julinkaf
13.08.12,14:21
dobrý deň všetkým, chcela by som vás poprosiť o radu. je nemenovaná firma poslala manželovi také miniautíčko (že postriebrené) len tak na ukážku, že ak si ho bude chcieť nechať, stačí zaplatiť priloženú poukážku a že k ničomu inému ho to nezaväzuje. manžel si tak zaplatil dve zásielky, ďalšie 2 sme poslali späť, lebo ich cena bola stále vyššia a vyššia, tretiu zásielku sme si ani prevzali, lebo sme vtedy boli na dovolenke v Egypte. tie zásielky sme síce poslali späť, ale obyčajnou poštou, nemáme od nich podací lístok. v piatok sme si v schránke našli upomienku na zaplatenie všetkým troch zásielok spolu v sume 60 eur. skoro som dostala infarkt. dnes som ta volala a tá pani mi trvdí, že nič od nás nedostali, že jej mám poslať podacie lístky. zásielku, ktorú poslali v čase našej dovolenky mi vraj môže zreklamovať, ale podľa nej ju budeme musieť zaplatiť. a teraz, čo robiť? tak som sa rozčúlila, že som jej zložila telefón. podacie lístky nemám, to tretie autíčko sme ani nevideli a naša poštárka má 2 týždne dovolenku :-( poraďte mi prosím, či mám nejakú šancu aby som to nemusela zaplatiť. jediná vec je, že oni nemajú žiaden doklad o našom prevzatí a nemajú ani manželovu objednávku. len neviem, či nám to pomôže. prosím, poraďte. veľmi pekne ďakujem. júlia
ewita888
13.08.12,12:25
jasné, že vám to pomôže, veď keď oni nemajú dôkaz, že ste niečo prevzali, tak načo sa s tým trápite..
julinkaf
13.08.12,13:27
trápi ma to, lebo oni sa mi hneď vyhrážajú ďalšími poplatkami spojenými s vymáhaním. je lepšie vôbec nereagovať alebo im predsa len napísať list, že upomienku neakceptujem?