oner
14.08.12,10:04
Zdravím vás

Prosím o pomoc, lebo nerád by som spravil "zlobu".

Mám majetok na firme ako notebook, nábytok a pod..
Chcem zrušiť živnosť, ale neviem či môžem zrušiť živnosť hneď, alebo musím najprv rozpredať majetok aby mi nesvietil v papieroch že ho ešte mám na IČO keď to IČO už neexistuje.. ako to je prosím?..
Môžem zrušiť živnosť a až potom sa zbaviť majetku?.. ale nejde mi do hlavi ako by som ho potom sfakturoval.. ciže logicky je to hlupost nie?.. alebo je to tak ze je to proste moje po zrušeni živnosti?.. alebo mám radšej vystavit FA na seba a potom zrusit zivnost a robiť si s majetkom čo chcem?.. alebo ako sa to robí?.. Prosííím o radu..
Ďakujem Vám za akýkoľvek príspevok..

Potrebujem sa rýchlo zbaviť živnosti, pretože sa chcem zamestnať a nikto ma nepríjme so živnostenským...
Mila123
14.08.12,08:33
majetok môžeš nechať " ležať v pivnici" ...ak ho predáš (napr. na KPZ) do 5.tich rokov od ukončenia podnikania -predpokladám, že majetok si už nevyradil v priebehu roka 2012....tak ak ho predáš do 5. rokov musíš ho priznať v DP, ak po 5.tom roku nemáš povinnosť podávať z toho dôvodu DP.....
platcm DPH predpokladám nie si.....
Ice dive
14.08.12,08:39
majetok môžeš nechať " ležať v pivnici" ...ak ho predáš (napr. na KPZ) do 5.tich rokov od ukončenia podnikania -predpokladám, že majetok si už nevyradil v priebehu roka 2012....tak ak ho predáš do 5. rokov musíš ho priznať v DP, ak po 5.tom roku nemáš povinnosť podávať z toho dôvodu DP.....
platcm DPH predpokladám nie si.....

no a pokiaľ to bol majetok do 1700 € t.j. nezaradený ako majetok, ale išiel hneď do spotreby napr. notebook, môže to predať aj skôr ako fyzická osoba bez toho aby ho priznával v DP, alebo ho musí aj tak priznať a príjem zdaniť...?
oner
14.08.12,08:41
Ďakujem za informácie...

Áno som platca DPH... a preto mi to potom logicky nesedí.. alebo ak to predam tak to taktiež napisem do DP a odvediem dan stoho ?.. alebo ako prosím?. Lebo ja ho chcem predať čo najskôr, lenže čakať kým to popredávam tak za ten čas budem bez roboty a hlavne bez centu.. lebo nikto ma nezamestná takto.. :(

vopred ďakujem za bližšie info