zita5
13.08.12,08:25
PRÍJMY, Z KTORÝCH SA ZDRAVOTNÉ POISTENIE PLATÍ

D. OSTATNÉ PRÍJMY
Ostatnými príjmami podľa § 8 zákona o dani z príjmov, sú najmä
a) príjmy z príležitostných činností vrátane príjmov z príležitostnej poľnohospodárskej výroby, lesného a vodného hospodárstva a z príležitostného prenájmu hnuteľných vecí,
b) príjmy z prevodu vlastníctva nehnuteľností,
c) príjmy z predaja hnuteľných vecí,
d) príjmy z prevodu opcií,
e) príjmy z prevodu cenných papierov,
f) príjmy z prevodu účasti (podielu) na spoločnosti s ručením obmedzeným, komanditnej spoločnosti alebo z prevodu členských práv družstva,
g) príjmy zo zdedených práv z priemyselného a iného duševného vlastníctva vrátane autorských práv a práv príbuzných autorskému právu,
h) dôchodky a podobné opakujúce sa požitky,
i) výhry v lotériách a iných podobných hrách a výhry z reklamných súťaží a žrebovaní,
j) ceny z verejných súťaží, ceny zo súťaží, v ktorých je okruh súťažiacich obmedzený podmienkami súťaže, alebo ak ide o súťažiacich vybratých usporiadateľom súťaže, a ceny zo športových súťaží, ak nejde o daňovníka, ktorý športovú činnosť vykonáva v rámci inej samostatnej zárobkovej činnosti [§ 6 ods. 2 písm. b)],
k) príjmy z derivátových operácií.

Vymeriavací základ je čiastkový základ dane z § 8.
Sadzba poistného je 14%.
Neplatí sa z príjmov zrážaných zrážkovou daňou.


Pokiaľ nehnuteľnosť nebola oslobodená z dane z príjmu(čo vo Vašom prípade zrejme nebola), tak ZP platíte .
Valinka7758
13.08.12,08:33
mala som ZD cca 10 000 eur ... píšeš, že záleží aký som mala DZ...je to nejak limitované...? dakujem za reakciu