pralinkaaa
14.08.12,07:47
Dobrý deň,
prosím o radu urgentne - objednala som si cez ebay z číny šlapky crocs - vraj originály - a stopla mi ich colný úrad, citujem:
"Dobrý deň,
keďže Vaša zásielka sklad. č. 17022 bola predložená colnému úradu s neúplným vyhlásením CN22/CN23, resp. toto vyhlásenie obsahuje nepravdivé údaje, colný úrad neakceptoval colné vyhlásenie na prepustenie uvedeného tovaru do voľného obehu podané úkonom pošty podľa článku 237 ods. 1A písm. b) nariadenia Komisie (EHS) č. 2454/93, preto Vám colný úrad podľa článku 237 ods. 4 tohto nariadenia určuje písomnú formu na vyhotovenie colného vyhlásenia. Vašim podaním písomného colného vyhlásenia sa začína colné konanie. Písomné colné vyhlásenie sa vyhotovuje na tlačive "Jednotný colný doklad" (JCD). Ide o tlačivo skladajúce sa z troch samoprepisovacích listov, ktoré dostanete kúpiť v predajniach s tlačivami (napr. ŠEVT). Spôsob vypĺňania je uvedený v prílohách 37 a 38 nariadenia Komisie (EHS) č. 2454/93 a Vyhl. MF SR č. 419/2006 Z. z. Vyplnené tlačivo podávate na colnom úrade osobne alebo prostredníctvom splnomocnenej osoby.
Upozorňujeme Vás, že vo Vašej zásielke sa nachádza tovar, na ktorom je umiestnená chránená ochranná známka (značka)crocs . a colný úrad má dôvodné podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva.
Nakoľko majiteľ vyššie uvedenej ochrannej známky požiadal colnú správu v zmysle nariadenia Rady (ES) č. 1383/2003 o prijatie opatrenia v prípade dovozu tovaru nesúceho ich ochrannú známku a vykazujúceho známky falzifikátu, colnú úrad je povinný po prijatí písomného colného vyhlásenia (viď prvý odsek) tovar zaistiť a kontaktovať držiteľa ochrannej známky.
Ak držiteľ ochrannej známky usúdi, že ide o falzifikát, v zmysle nariadenia Rady (ES) č. 1383/2003 a zákona NR SR č. 200/2004 Z. z. sa bude s Vami chcieť dohodnúť na zničení predmetného tovaru, resp. ak nebudete súhlasiť s jeho tvrdením môže požiadať súd o určenie skutočnosti či ide o falzifikát."

čo mám robiť aby som tovar dostala? resp. alebo aby sa mi vrátili peniaze, kt. som uhradila....nechápem, to mi nedajú a zaplatila som za nič_?
srska
14.08.12,06:02
tu si to mohla kúpiť online bez problémov http://www.crocs.at/outlet-women/outlet-women,de_AT,sc.html
buchač
14.08.12,06:40
Dobrý deň,
prosím o radu urgentne - objednala som si cez ebay z číny šlapky crocs - vraj originály - a

tu si to mohla kúpiť online bez problémov http://www.crocs.at/outlet-women/outlet-women,de_AT,sc.html
...no hej .....bez problémov ....
Lenže ktož vie , z čoho sú tie bezproblémové crocsy .....

Šak číňania robia ORIGINÁLY ....a že , kua , bez hocakých problémov ......zo starých pneumatík ....;):---:D
Prachaela
23.10.12,19:40
Ahoj :)

prečitala som si tvoj prispevok o slapkach crocs ktore si si objednala a chces sa ta spytat ako si nakoniec postupovala lebo mam podobny problem. ja som si objednala tenisky converse a tiez ich zadrzal colny urad, aj ked list ktory mi prisiel je dost iny ako ten co si poslala ty. ale mam vyplnit JCD a ked som volala na colny urad tak mi taky chlapik povedal ze mi odporuca si tie tenisky vobec neprevziat lebo ak zistia ze su to falzifikaty tak mi mozu dat pokutu az do vysky 500 eur... a ja teraz mam strach a neviem co urobit. dufam ze ta to velmi nezdrzi a dakujem za odpoved :)
pralinkaaa
23.10.12,19:43
Ahoj :)

prečitala som si tvoj prispevok o slapkach crocs ktore si si objednala a chces sa ta spytat ako si nakoniec postupovala lebo mam podobny problem. ja som si objednala tenisky converse a tiez ich zadrzal colny urad, aj ked list ktory mi prisiel je dost iny ako ten co si poslala ty. ale mam vyplnit JCD a ked som volala na colny urad tak mi taky chlapik povedal ze mi odporuca si tie tenisky vobec neprevziat lebo ak zistia ze su to falzifikaty tak mi mozu dat pokutu az do vysky 500 eur... a ja teraz mam strach a neviem co urobit. dufam ze ta to velmi nezdrzi a dakujem za odpoved :)

ahoj - presne tak napíš tam že tovar odmietaš prevziať - mala by si mať na tom lístku dole taký lístok na to - a ja som potom napísala cez ebay som to kupovala predávajúcemu že to psoielam naspäť nech mi vráti prachy, moc asik nechcel, platila som cez paypal nakoniec osm to riešila s nimi dala som to na paypal ako disupute a oni mi bez problemov poslali prachy...takže ak som poradila, som rada
xxxxxxxxxxxxx
25.10.13,12:48
Zásielka nepodlieha dovoznému clu, zákazom a obmedzeniam, je prepustená na doručenie. Medzi takéto zásielky patria:

-listové zásielky, ktoré obsahujú len dokumenty, písomnosti,
zásielky s tovarom neobchodného charakteru, pri ktorých odosielateľ aj adresát sú fyzické osoby a hodnota obsahu nie je vyššia ako 45 EUR/zásielka,

-zásielky s tovarom obchodného charakteru, pri ktorých úhrnná hodnota obsahu nepresahuje 22 EUR/zásielka, s výnimkou alkoholických nápojov, toaletných vôd, tabaku a tabakových výrobkov.

Jednoducho povedané, pokiaľ neviete (alebo viete) či je Vaša vec originál alebo nie, tak z nedôveryhodných stránok objednávajte veci do súhrnnej hodnoty max 22€ (súhrnná hodnota je celková suma zásielky + poštovné + iné poplatky) inak ich colnica zadrží.