stanislav25
13.08.12,15:25
Zdravím chcel bi som sa spýtať na jednu vec: idem sa nahlásiť na úrad práce a neviem či mám nárok na nejaké príspevky od štátu. Bývame sami s družkou v našom dome , priateľka je na materskej a známi mi hovoril, že bi som mal dostať nejaký príspevok na bývanie a ešte niečo, ale neviem čo :)
Viete mi prosím poradiť načo mám nárok a aké papiere k tomu potrebujem? Vopred Ďakujem všetkým za odpovede.:D
veronikasad
13.08.12,14:47
Ak si si počas prevádzkovania živnosti neplatil dobrovolné poistenie v nezamestnanosti, nevznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti.
Kolko máš rokov ? Priatelka je na materskej dovolenke alebo poberá rodičovský príspevok z UP ?
Dom je v tvojom vlastníctve ?

Ak by sa priatelka chcela posudzovať samostatne, musela by mať súdom stanovené výživné na dieťa.
stanislav25
13.08.12,15:07
Zdravím mám 28 rokov , priateľka je na materskej dovolenke a, dom je v našom vlastníctve a neplatil som si dobrovolné poistenie.
veronikasad
13.08.12,15:20
Zdravím mám 28 rokov , priateľka je na materskej dovolenke a, dom je v našom vlastníctve a neplatil som si dobrovolné poistenie.
V tom prípade máš nárok na dávku v hmotnej núdzi, príspevok na zdravotnú starostlivosť + príspevok na bývanie.

Len neviem, či Vás s priatelkou budú posudzovať spoločne - v tom prípade by sa bral do úvahy aj jej príjem z materského, alebo každého samostatne - vtedy by ona musela mať súdom stanovené výživné na dieťa. Podrobnosti ti poskytnú na UP.

Viac info o výške dávky nájdeš aj tu
http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza.html?page_id=225
stanislav25
13.08.12,15:30
Ďakujem.:)