meldo12
13.08.12,14:34
Zdravim,

chystam sa k zmene sidla s.r.o. firmy. Sme dvaja konatelia, pricom kazdy moze konat vo vlastnom mene za firmu. Viete mi poradit postup co a kde vybavit?
tictac7
13.08.12,12:40
- VZ - rozhodnutie o zmene sídla
- zápis do OR
- zmena do ŽL
- nahlásiť na DÚ, SP a všetky ZP, kde máte zamestnancov
- oznámiť zmenu svojim dodávateľom a odberateľom

oprava
Economic
13.08.12,13:21
Opravím tictu7 a to v časti, že zmeny sa na živnostenský úrad už neohlasujú.
meldo12
13.08.12,13:45
Este sa opytam k tomu zapisu do OR. Nasiel som tlacivo, ktoryjm sa to pravdepodobne robi. Toto: http://www.justice.gov.sk/ObchodnyRegister/vyhl25p08.pdf
Na konci, strana 17 sa podpisuju konatelia. Treba to aj overit u notara?
Economic
13.08.12,13:48
Este sa opytam k tomu zapisu do OR. Nasiel som tlacivo, ktoryjm sa to pravdepodobne robi. Toto: http://www.justice.gov.sk/ObchodnyRegister/vyhl25p08.pdf
Na konci, strana 17 sa podpisuju konatelia. Treba to aj overit u notara?

Ak návrh do OR podávaš papierovo, tak na návrhu na zápis zmien do OR musí konateľ (ak koná samostatne) overiť podpis, ak konajú konatelia spoločne, tak overujú podpis obaja.

Už iba doplním, že pri podaní návrhu do OR pri využití niekoho kto má ZEP sa dá ušetriť na SP 50 %.

Ešte doplním overiť môžeš aj na matrike, máš to lacnejšie.
meldo12
13.08.12,15:05
Čo je to "ZEP"?
Economic
13.08.12,15:07
Čo je to "ZEP"?

zaručený elektronický podpis
tictac7
14.08.12,05:44
...to som nevedela, vďaka za opravu :-)
amoo
18.08.12,09:18
Aj mňa to čaká sídlo fy mam v paneláku,
toto všetko musím zrejme zrealizovať napriek tomu že adresa, č.p. poschodie, názov Fy ostáva ?
mením iba č. bytu v rámci poschodia z 20 na 21 od suseda k sebe (pri zakladani sro som ešte nebol vlastnikom len najomcom)
Economic
18.08.12,09:27
Aj mňa to čaká sídlo fy mam v paneláku,
toto všetko musím zrejme zrealizovať napriek tomu že adresa, č.p. poschodie, názov Fy ostáva ?
mením iba č. bytu v rámci poschodia z 20 na 21 od suseda k sebe (pri zakladani sro som ešte nebol vlastnikom len najomcom)

Pokiaľ nemeníš mesto, ulicu alebo súpisné alebo popisné číslo nič nahlasovať nemusíš. Ak meníš poschodie v rámci jednej adresy, je to O.K.
Ak bývaš a máš doteraz sídlo napríklad v byte na 1. poschodí na Mrkvičkovej 555/5 a presťahuješ sa o 5 poschodí vyššie, nič sa na sídle nemení. Nič nikam neoznamuješ. Ak ten má inú poštovú schránku, označenie firmy zmeníš len na schránke.