Veronika Rumancová
14.08.12,10:28
Ahojte, naskytla sa mi moznost spolupracovat s firmou, ktora predava vyzivove doplnky.
Firma je s.r.o. a ja by som bola ich zastupcom pre oblast stredneho Slovenska. Povedali, ze je len na mne, ci budem pre nich pracovat ako zivnostnicka alebo len ako sprostredkovatelka. Mam u nich nizsiu nakupnu cenu a rozdiel s predajnou je mojou proviziou. Budem chodit po roznych predajniach a ponukat dane vyrobky.

Co sa mi viac oplati? Robit to na zivnost alebo ako sptostredkovatelka? Zivnost mam celkom nastudovanu ale to sprostredkovatelstvo akosi nechapem, udajne je to ako ked niekto robi s Avonom alebo Oriflame. Aky ale davam doklad o kupe, pri predaji tovaru? Musim si viest nejake uctovnictvo alebo sa niekde prihlasit? Odvadzat dane a ine poplatky?

Prosim, poradite mi? Dakujem.
tictac7
14.08.12,08:37
...keďže máš naštudovanú živnosť, tak asi vieš.... No a mala by si vedieť, že to, čo ideš robiť je pre Teba nie sprostredkovanie, ale nákup a predaj - teda čistá živnosť. A pravdepodobne nepôjde o ojedinelý príjem, ale toto budeš vykonávať opakovane.... ...a nezabudni - potrebuješ aj erp (ak chceš platby prijímať v hotovosti...

...k časti o Avone a Oriflame sa nevyjadrujem...
Veronika Rumancová
14.08.12,08:49
Ďakujem, takže v každom prípade to môžem robiť len ako živnosť? Ja som to aj ako živnosť plánovala, ale na osobnom stretnutí mi povedali, že im je to jedno, ako to bude mne lepšie... a tak som zneistela, ci mi popri zamestnaní na začiatok nebude niečo iné jednoduchšie.
blavaciko
14.08.12,14:28
AvonLady by tiez mala mat zivnost...
sroservis
15.08.12,17:13
A štandardne zrejme aj má.

K pôvodnej otázke - máte na výber buď živnosť (či už sprostredkovanie alebo kúpa a predaj) alebo je možnosť, aby ste pre danú firmu pracovali na základe pracovného pomeru (čo Vám zrejme neponúkajú) alebo na základe dohody o výkone prác mimo pracovného pomeru.