Jana K.
20.09.04,19:28
Dovazam tovar z Nemecka a cast z neho chcem vyvazat do Madarska. Mne fakturuju bez DPH, platim ju tu, teraz v pripade, ze budem tovar dalej vyvazat ako mam fakturovat ja dalej? s DPH ci bez DPH? A vlastne mam platit tu DPH ked cast tovaru vyvazam dalej?
Luckasari
20.09.04,18:38
Janka, mozno by bolo treba napisat podrobnejsie tento pripad. Mne totiz napada, nie je to trojstranny obchod? Alebo vy ste ten tovar kupili, mali vo firme, a teraz ho dalej predavate? A ci s DPH alebo bez DPH, ide o to, komu ten tovar dalej predavate, je ta madarska firma platitel DPH?

pri nadobudnuti tovaru z Nemecka, ak ste obe firmy platitelmi DPH, tak je spravne, ze fakturuju bez DPH, Nemci ten tovar oslobodzuju (obdoba nasho §43 v ich zakone) a my ho tu zdanujeme, cize na fakture si vypocitame DPH, a uvedieme ju na vstupe aj na vystupe
Jana K.
22.09.04,10:14
V podstate ide o to, ze my dovazame len pre SR, ale obcas sa stava, ze Madarsky odberatel (ktory odobera priamo z nemecka) potrebuje tovar ihned (nahradne suciastky) a z nemecka mu to trva dlhsie, takze by si skocil k nam a kupil ho od nas. Takze by to bol tovar, ktory my uz mame prijaty na sklade. Cize potom mu to mame fakturovat s ci bez DPH?
Dakujem.
Jana K.
22.09.04,10:16
este doplnenie: Madarsky odberatel nie je platcom DPH (my sme aj nemci su)
vladan
22.09.04,11:16
maďarovi - neplatcovi DPH faktúruješ so slovenskou DPH
Jana K.
23.09.04,13:19
dakujem...a keby sa madar stal platcom DPH, co potom?
hron
23.09.04,15:04
maďarovi - neplatcovi DPH faktúruješ so slovenskou DPH
Zas je to v rozpore so zasadou "samozdanovania" aj neplatcov DPH, ktora predsa nemoze byt len u nas, ale by mala byt v celej europe t.j. aj u madarov. Podstatne je, ci sa fakturuje podnikatelskemu subjektu, a ak ano, tak bez DPH - vyvoz.
Jana K.
29.09.04,15:21
Takze ja ked doveziem tovar z nemecka zaplatim tu DPH, to je jasne... o nejaky cas cast tovaru predam madarovi, ale kedze je podnikatelsky subjekt fakturujem to ako vyvoz - bez DPH. Ako sa dostanem k mojej uz zaplatenej DPH...teda za tu cast tovaru co som vyviezla?
vladan
30.09.04,05:17
Janka, neviem či si už mala prípad nadobudnutia tovaru z členského štátu a dodanie do iného členského štátu. V praxi (teda od 1.5.2004) to funguje tak, že v daňovom priznaní DPH si to uplatňuješ aj na "vstupe" aj na "výstupe", čiže výsledok je 0,-. Je to rovnaké aj pri dodaní aj pri nadobudnutí tovaru, teda ty o svoju DPH v žiadnom prípade neprídeš, pretože tvoj výsledok v daňovom priznaní bude 0,- (teda +DPH a -DPH) - v skratke: pri nadobudnutí tovaru (bývalý dovoz) je + a zároveň aj - a tak isto pri dodaní tovaru (bývalý vývoz) + a zároveň aj -. To plus a mínus uvádzaš v rovnakej sume (výpočet DPH zo základu uvedeného na faktúre - jasné, že s prepočtom kurzu) :-)
Pekný deň
Jana K.
30.09.04,05:21
Dakujem, rozumiem...nie, nemala som este tento pripad..teraz mi to je jasne.
pitt2
12.07.06,11:40
poradi niekto ako je mozne kkupit v nemecku tovar ktory si chcem dat do nakladov??? ja som platcom dph... co k tomu potrebujem ??? dik
Milan Benka
12.07.06,11:47
Vypísať objednávku v nemčine a ako objednávateľ uviesť svoje IČ DPH, pod ktorým ste registrovaný na Slovensku. V tomto prípade by Vám nemecký partner mal vystaviť faktúru, kt. nebude obsahovať DPH(nemecké) a vy ste povinný previesť samozdanenie na Slovensku.
IVETA N
04.09.06,18:45
Čo v takom prípade ma urobiť živnostnik, s dovezeným tovarom ked nie je plátca DPH._
"""" myslím tým aké všetky úradne inštancie má pobehať """"


Dik za odpoveď


IVETA N
Milan Benka
04.09.06,19:01
Ako neplatcovi DPH mu dodávateľ z EU vystaví fa s DPH. Oslobodenie od DPH sa vzťahuje iba na plátcov DPH.

A pobehat? Jedine ak chce obchodovať z členskými štátmi, tak nech sa zaregistruje za plátcu DPH.
IVETA N
05.09.06,07:28
Tak teda nemusí behať na colnicu prihlasovat tovar,
On sa bude musieť zaregistrovať ako plátca DPH / § 7 / lebo dosiahne
pri dovoze 420 000,- SK.
Ďakujem za odpoveď nebolo mi to jasné pri neplátcovi.

IVETA N